Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

27 Temmuz 2020 - 22:35

Ekranların sevilen yemek yarışması olan Masterchef Türkiye bu sezonda bomba gibi ekranlarda yerini aldı. Henüz ön elemelerin yapıldığı yarışmanın 11. bölünde yarışmacılar kozlarını paylaştı. Bugün yapılan yemeklerde süzme mercimek çorbası ve hıngal bulunuyor. Bir mantı çeşiti olan hıngalı mantıdan ayıran en önemli fark boyutunun mantıya göre oldukça büyük olmasından kaynaklanılyor. Yapımının biraz uğraştırıcı olması nedeniyle hıngal tarifi yaarışmacıları oldukça yordu.

Yapılan hıngal mantısında yarışmacılardan bir tanesinin mantısının sosunu dökmemesi juri üyeleri tarafından tepki alırken yarışmacıya en büyük tepkiyi Mehmet şef gösterdi. Böyle bir hatayı nasıl yapabildiğini soran Mehmet şef yemeği beğenmesine rağmen sosunun eksikliğine oldukça tepki gösterdi. Gösterilen  tepki sonrası yarışmacı sonuncu olarak ilk elenen isim oldu. Yarışmada ikinci elenen isim mantısının çiğ olması nedeniyle Hasan olurken Masterchef Türkiye'de ön elemeyi geçen isim Büşra Uygur oldu.

Yarışmanın bir diğer üçlü elemesindeki isimlere şefler soğuk çorba tarifi malzemeleri hazırlayarak yarışmacıların yapmasını istediler. Pişirme durumu olmayan çorbaya 15 dakika süre veren şefler yarışmacıların yaptıkları çorbaları değerlendirmeye aldılar ve ortak bir karar verdiler. Verilen ortak karar doğrultusunda yarışmaya devam eden ve son 16 ya kalan isim Tanya oldu.

Yarışmanın son üçlü eleme isminde yarışacak yarışmacılara şefler hamburger malzemelerini verip hamburger yapmalarını istediler.

Yarışmcılıarın hamburgerlerini yapması sonucunda yarışmacı Sertaç ekmek yapmayarak marul tercih ederken yarışmacı Ege ekmeği ilk defa yapmasından ötürü ekmeğini pişiremedi ve oda marul ile servis etmek zorunda kaldı.

Masterchef Türkiye 2020 12. Bölüm Fragmanı

 

Bu içerik 167 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

12 Haziran Cuma BİM Aktüel Ürünler

Bim 12 haziran aktüel kataloğunda sizleri birbirinden özel fırsatlar bekliyor. Giyim de ve ayakkabılarda indirimli ürünler favori olabilir. Uygun fiyatlı bavullar dikkat çekiyor. Bavullar reyonlardan hemen tükenebilir. Bu sayfada ise mutfak ürünleri dikkat çekiyor. Porselenler ve servis takımla..
Devamı >>

20 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz Haftanın Finali

Yemekteyiz bu hafta kim birinci oldu? Yemekteyiz bu hafta kim kazandı? Yemekteyiz 16-20 Aralık haftasının final günü neler yaşandı. Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı  TV8 kanalının başarılı yapımı Yemekteyiz yarışmasında haftanın final günü yaşanıyor. 5 gün boyunca bir birinden renkli yarışmacıları..
Devamı >>

26 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

4. Gün Yarışmacısı Şerife Nur Benlice Dördüncü gün yarışmacısı olan  Şerife hanım 23 yaşında ve 1 çocuk annesi ve  3,5 yıllık evli. Hızlı ve pratikliğine güvenen Şerife hanım oldukça iddialı Kayın valide Şenay hanım oldukça telaşlı ve heyecanlı bir yapıya sahip. Farklı lezzetlere açık olan Şenay ha..
Devamı >>

15 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

Zuhal Topal'la Sofrada bugün yarışmanın kazananı belli olacak. Programda geçtiğimiz dört gün boyunca birbirinden lezzetli yemekler yapıldı. Ülkemizde yaşanan salgın hastalık sonrası çekimlere ara vermeden devam edebilen programlar arasında yer alan yarışma programı yarışmacıların evlerinde çekilmiyo..
Devamı >>

27 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

5. Gün Yarışmacısı Aslıhan Günay Final günü yarışacak olan Aslıhan hanım 23 yaşında ve 1,5 yıllık evli seçici ve bilgili yapıya sahip olan Aslıhan oldukça da cesur birisi. Aslen Gümüşhaneli olan gelin mutfakta maharetlerini göstermeye geliyor. Kayın valide Birgül hanım haksızlığa asla tahammül edem..
Devamı >>

Survivor 99. Bölüm Özeti-100.Bölüm Fragmanı

Survivor 2020 tüm heyecanıyla çeyrek finale hızla ilerliyor. Reyting rekorları kıran Survivor 2020 bu sene milyonlar tarafından kaçırılmadan seyrediliyor. Her hafta ödül oyunları, dokunulmazlık oyunları oynanıyor. Dün önemli bir bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Ve birseysel dokunulmazlık sembol..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?