Kavurma Nasıl Yapılmalı? Kavurma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kavurma Nasıl Yapılmalı? Kavurma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

31 Temmuz 2020 - 10:22

Kurban bayramının gelmesi ile bir çok insanın merak ettiği önemli noktalardan bir tanesi olan kavurma tarifini sizler için yazımızda hazırladık. Kurban bayramında kesilen kurbanların hemen tüketilmesi amacıyla hazırladığımız  harika bir lezzet olan kavurma yapılış şekline göre lezzetini belirlemeniz mümkün. İmkanlara bağlı olarak kimi zaman tavada kimi zaman sac ta odun ateşinde yapabildiğiniz kavurmalarınızı sizde daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Kavurma için belirli bir süre bulunmamaktadır. Kullandığınız ocak ve tüketeceğiniz etin türü ve miktarı yapacağınız yemeğin süresini değiştirmektedir. Kavurma yapımı en kolay olan et küçükbaş hayvanlarda olurken en zor olanları büyükbaş etleridir. Küçükbaş hayvanların etleriyle yapacağınız kavurmalar kolay yumuşayacığından süreyi azaltmış olursunuz. Büyükbaş hayvanların etlerinin sertliği nedeniyle kolay yumuşamayacağından kavurmanızın süresi uzayacaktır. Kavurma tarifi hazırlarken içerisindeki yağ oranı dikkatlice ayarlanmalıdır. Yağsız bir etle kavurma yaptığınızda etiniz kuru kalacak çok yağlı bir etle kavurma yaptığınızda ise yağ oranı fazla olmasındasından ötürü kavurmanızı yerken zevk almayabilirsiniz. Bu sebepten kavurmadaki en önemli püf nokta etteki yağ miktarıdır. Güzel ve lezzetli kavurmalar yapabilmeniz için kavurma tarifini sizler için yazımızda hazırladık. Afiyet Olsun. Hayırlı Bayramlar.

Kurban Kavurması Tarifi.

Bu içerik 111 kez görüntülendi.

kurban bayramı
kavurma
kavurma nasıl yapılır?
kurban bayramı yemekleri

Dikkatinizi Çekebilir

06 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

Zuhal topalla sofrada yep yeni bir hafta başlıyor. Senenin ilk pazartesi yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıların bulunduğu Zuhal topalla sofrada haftanın ilk yarışmacısı ile başlıyor hazır mısınız? Bu haftanın yarışmacısı kim? Mesleği nedir? Menüsü ned..
Devamı >>

29 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

3.Gün Yarışmacısı Türkan Armutlar Haftanın üçüncü gün yarışmacısı Türkan Armutlar evli 2 çocuk annesi 9 yıldır aşçı. Ev yemekleri yaptığı bir restoran sahibi. Değişik lezzetler ve değişik yemekleri yapmayı çok seviyor. Kendini daha çok geliştirip daha ileri seviyeye getirmek için yarışmaya katılmış...
Devamı >>

17 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

2. Gün Yarışmacısı Derya Zeynep Çiriş 34 yaşında bir çocuk annesi olan Derya Zeynep 8 yıllık evli. Profesyonel aşçı olan Derya Zeynep hanım kendine ve yemeklerine çok güveniyor. Soğukkanlı bir yapıya sahip gelen eleştirilere açık. Kayın valide müzeyyen çiriş ilk yardım uzmanı olan kayın valide yeri..
Devamı >>

20 Mayıs Çarşamba BİM Aktüel Ürünler

20 Mayıs 2020 Çarşamba'dan itibaren Bim reyonlarında olacak aktüel ürünleri yayınlandı. Yayınlanan aktüelde bu hafta teknoloji bölümünde tüketiciler için güzel indirimler var. Her hafta cuma günleri indirimli ürünler yayınlayan zincir markette tüketici için kaçırılmayacak fiyatlarla muhteşem ürünler..
Devamı >>

16 Aralık Seda Sayanla Yemekteyiz

Pozitif ve enerjik olan Caner bey 26 yaşında sigortacı. Bekar olan Caner bey İstanbul da yaşıyor. En büyük hobileri değişik yemekler denemek gezmeyi ve araştırmayı çok sever. Çok nadir sinirlenen sakin bir yapıya sahip olan Caner Bey akşam kolay kolay sinirlenmeyeceğini söylüyor. MENÜSÜ; Çorba: Seb..
Devamı >>

05 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz

      4.Gün Yarışmacısı-Yıldız Güneş Yıldız hanım 54 yaşında otuz yıllık evli ve iki çocuk annesi. Yemeklerine çok güvendiğini söyleyen Yıldız hanım eleştiriye açık olacağını belirtiyor. Diğer yarışmacı arkadaşlarına karşı adil davranacağını belirten Yıldız hanım beğendiği yemeğe hak ettiği pu..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?