01 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

01 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanda bir haftayı geride bıraktık ve oldukça oruca alışmış durumdayız. Ramazanın 8. gününde sizler için güzel bir menü daha hazırladık.Bugün ne pişirsem diye kara kara düşünmenize gerek bırakmayacak harika menümüzün, başlangıcını tutmaç çorbası ile yaptığımız iftar soframız  ağzınızı sulandıracak.  Selçuklu mutfağından günümüze kadar gelen bu çorba içerisindeki baklagil zenginliği ile mineral deposu olarak ön plana çıkmaktadır. Ana yemek olarak hamur işi olan kayseri yağlamasını tercih ettik. Kayseri yağlamasını servis ederken yanında içecek olarak ayran tüketmenizi öneririz. Gazlı içeceklerden uzak durmanızda fayda var çünkü kayseri yağlamasını yedikçe yiyeceksiniz. Kayseri yağlamasını gavurdağ salata ile servis ederken, muhteşem bir tatlı önerisini sizlerin beğenisine sunduk. Şerbetli ve sütlü tatlının bir araya gelmesi olan ağızlarda derin izler bırakan kıbrıs tatlısını sizler için menümüze ekledik. Kıbrıs tatlısı standart tariflerde sadece ceviz ile yapılırken biz lezzetimize düşkün olduğumuzdan tatlımızda aynı oranda fındıkta kullandık. Bu muhteşem tarifi denedikten sonra eminiz ki sizde bundan sonra tatlınızı yaparken fındığınızıda bir köşede tutacaksınız.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Tutmaç Çorbası Çorbalar

4 kişi

10 dk.

25 dk.

Tutmaç çorbası tarifi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de mercimeklerdir. Merciklerin yemek için hazırlanmadan bir gün önce soğuk suya konulması önemlidir. Bunun öncesinde mercimekler ilke alındığı zaman serin ve loş bir ortamda saklamaya dikkat edelim. Böylece mercimeklerimiz bozulmaz ve uzun bir süre..
Tutmaç Çorbası Nasıl Yapılır?

Kayseri Yağlaması Ana Yemek

6 kişi

60 dk.

20 dk.

Kayseri yağlaması tarifi. Kayseri yağlaması nasıl yapılır? Kayseri yağlaması malzemeleri nelerdir? Kayseri yağlaması püf noktası nedir? Dünya mutfağı bir tarafa bizim Türk mutfağımız bir tarafa. İçerisinde el emeği uğraşı yaratıcılığın olduğu harikulade bir mutfak bizimki. Her memleketimizin evlerinden bir birinden far..
Kayseri Yağlaması Nasıl Yapılır?

Gavurdağı Salatası Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Gavurdağı Salatası, salata tarifleri arasında en çok tercih edilen tariflerden biridir. Akdeniz tarafındaki mutfaklarda fazlaca tüketilen sumak, Yemeklere kattığı ekşi tat ile de oldukça sevilmektedir. Solunum sistemini rahatlatan, sindirimi düzenleyen, nezle ve soğuk algınlığına yakalanmamız için bize yardımcı olan ve..
Gavurdağı Salatası Nasıl Yapılır?

Kıbrıs Tatlısı Tatlılar

8 kişi

30 dk.

45 dk.

Pastanelerden aldığınız kıbrıs tatlısını evlerinizde hem ekonomik hemde pastanelerden daha kaliteli yapabilirsiniz. kıbrıs tatlısı  yunan tatlısı olarak da bilinir. Yumuşacık lezzetiyle yiyenleri kendine hayran bırakır. Bir çatalıyla ev yapımı lezzetini hissettirir. Son zamanla trend olan bu lezzetin yapımı kolay ve ya..
Kıbrıs Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?