Masterchef Türkiye 2020 70.Bölüm

Masterchef Türkiye 2020 70.Bölüm

Masterchef Türkiye 2020 70. Bölüm ile ekranlarda yerini aldı. Tv8 ekranlarında yayınlanan sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye'de bugün eleme gecesi. 6 kişilik eleme oyununun yapılacağı bugüngü yarışmada eleme potasında hangi isimler var? Masterchef Türkiye 2020'de Bugün Hangi Yarışmacı Elendi? Bütün bu soruların cevabını yayın saatinde yazımızda bulacaksınız.

Masterchef Türkiye Eleme Adayları Kimler?

Masterchef Türkiye'de geçtiğimiz bölüme kadar 4 yarışmacı belli olmuştu. Bunlardan ikisi mavi takımdan Esra ve Duygu olurken diğer ikisi Uğur ve Didem olarak belirlenmişti. Yarışmada eleme oyunu iki aşamalı oynanmaktadır. Eleme potasına gelen 6 yarışmacı ilk oyunu oynayıp ilk üçe kalmak için mücadele edecekler daha sonra son üç yarışmacı tekrar bir oyun daha oynayıp Masterchef Türkiye kaderlerini belirleyecekler. Geçtiğimiz bölümde 4 kişilik eleme potasına iki oyuncu daha eklendi. Dün yayınlanan bölümde dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu ve eleme potasına oyuncu göndermekten kurtuldu. Mavi takım ise kaybeden takım olduğundan bireysel dokunulmazlık oyunu için kolları sıvadı ve bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan isim Özgül oldu. Özgül takım arkadaşlarından Eray'ı seçerek haftanın eleme gecesinde yarışacak 5. yarışmacıyı belirlemiş oldu. 6 kişilik yarışmada diğer yarışmacınında mavi takımdan seçilmesi gerektiğinden 6. yarışmacı oy çokluğu ile bir önceki yarışmada dokunulmazlığı kazanan Sefa oldu.

Son duruma göre Eleme Gecesinde yarışacak olan yarışmacılar Esra, Duygu, Eray, Uğur, Didem, Sefa olarak belirlendi.

Masterchef Türkiye 70. Bölümde Bizleri Neler bekliyor?

Haftanın eleme gününde yarışmacılar Masterclass ile güne başladılar.Bir çikolata üreticisinin mekanında masterclass alan yarışmacılar arasında kazanan isim Ayyüce oldu. Yarışmacılar eleme oyunu için mutfağa girdiklerinde şefler yarışmacılara bir ana malzeme vererek ona uygun yemekleri kendilerinin seçmesini istediler. Jüri üyelerinin verdiği ana malzeme Demirhindi olurken yarışmacılara 40 dakikalık pişirme süresi hak tanıdılar. Yemeklerini kendileri belirleyecek olan yarışmacılardan en iyi ilk üç bu eleme potasından kurtulacak.

Masterchef Türkiye 2020 4 Ekim saat 20.00'da  Tv8'de yayınlanacak bölümünü full ve tek parça halinde izlemek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Altılı eleme oyununda yarışmacılar kendilerine verilen süre içerisinde yemeklerini yaptılar ve jüri üyelerinin oylamasına sundular. Jüri kararına göre altılı eleme oyunun birinci olan ismi şeflerinde en beğendiği tabağı hazırlayan Uğur oldu. Hindi göğsü ile demirhindiyi mükemmel birleştiren Uğur şeflerin övgüsünü aldı.

Altılı eleme oyununun ikinci olan ismi Esra oldu. Esra yaptığı ördek göğsü ile Danilo Şef'in övgüsünü aldı.

Yarışmada günün üçüncü olan ismi diğer üç arkadaşından daha iyi tabak hazırlayan Eray oldu ve eleme potasından çıkan üçüncü isim oldu.

Son duruma göre eleme potasına giren ve ikinci tur yarışmasını oynayacak olan isimler Sefa, Duygu ve Didem oldu.

Üçlü oyuna kalan yarışmacılar artık son noktalara gelmiş durumdalar, bu oyundan sonra bir yarışmacının Masterchef Türkiye macerası sona erecek. Yarışmacılar üçlü eleme için kolları sıvadılar ve şeflerden gelecek yemek için beklemeye koyuldular. Bugün yapacakları yemek belli oldu. Yarışmacılar tamam mı devam mı demek için bugün Danilo Şef'in hazırlamış olduğu Balık Ekmek yemeğini yapacaklar. 

Yarışmacılar yemeklerini tamamladılar ve Jüri üyelerinin oylamasına sundular. Jüri üyelerinin tabaklarla ilgili yorumu yarışmacılardan bir tanesinin kasıtlı olarak kötü tabak çıkardığı oldu. Yaptıkları yorum karşısında Duygu akademisyen olduğunu ve tercihini yaparak kasıtlı kötü tabak çıkardığını itiraf etti. Masterchef Türkiye 2020'de Bugün Elenen İsim Duygu oldu.

 

Masterchef Türkiye 2020-71. Bölüm Fragmanı

 

yemek tarifleri blog
masterchef kim elendi
masterchef türkiye eleme gecesi
masterchef türkiye 2020 71.bölüm fragmanı
masterchef yemek tarifleri
somerşef yemek tarifleri
04 Ekim 2020 21:38:30 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

27 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

25 Şubat 2020 17:19:26

5. Gün Yarışmacısı Aslıhan Günay Final günü yarışacak olan Aslıhan hanım 23 yaşında ve 1,5 yıllık evli seçici ve bilgili yapıya sahip olan Aslıhan ol..
Tamamını Oku >>

Survivor 95. Bölüm Özeti-96.Bölüm Fragmanı

2 Haziran 2020 23:14:09

Survivor 2020 tüm heyecanıyla izleyicileri ekrana kitlemeye devam ediyor. Bugün survivor'da oldukça önemli bir iletişim oyunu oynanıyor. İletişim oyun..
Tamamını Oku >>

10 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz

11 Mart 2020 19:12:31

Acun Ilıcalı'ya ait olan TV8 kanalında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Seda Sayan ile Yemekteyiz programı hız kesmeden devam edi..
Tamamını Oku >>