10 Dakikada Hazırlanacak Pasta Tarifi! Kolay pasta Tarifi

10 Dakikada Hazırlanacak Pasta Tarifi! Kolay pasta Tarifi

Tatlı yapmak isteyenler için hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek bir tarifimiz bulunuyor. Bu tarif sayesinde 10 dakika içerisinde tatlı hazırlamak mümkündür. Üstelik hazırlanan tatlı oldukça lezzetlidir. Çayın yanında içebileceğiniz tatlı tarifi için haberimizi inceleyebilirsiniz. Alis Harikalar pastası birçok kişi tarafından verilen bir pastadır. Bunun tarifi ise birçok kişi tarafından araştırılıyor hızlı bir şekilde hazırlanabilen. Bu pasta tarifi son derece lezzetlidir pratik bir şekilde hazırlanabilecek. Alis Harikalar pastası çayın yanında lezzetli bir tatlı olarak tüketilebiliyor. Pastanın malzemeleri de oldukça az olduğu için her bütçeye uygun olan pasta tarifi arasında yer alıyor.

Alis Harikalar Pastasının Yapılabilmesi İçin Gereken Malzemeler

Alis Harikalar pastasını yapmanız için gerekli olan malzemeler arasında; 2 paket bisküvi, (petibör bisküvisi olacak) 2 tane muz, 2 yemek kaşığı olacak şekilde kakao, yarım çay bardağında süt gerekiyor. Aynı zamanda pastanın içi içinde farklı malzemeler bulunuyor. Bu malzemeler arasında; bir paket krem şanti, bir çay bardağının 1/3'i kadar süt, 7 veya 8 adet çilek, 2 tane portakal ve bir tane kivi yer alıyor. Bu malzemeleri satın aldıktan sonra pastayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Alis Harikalar Pastasının Yapılışı Nasıl?

Birçok kişinin severek tükettiği Alis Harikalar pastasının yapılışı da oldukça kolaydır. Gerekli malzemeleri aldıktan sonra hızlı bir şekilde pastayı yapabilmek mümkündür. Efsane bir tada sahip olan pasta birçok kişinin damak zevkine hitap ediyor. Pasta için öncelikle petibör bisküvinin un haline getirilebilmesi gerekiyor. Petibör bisküvi un haline getirildikten sonra bisküvinin üstüne muz ve süt eklenmelidir. Daha sonra malzemelerin birbiriyle karışabilmesi için iyice yoğrulması gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra bisküvi hamuru yağlı kağıda alınmalıdır. Daha sonra üzerine bir kat daha yağlı kağıt koyup merdane ile açılmalıdır. Açıldıktan sonra pastanın arasına krem şanti sürülmelidir. Pasta sürüldükten sonra minik küpler halinde doğranan çileği eklemeniz gerekiyor. Daha sonra portakal ve kivi parçacıklarını da serebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra hamuru kenar kısmından tutarak katlamanız gerekiyor. Pastayı rulo haline getirdikten sonra dinlenmesi için buzlukta yarım saat bekletmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra üzerine eritilmiş çikolata koyup süslemenizi yapabilirsiniz.

26 Mart 2023 23:32:46 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

Zuhal Topal'la Yemekteyiz yarışmasında büyük skandal! Diskalifiye mi olacaklar?

6 Nisan 2023 09:25:06

TV8 kanalının beğeniyle izlenen sunuculuğunu ise Zuhal Topal'ın yaptığı Yemekteyiz yarışmasının dün yayınlanan bölümünde büyük skandal çıktı. Yarışmac..
Tamamını Oku >>

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Güray Kerim Çankaya Kimdir? Hangi menü ile yarışmaya katıldı ve kaç puan aldı?

4 Nisan 2023 13:19:03

TV8 kanalının en beğenilen yarışma programlarının başında gelen Zuhal Topal'la Yemekteyiz 355. bölümü ile Cuma günü ekranlara geliyor. Ekranların alam..
Tamamını Oku >>

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Ramona Isan Vosoghi Kimdir? Hangi menü ile yarışmaya katıldı ve kaç puan aldı?

4 Nisan 2023 13:10:23

TV8 kanalının en beğenilen yarışma programlarının başında gelen Zuhal Topal'la Yemekteyiz 354. bölümü ile Perşembe günü ekranlara geliyor. Ekranların ..
Tamamını Oku >>