Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

27 Temmuz 2020 - 22:35

Ekranların sevilen yemek yarışması olan Masterchef Türkiye bu sezonda bomba gibi ekranlarda yerini aldı. Henüz ön elemelerin yapıldığı yarışmanın 11. bölünde yarışmacılar kozlarını paylaştı. Bugün yapılan yemeklerde süzme mercimek çorbası ve hıngal bulunuyor. Bir mantı çeşiti olan hıngalı mantıdan ayıran en önemli fark boyutunun mantıya göre oldukça büyük olmasından kaynaklanılyor. Yapımının biraz uğraştırıcı olması nedeniyle hıngal tarifi yaarışmacıları oldukça yordu.

Yapılan hıngal mantısında yarışmacılardan bir tanesinin mantısının sosunu dökmemesi juri üyeleri tarafından tepki alırken yarışmacıya en büyük tepkiyi Mehmet şef gösterdi. Böyle bir hatayı nasıl yapabildiğini soran Mehmet şef yemeği beğenmesine rağmen sosunun eksikliğine oldukça tepki gösterdi. Gösterilen  tepki sonrası yarışmacı sonuncu olarak ilk elenen isim oldu. Yarışmada ikinci elenen isim mantısının çiğ olması nedeniyle Hasan olurken Masterchef Türkiye'de ön elemeyi geçen isim Büşra Uygur oldu.

Yarışmanın bir diğer üçlü elemesindeki isimlere şefler soğuk çorba tarifi malzemeleri hazırlayarak yarışmacıların yapmasını istediler. Pişirme durumu olmayan çorbaya 15 dakika süre veren şefler yarışmacıların yaptıkları çorbaları değerlendirmeye aldılar ve ortak bir karar verdiler. Verilen ortak karar doğrultusunda yarışmaya devam eden ve son 16 ya kalan isim Tanya oldu.

Yarışmanın son üçlü eleme isminde yarışacak yarışmacılara şefler hamburger malzemelerini verip hamburger yapmalarını istediler.

Yarışmcılıarın hamburgerlerini yapması sonucunda yarışmacı Sertaç ekmek yapmayarak marul tercih ederken yarışmacı Ege ekmeği ilk defa yapmasından ötürü ekmeğini pişiremedi ve oda marul ile servis etmek zorunda kaldı.

Masterchef Türkiye 2020 12. Bölüm Fragmanı

 

Bu içerik 748 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

20 Aralık Zuhal Topalla Sofrada Haftanın Finali

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 16-20  Aralık haftasının final günü neler yaşandı? Zuhal topalın sunduğu Zuhal Topalla sofrada yarışmasının bugün finalisti belli olacak. Bir birinden hırslı gelinler ve kayınvalideler bugün bir araya gel..
Devamı >>

04 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz

      3.Gün Yarışmacısı-Nejla Özdemir Nejla hanım 34 yaşında ve ikiz kız çocuklarına sahip. Bulgaristan göçmeni olan Nejla hanım yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Boş zamanlarında daha çok kızlarıyla vakit geçiren Nejla hanım kızlarıyla çeşitli aktiviteler yapmaya bayılıyor. Eleştirilere açık ..
Devamı >>

25 Kasım Seda Sayan İle Yemekteyiz

Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı Yemekteyiz programında haftanın ilk yarışmacısı Ayfer İlhani. Ayfer İlhani 28 yaşında 2 çocuk annesi ev hanımı yarışmaya katılma sebebinin yemeklerine güvendiği ve misafirlerinin elinin lezzetli olduğunu söylemesine borçlu olduğunu söylüyor. İlk gün yarışmacısı ola..
Devamı >>

18 Mayıs Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta'da bu hafta yeni bir yarışmacı heyecanı başlıyor. Fatih Ürek'in sunuculuğunu yaptığı programda 4 gelin ve kayınvalide çifti hafta boyunca birbirleriyle yarışıyor ve haftasonu bir gelin kayınvalide çifti elenerek yarışmaya veda ediyor. Program her gün yarışmacılardan kazanan bir çift..
Devamı >>

Gelinim Mutfakta 15 Mayıs

Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta 15 Mayıs Cuma haftanın finali bölümü ile ekranlara gelecek. Hafta içi her gün saat 13:45'te yayınlanan ve cuma günleri final bölümünde 5 bilezik ödülü veren yarışma programında bugün yine bir yarışmacı hafta boyunca topladığı en yüksek p..
Devamı >>

10 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

Yemekteyiz bu hafta kim birinci oldu? Yemekteyiz bu hafta kim kazandı? Yemekteyiz 06-10 Ocak haftasının final günü neler yaşandı. Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı  TV8 kanalının başarılı yapımı Yemekteyiz yarışmasında haftanın final günü yaşanıyor. 5 gün boyunca bir birinden renkli yarışmacıların ..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?