Kavurma Nasıl Yapılmalı? Kavurma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kavurma Nasıl Yapılmalı? Kavurma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurban bayramının gelmesi ile bir çok insanın merak ettiği önemli noktalardan bir tanesi olan kavurma tarifini sizler için yazımızda hazırladık. Kurban bayramında kesilen kurbanların hemen tüketilmesi amacıyla hazırladığımız  harika bir lezzet olan kavurma yapılış şekline göre lezzetini belirlemeniz mümkün. İmkanlara bağlı olarak kimi zaman tavada kimi zaman sac ta odun ateşinde yapabildiğiniz kavurmalarınızı sizde daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Kavurma için belirli bir süre bulunmamaktadır. Kullandığınız ocak ve tüketeceğiniz etin türü ve miktarı yapacağınız yemeğin süresini değiştirmektedir. Kavurma yapımı en kolay olan et küçükbaş hayvanlarda olurken en zor olanları büyükbaş etleridir. Küçükbaş hayvanların etleriyle yapacağınız kavurmalar kolay yumuşayacığından süreyi azaltmış olursunuz. Büyükbaş hayvanların etlerinin sertliği nedeniyle kolay yumuşamayacağından kavurmanızın süresi uzayacaktır. Kavurma tarifi hazırlarken içerisindeki yağ oranı dikkatlice ayarlanmalıdır. Yağsız bir etle kavurma yaptığınızda etiniz kuru kalacak çok yağlı bir etle kavurma yaptığınızda ise yağ oranı fazla olmasındasından ötürü kavurmanızı yerken zevk almayabilirsiniz. Bu sebepten kavurmadaki en önemli püf nokta etteki yağ miktarıdır. Güzel ve lezzetli kavurmalar yapabilmeniz için kavurma tarifini sizler için yazımızda hazırladık. Afiyet Olsun. Hayırlı Bayramlar.

Kurban Kavurması Tarifi.

kurban bayramı
kavurma
kavurma nasıl yapılır?
kurban bayramı yemekleri
31 Temmuz 2020 10:22:09 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

03 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

25 Şubat 2020 17:19:28

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 30-03  Ocak haftasının final günü neler yaşandı? Zuhal..
Tamamını Oku >>

Evde Ramazan Pidesi Nasıl Yapılır?

22 Nisan 2020 22:20:29

Ramazan ayının gelmesi ile bir çok insan evde ramazan pidesinin tarifini internette arar oldu. Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası insanlarımız ha..
Tamamını Oku >>

06 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz Final Günü

6 Mart 2020 11:19:33

Yemekteyiz bu hafta kim birinci oldu? Yemekteyiz bu hafta kim kazandı? Yemekteyiz 02-06 Mart haftasının final günü neler yaşandı. Seda Sayan'ın sunucu..
Tamamını Oku >>