10 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

10 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Bitmesine 2 haftadan daha az bir sürenin kaldığı ramazan ayının 17. iftar menüsünde sizler için harika bir menü hazırladık. Başlangıç olarak seçtiğimiz yoğurtlu yüksük çorbası ile muhteşem bir iftar yaşayacaksınız. Yoğurtlu yüksük çorbası yerken bildiğiniz mantının çorba halinin ne kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Ana yemek olarak bugünkü tercihte tavuk yemeği kullandık. Yapımı basit olması sebebiyle hemen yapabileceğiniz ve sizi yormayacak bir yemek tarifi. Yanında servis edeceğiniz sebzeli firik pilavı ve çoban salata ile bu menüde oldukça doyacaksınız. Yemekler yendi tıka basa doyulduktan sonra ise geldik menümüzdeki en güzel aşamaya yani tatlılara. Tatlı sevmeyenlerimizin çok az olduğunu bilerekten en güzel kısmın tatlı olduğunu söylemek önemli tabikide. Tatlı seçiminde de bugün sizler için menümüze bir sütlü tatlı olan Keşkül-ü fukara tatlısını seçtik. Tatlımızın ismi sizi korkutmasın malzemeler kolaylıkla bulunabilir. Ve yapımı çok basit olan bu hafif tatlıyı yerken bayılacaksınız.

Afiyet olsun

Menü İçeriği

Yoğurtlu Yüksük Çorbası Çorbalar

6 kişi

25 dk.

30 dk.

İsteğe bağlı hem yoğurtlu hemde sade hazırlanabilecek kış günlerinin vazgeçilmez özellikle mantı severlerin tadına doyamayacağı lezzetli bir çorba ile karşınızdayım . Bir nevi mantı çorba da denebilir aslında. İsmindeki yüksük, çorbanın içerisindeki hamurları kesmek için kullanılan bir alet. İçerisinde mantı nohut ile ..
Yoğurtlu Yüksük Çorbası Nasıl Yapılır?

Limon Soslu Tavuk Pirzola Ana Yemek

8 kişi

20 dk.

30 dk.

Limon Soslu Tavuk Pirzola tarifi. Limon Soslu Tavuk Pirzola nasıl yapılır? Limon Soslu Tavuk Pirzola tarifinin püf noktaları neler? Limon Soslu Tavuk Pirzola tarifi için gereken malzemeler neler? Mutfakta çokça vakit geçirmekten sıkılan fakat lezzetli yemekler yemeyi seven siz değerli aşçılarımız için limon ve kekik ko..
Limon Soslu Tavuk Pirzola Nasıl Yapılır?

Sebzeli Firik Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Sebzeli firik pilavı tarifi. Sebzeli firik pilavı nasıl yapılır? Sebzeli firik pilavı malzemeleri nelerdir? Sebzeli firik pilavı püf noktası nedir? Firik bulguru  genellikle Gaziantep yöresinde tüketilir. Başakların yakılmasıyla ortaya çıkar bu yüzden alışkın olmayanlar için  yanık kokusu hoşlarına gitmeyebilir. İçeris..
Sebzeli Firik Pilavı Nasıl Yapılır?

Çoban Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Çoban salata tarifi. Çoban salatasının malzemeleri nelerdir? Evet hepimizin bildiği bir salata tarifi ile geldim sizlere. Her akşam sofralarımızın olmazsa olmazıdır kendisi. Peki hiç düşündünüz mü adı neden çoban salatası? Nereden geliyor bu isim diye? Adından da anlaşılacağı üzere bir çobanın heybesinde rahatlıkla bul..
Çoban Salata Nasıl Yapılır?

Keşkül-ü Fukara Tatlılar

8 kişi

25 dk.

25 dk.

Keşkülü Fukara . Keşkülü Fukara Tarifi . Keşkülü Fukara nasıl hazırlanır . Keşkülü Fukara için gerekli malzemeler Diyettte olanların genelde hafifliği ve az kalorili olması sebebiyle tercih ettiği bu lezzetli tatlı tarifi Keşkül-ü Fukara Osmanlı Döneminde yapılan ve günümüze ulaşan bir sütlü tatlıdır. Çok kalorili olma..
Keşkül-ü Fukara Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?