Masterchef Türkiye 2020 68. Bölüm

Masterchef Türkiye 2020 68. Bölüm

1 Ekim 2020 - 06:47

Masterchef Türkiye 2020 68. Bölümü ile bu akşam ekranlarda yerini alıyor. Yayınlanan fragmanda konsept bir oyun oynayacak olan takımlarda kırmızı takımın eleme potasına giden iki adayı belli olmuştu.Bakalım bu gün takım oyununda kazanan takım hangisi olacak? İşte yazımızla ilgili detaylar.

Masterchef Türkiye Son Bölüm Neler Yaşandı?

Masterchef Türkiye 2020 sezonunda geçen bölüm takımların yapması gereken yemekler belirlendi. Düello usulü yarışacak olan yarışmacıların her birine bir tane pilav çeşiti verildi ve yarışmacılar rakip arkadaşları ile aynı pilavı yapmaları istendi. Her takımdan bir kişinin bir pilavdan sorumlu tutulduğu düelloda kazanan takım mavi takım oldu. Mavi takım 5-3 lük bir skorla düello oyunlarını kazanmış oldu. Eğer skor 4-4 olsa idi kırmızı takım kaptanının kaptanlık düellosundaki başarısından dolayı oyun kırmızı takımın olacaktı ve eleme potasına mavi takım gidecekti. Kıl payı kaçan mücadelede kırmızı takım yarışmacılarını en şaşırtan isimler Emir ve Esra oldu. Pilav konusunda kaptan Barbarosun kesin bir puan olarak gördüğü Emir ve Esra mavi takım oyuncularına pilavda elendiler. Bir önceki bölümde dikkat çeken detaylardan bir taneside kaptan Barbaros'un pilav dağıtımı konusunda Ayyüce ve Wallison'a yanlış pilavı vermesi oldu ve takım arkadaşlarının tepkisini üstüne çekti. Burnundan kıl aldırmayan kırmızı takımın kaptanı takımı ile birlikte eleme oyununun yolunu tuttular. Eleme oyununda yapacakları yemek Somer Sivrioğlu yemek tariflerinden bir tanesiydi. Somer Şef'in yemek tariflerinden Topik Meze'yi yapmak için kolları sıvayan yarışmacılardan dokunulmazlık oyununu alan isim Emir oldu ve hem eleme potasından kurtuldu hemde elemeye gidecek bir arkadaşını belirlemeye hak kazandı. Emir eleme potasına gidecek arkadaşını Esra olarak belirledi.

 İlk eleme adayı belirlendikten sonra kırmızı takım oyuncuları sırası ile oylamalarını yaptılar ve en çok oyu alıp ikinci eleme adayı olacak ismi Duygu olarak belirlediler. Eleme oyununda kırmızı takımdan iki kişi belirlenmiş olup gözler bu akşamki yarışmaya dikildi. Yayınlanan yeni bölüm fragmanı sonrası 68. Bölümde bizleri neler bekliyor?

Masterchef Türkiye 2020 1 Ekim saat 20.00'da  Tv8'de yayınlanacak bölümünü full ve tek parça halinde izlemek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Mastercehf Türkiye 2020-1 Ekim Perşembe Neler Yaşanacak?

Yayınlanan fragman sonrası yarışmacıların konsept seçimleri kendilerine bırakıldı. Konsept yemekler yapacak olan yarışmacılar hikayelerini kendileri belirleyecek. Fragmanda dikkat çeken bir diğer detay ise Somer Sivrioğlu'nun sepetlerin yere koyulmasından ötürü takımları cezalandırması oldu. Takımların sepetleri yere koymasına kızan Somer Şef, takımları markete sepetsiz soktu ve takımlar bütün eşyaları kucaklarına ceplerine doldurmak zorunda kaldı. İşte Yayınlanan O Fragman.

Masterchef Türkiye 2020-68. Bölüm Fragmanı

 

Bu içerik 128 kez görüntülendi.

masterchef yemek tarifleri
masterchef yemekleri 2020
somer şef tarifleri
yemek tarifleri

Dikkatinizi Çekebilir

1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün 27Nisan- 1 Mayıs Haftasının final günü. Geçirdiğimiz hafta boyunca dört yarışmacı yemeklerini yaptı ve kayınvalidelerin oylamalarına sundu. Sunulan oylamalar sonrası dört yarışmacı içerisinde üç tanesi alınan düşük puanlar sonucunda elenmiş oldular. Birincili..
Devamı >>

A101-8 Ekim Perşembe Aldın Aldın

  A101 8 Ekim Perşembe Aldın Aldın aktüel ürünler kataloğu yayınlandı. Yayınlanan indirimli ürünler kataloğunda ihtiyacınız olan çoğu ürünleri görmek mümkün. Kataloğun ilk sayfasında teknolojik ürünleri öne çıkıyor. A101 televizyon ürünü bu hafta oldukça fazla bilinen bir marka ile ön plana çıkı..
Devamı >>

20 Aralık Zuhal Topalla Sofrada Haftanın Finali

5. Gün Yarışmacısı Merve Dinç 21 yaşında ve 1,5 yıllık evli olan Merve hanım tam bir Karadeniz gelini. Sinirli ve telaşlı yapıya sahip ve ayrıca aşırıda inatçı olan Merve hanım birinci benim diyor. Kayın valide Havva Dinç kara denizin eşsiz lezzetlerini sunacaklarından emin. Kar kış demeden horon t..
Devamı >>

24 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

2. Gün Yarışmacısı Büşra Aslanoğlu İkinci gün yarışmacısı olan Büşra hanım 25 yaşında. 3,5 yıllık evli olan Büşra hanımın bir çocuğu var. Memleketi Van Profesyonel aşçı olan Büşra hanım diğer gelinlerden önde olduğunu söylüyor. Kafasına koyduğunu yapan bir yapıya sahip. Rüyasında Zuhal topalla sofr..
Devamı >>

11 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

3. Gün Yarışmacısı Özde Kaya Kayınvalide Necla Kaya 25 yaşında 1.5 yıllık evli olan Özde hanım aslen Sivaslı ve Sivas gelini. Kayın validesi ile arası çekişmeli. Kayın validesi Necla hanım aslen Ankaralı babası kebapçı olan Necla hanım gelinine çok güveniyor. MENÜ; Çorba Balık çorbası Arasıcak: Öll..
Devamı >>

20 Mayıs Arda'nın Mutfağı-Günün Menüsü

Kadir gecesine özel yemekleri ile dün ekranlara gelen Arda Türkmen bir önceki bölümde kandil günlerine özel fırınlarda yapılan harika kandil simidi tarifini bizler için hazırlamıştı. Kandil simidinin yanına standar pişi tarifine benzer olan ve tek farkı şerbetli olması olan tatlı pişi hazırlayan Ard..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?