Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

Masterchef Türkiye 2020 12.Bölüm Fragmanı

27 Temmuz 2020 - 22:35

Ekranların sevilen yemek yarışması olan Masterchef Türkiye bu sezonda bomba gibi ekranlarda yerini aldı. Henüz ön elemelerin yapıldığı yarışmanın 11. bölünde yarışmacılar kozlarını paylaştı. Bugün yapılan yemeklerde süzme mercimek çorbası ve hıngal bulunuyor. Bir mantı çeşiti olan hıngalı mantıdan ayıran en önemli fark boyutunun mantıya göre oldukça büyük olmasından kaynaklanılyor. Yapımının biraz uğraştırıcı olması nedeniyle hıngal tarifi yaarışmacıları oldukça yordu.

Yapılan hıngal mantısında yarışmacılardan bir tanesinin mantısının sosunu dökmemesi juri üyeleri tarafından tepki alırken yarışmacıya en büyük tepkiyi Mehmet şef gösterdi. Böyle bir hatayı nasıl yapabildiğini soran Mehmet şef yemeği beğenmesine rağmen sosunun eksikliğine oldukça tepki gösterdi. Gösterilen  tepki sonrası yarışmacı sonuncu olarak ilk elenen isim oldu. Yarışmada ikinci elenen isim mantısının çiğ olması nedeniyle Hasan olurken Masterchef Türkiye'de ön elemeyi geçen isim Büşra Uygur oldu.

Yarışmanın bir diğer üçlü elemesindeki isimlere şefler soğuk çorba tarifi malzemeleri hazırlayarak yarışmacıların yapmasını istediler. Pişirme durumu olmayan çorbaya 15 dakika süre veren şefler yarışmacıların yaptıkları çorbaları değerlendirmeye aldılar ve ortak bir karar verdiler. Verilen ortak karar doğrultusunda yarışmaya devam eden ve son 16 ya kalan isim Tanya oldu.

Yarışmanın son üçlü eleme isminde yarışacak yarışmacılara şefler hamburger malzemelerini verip hamburger yapmalarını istediler.

Yarışmcılıarın hamburgerlerini yapması sonucunda yarışmacı Sertaç ekmek yapmayarak marul tercih ederken yarışmacı Ege ekmeği ilk defa yapmasından ötürü ekmeğini pişiremedi ve oda marul ile servis etmek zorunda kaldı.

Masterchef Türkiye 2020 12. Bölüm Fragmanı

 

Bu içerik 454 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

20 Mayıs Arda'nın Mutfağı-Günün Menüsü

Kadir gecesine özel yemekleri ile dün ekranlara gelen Arda Türkmen bir önceki bölümde kandil günlerine özel fırınlarda yapılan harika kandil simidi tarifini bizler için hazırlamıştı. Kandil simidinin yanına standar pişi tarifine benzer olan ve tek farkı şerbetli olması olan tatlı pişi hazırlayan Ard..
Devamı >>

24 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

Yemekteyiz bu hafta kim birinci oldu? Yemekteyiz bu hafta kim kazandı? Yemekteyiz 20-24 Ocak haftasının final günü neler yaşandı. Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı  TV8 kanalının başarılı yapımı Yemekteyiz yarışmasında haftanın final günü yaşanıyor. 5 gün boyunca bir birinden renkli yarışmacıların ..
Devamı >>

13 Aralık 2019 Masterchef'te Kim Elendi?

Masterchef Türkiye Final? Masterchef Türkiye'de bu hafta kim elendi? Masterchef Türkiye'ye kim veda ediyor? İşte elenen isim. Masterchef Türkiye'de bu hafta son takım oyunu oynandı. Ve son takım oyununa girilirken artık yarışmada bireysel yarışmalar olacak. Takım oyunlarının son bulmasıyla yarışmacı..
Devamı >>

Gabriele Sponza Kimdir?

Gabriele Sponza 1982 İzmir doğumludur. Adı yanıltsa da, izmirli eski bir aileden gelen türk aşçıdır. Gabriele Sponza Amerika Birleşik Devletleri'nde Johnson&Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları bölümünde eğitim aldı. Profesyonel aşçılık hayatına Fransa'nın Tremolat ve Marsilya bölgelerindeki 3 Michel..
Devamı >>

26 Kasım Seda Sayan İle Yemekteyiz

Yemekteyiz 26 Kasım Salı günü yarışan Bekir Çetinkaya kimdir? Bekir Çetinkaya Seda Sayan ile Yemekteyiz yarışmasına hangi menü ile katıldı ve kaç puan aldı? Tüm bu soruların cevabı haberimizde… Bekir Çetinkaya  22 yaşında yarışmaya Karabükten katılıyor. Drama eğitmeni olan Bekir bey yemek yapmayı ve..
Devamı >>

02 Mart Zuhal Topal'la Sofrada

      1.Gün Yarışmacıları-Didem Katar Ve Zekiye Katar Didem Katar 32 yaşında iki yıllık evli. 2çocuk annesi olan didem hanım heyecanlı ve kıskanç olmasıyla dikkat çeker iken dezavantajı dalgınlığıyla ön plana çıkıyor. Kayınvalide Zekiye Hanım ise tam bir titizlik ve düzen takıntılı olması ile ..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?