Masterchef Türkiye 2020 70.Bölüm

Masterchef Türkiye 2020 70.Bölüm

4 Ekim 2020 - 21:38

Masterchef Türkiye 2020 70. Bölüm ile ekranlarda yerini aldı. Tv8 ekranlarında yayınlanan sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye'de bugün eleme gecesi. 6 kişilik eleme oyununun yapılacağı bugüngü yarışmada eleme potasında hangi isimler var? Masterchef Türkiye 2020'de Bugün Hangi Yarışmacı Elendi? Bütün bu soruların cevabını yayın saatinde yazımızda bulacaksınız.

Masterchef Türkiye Eleme Adayları Kimler?

Masterchef Türkiye'de geçtiğimiz bölüme kadar 4 yarışmacı belli olmuştu. Bunlardan ikisi mavi takımdan Esra ve Duygu olurken diğer ikisi Uğur ve Didem olarak belirlenmişti. Yarışmada eleme oyunu iki aşamalı oynanmaktadır. Eleme potasına gelen 6 yarışmacı ilk oyunu oynayıp ilk üçe kalmak için mücadele edecekler daha sonra son üç yarışmacı tekrar bir oyun daha oynayıp Masterchef Türkiye kaderlerini belirleyecekler. Geçtiğimiz bölümde 4 kişilik eleme potasına iki oyuncu daha eklendi. Dün yayınlanan bölümde dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu ve eleme potasına oyuncu göndermekten kurtuldu. Mavi takım ise kaybeden takım olduğundan bireysel dokunulmazlık oyunu için kolları sıvadı ve bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan isim Özgül oldu. Özgül takım arkadaşlarından Eray'ı seçerek haftanın eleme gecesinde yarışacak 5. yarışmacıyı belirlemiş oldu. 6 kişilik yarışmada diğer yarışmacınında mavi takımdan seçilmesi gerektiğinden 6. yarışmacı oy çokluğu ile bir önceki yarışmada dokunulmazlığı kazanan Sefa oldu.

Son duruma göre Eleme Gecesinde yarışacak olan yarışmacılar Esra, Duygu, Eray, Uğur, Didem, Sefa olarak belirlendi.

Masterchef Türkiye 70. Bölümde Bizleri Neler bekliyor?

Haftanın eleme gününde yarışmacılar Masterclass ile güne başladılar.Bir çikolata üreticisinin mekanında masterclass alan yarışmacılar arasında kazanan isim Ayyüce oldu. Yarışmacılar eleme oyunu için mutfağa girdiklerinde şefler yarışmacılara bir ana malzeme vererek ona uygun yemekleri kendilerinin seçmesini istediler. Jüri üyelerinin verdiği ana malzeme Demirhindi olurken yarışmacılara 40 dakikalık pişirme süresi hak tanıdılar. Yemeklerini kendileri belirleyecek olan yarışmacılardan en iyi ilk üç bu eleme potasından kurtulacak.

Masterchef Türkiye 2020 4 Ekim saat 20.00'da  Tv8'de yayınlanacak bölümünü full ve tek parça halinde izlemek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Altılı eleme oyununda yarışmacılar kendilerine verilen süre içerisinde yemeklerini yaptılar ve jüri üyelerinin oylamasına sundular. Jüri kararına göre altılı eleme oyunun birinci olan ismi şeflerinde en beğendiği tabağı hazırlayan Uğur oldu. Hindi göğsü ile demirhindiyi mükemmel birleştiren Uğur şeflerin övgüsünü aldı.

Altılı eleme oyununun ikinci olan ismi Esra oldu. Esra yaptığı ördek göğsü ile Danilo Şef'in övgüsünü aldı.

Yarışmada günün üçüncü olan ismi diğer üç arkadaşından daha iyi tabak hazırlayan Eray oldu ve eleme potasından çıkan üçüncü isim oldu.

Son duruma göre eleme potasına giren ve ikinci tur yarışmasını oynayacak olan isimler Sefa, Duygu ve Didem oldu.

Üçlü oyuna kalan yarışmacılar artık son noktalara gelmiş durumdalar, bu oyundan sonra bir yarışmacının Masterchef Türkiye macerası sona erecek. Yarışmacılar üçlü eleme için kolları sıvadılar ve şeflerden gelecek yemek için beklemeye koyuldular. Bugün yapacakları yemek belli oldu. Yarışmacılar tamam mı devam mı demek için bugün Danilo Şef'in hazırlamış olduğu Balık Ekmek yemeğini yapacaklar. 

Yarışmacılar yemeklerini tamamladılar ve Jüri üyelerinin oylamasına sundular. Jüri üyelerinin tabaklarla ilgili yorumu yarışmacılardan bir tanesinin kasıtlı olarak kötü tabak çıkardığı oldu. Yaptıkları yorum karşısında Duygu akademisyen olduğunu ve tercihini yaparak kasıtlı kötü tabak çıkardığını itiraf etti. Masterchef Türkiye 2020'de Bugün Elenen İsim Duygu oldu.

 

Masterchef Türkiye 2020-71. Bölüm Fragmanı

 

Bu içerik 172 kez görüntülendi.

yemek tarifleri blog
masterchef kim elendi
masterchef türkiye eleme gecesi
masterchef türkiye 2020 71.bölüm fragmanı
masterchef yemek tarifleri
somerşef yemek tarifleri

Dikkatinizi Çekebilir

26 Kasım Seda Sayan İle Yemekteyiz

Yemekteyiz 26 Kasım Salı günü yarışan Bekir Çetinkaya kimdir? Bekir Çetinkaya Seda Sayan ile Yemekteyiz yarışmasına hangi menü ile katıldı ve kaç puan aldı? Tüm bu soruların cevabı haberimizde… Bekir Çetinkaya  22 yaşında yarışmaya Karabükten katılıyor. Drama eğitmeni olan Bekir bey yemek yapmayı ve..
Devamı >>

03 Zuhal Topal'la Sofrada

5. Gün Yarışmacısı Tuğba Erurul  Haftanın final günü yarışacak olan gelini Tuğba erurul 27 yaşında 5,5 aylık evli çiçeği burnunda bir gelin. Konuşkan bir yapıya sahip olanTuğba hanım yemek yapmayı çok seviyor ve elinin lezzetine güveniyor. Kayın valide Gönül erurul süsüne düşkün olan gönül hanım ma..
Devamı >>

23 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

4.Gün Yarışmacıları- Büşra Kara ve Yeter Kara Büşra hanım 26 yaşında 6 yıllık evli ve iki çocuk annesi. Tokatlı olan yarışmacı heyecanlı ve çok azimli. Kayınvalidesi Yeter hanım ise aslen Sivaslı. Yarışmanın en genç kayınvalidesi olan ve 22 yıl aşçılık yapan Yeter hanım tecrübesini aktardığı geli..
Devamı >>

Masterchef Türkiye 2020 85. Bölüm

Tv8 kanalının reytinglerde birinci olan programı Masterchef Türkiye'de eleme gecesi yayınlanıyor. Her hafta bir kişinin veda ettiğ yarışmada bugün hangi yarışmacı veda edecek?   Haftanın her günü takımlar eleme potasına gitmemek için kıyasıya mücadele içerisindeler.  Pazar günleri eleme yemekler..
Devamı >>

9 Haziran Zuhal Topal'la Sofrada

Fox ekranlarının sevilen yarışması Zuhal Topal'la sofrada hafta içi hergün sevenleriyle buluşuyor. Her gün farklı olaylar yaşanan program da oldukça heyecanlı anlar yaşanıyor. Her hafta gelinler birbirinden farklı menüler hazırlıyor ve kaynanalara sunuyor. Her kaynana kendi gelininin birinci olması ..
Devamı >>

18 Mayıs Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta'da bu hafta yeni bir yarışmacı heyecanı başlıyor. Fatih Ürek'in sunuculuğunu yaptığı programda 4 gelin ve kayınvalide çifti hafta boyunca birbirleriyle yarışıyor ve haftasonu bir gelin kayınvalide çifti elenerek yarışmaya veda ediyor. Program her gün yarışmacılardan kazanan bir çift..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?