12 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü

12 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 19. iftar menüsünde annelerimizin bizlere sıklıkla yaptığı yayla çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Yayla çorbası özellikle yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz çorba tarifleri arasında yer almaktadır.  Besleyici özelliği ve pratik bir tarif olması nedeniyle yayla çorbasını sofralarımızdan eksik etmiyoruz. Ana yemek olarak efsane bir lezzete sahip olan kuşbaşılı hünkar beğendiyi sizler için menümüze ekledik. Her türlüsünü severek yediğimiz patlıcanın farklı bir yemeğini sizlerin beğenisine sunduk. Ana yemeğimizin yanında servis edebilmeniz için garnitürlü pilavlardan biri olan havuçlu pirinç pilavını sizler için seçtik. Yemekler yendi ve menünün en özel kısmına yani tatlıya sıra geldi. Bugünkü menümüzde tatlı seçiminde tercihimizi şerbetli bir tatlı olan kalburabastıdan yana kullandık. Menümüzün içeriğine çok yakışacak olan bu tatlıyı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Yayla Çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Yayla Çorbası severek tüketilen, her evde mutlaka yapılan bir çorbadır. Yayla Çorbası tarifi oldukça kolay, malzemeleri mutfağınızda her daim olan ürünlerden oluşmaktadır. Yayla Çorbası hasta çorbası olarak ta nitelendirilebilir. Genellikle yoğurt çorbası ile karıştırılır fakat tamamen farklı bir çorbadır...
Yayla Çorbası Nasıl Yapılır?

Hünkar Beğendi Ana Yemek

6 kişi

20 dk.

45 dk.

Hünkar Beğendi Osmanlı kökenli bir yemek olup ismini 1800'lü yıllarda Sultan Abdulaziz'e Fransa kraliçesinin ziyareti sırasında almıştır. Rivayet odur ki Fransa kraliçesi kendi aşçısını getirtip ona beşamel sos yaptırtır. Bunu gören Türk aşçı sosun üzerine közlenmiş patlıcanları dökerek Sultana sunar  ve sultan bunu ço..
Hünkar Beğendi Nasıl Yapılır?

Havuçlu Pirinç Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

35 dk.

Havuçlu pirinç pilavı. Havuçlu pirinç pilavı tarifi. Havuçlu pirinç pilavı için gerekli malzemeler. Havuçlu pirinç pilavı nasıl hazırlanır. Sağlık bakımından oldukça zengin olan bu pilavın içinde barındırdıklarına göz atılırsa havucun faydaları arasındaBir porsiyon doğranmış havuçta ortalama % 10 K vitamini, % 6 C vita..
Havuçlu Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

Kalburabastı Tatlılar

2 kişi

30 dk.

45 dk.

Kalburabastı tarifi. Kalburabastı nasıl yapılır? Kalburabastı malzemeleri nelerdir? Kalburabastı püf noktası nedir? Kalburabastı tatlısı evlerde sık sık yapılan şerbetli tatlılardan biridir. Hem lezzetli hem de pratik misafir sofralarına yakışan bir tatlı. Eğer elinizin altında metal veya hasır kalbur varsa şeklinin ya..
Kalburabastı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?