13 Mayıs 2020 Çarşamba İftar Menüsü

13 Mayıs 2020 Çarşamba İftar Menüsü 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın bitmesine artık sayılı günler kalmış gibi görünüyor. 23 mayısta son orucumuzu tutacağımız ramazan ayının 20. iftar menüsünü sizler için hazırladık. Başlangıcını yaptığımız besleyici özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken tutmaç çorbası oldu. Tutmaç çorbası içerisinde bulundurduğu yeşil mercimek ile kas yapısına adeta bir destek görevi görmekte. Ayrıca içerisinde bulundurduğu potasyum ve çinko mineralleriyle vücudumuzun bağışıklık sistemine önemli katkılar bulundurduğu tartışılmaz bir gerçek. Ana menümüzde sevdiğimiz sebzelerden birisi olan patlıcanlı bir yemek hazırladık. Fırında patlıcan oturtma tarifine bayılacaksınız. Ana yemeğimizin yanında pilavların en sağlıklı olanı olarak geçen sadeliğiyle ön plana çıkan domatesli bulgur pilavını sizler için seçtik. Günün tatlısına geldiğimizde ise bu sefer şerbetli veya sütlü bir tatlı seçimi yerine çayın yanında rahatlıkla tüketebileceğiniz harika bir kek tarifi verdik. Tencere tatlısı olarakta bilinen bu tatlının yapım şekli sizi bir hayli şaşırtacak gibi görünüyor. Standart kek tarifleri kalıplarıyla beraber fırına atılırken, tencere tatlımız tencere içerisinde pişmekte. Nasıl olur dediğinizi duyar gibiyiz isterseniz tarifimizden merakınızı hemen giderebilirsiniz.

Afiyet olsun

Menü İçeriği

Tutmaç Çorbası Çorbalar

4 kişi

10 dk.

25 dk.

Tutmaç çorbası tarifi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de mercimeklerdir. Merciklerin yemek için hazırlanmadan bir gün önce soğuk suya konulması önemlidir. Bunun öncesinde mercimekler ilke alındığı zaman serin ve loş bir ortamda saklamaya dikkat edelim. Böylece mercimeklerimiz bozulmaz ve uzun bir süre..
Tutmaç Çorbası Nasıl Yapılır?

Fırında Patlıcan Oturtma Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

35 dk.

Fırında Patlıcan Oturtma tarifi. Fırında Patlıcan Oturtma nasıl yapılır? Fırında Patlıcan Oturtma tarifinin püf noktaları neler? Fırında Patlıcan Oturtma tarifi için gereken malzemeler neler? En sevilen sıklıkla denenen ve oldukça doyurucu bir tarif olan patlıcan oturtmayı fırına verdik oldukça lezzetli bir sosla harma..
Fırında Patlıcan Oturtma Nasıl Yapılır?

Domatesli Bulgur Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Domatesli bulgur pilavı nasıl yapılır ? Domatesli bulgur pilavı En lezzetli yemek tarifleri, Domatesli bulgur pilavı pratik tarifi Domatesli bulgur pilavı yapılışı Domatesli bulgur pilavı için gerekli malzemeler.Domatesli bulgur pilavı evlerimizde rahatlıkla yapabileceğimiz malzeme konusunda her evde bulunabilecek malz..
Domatesli Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır?

Tencere Tatlısı Tatlılar

8 kişi

25 dk.

60 dk.

Tencere Tatlısı. Tencere Kek Tarifi. Tencere kek nasıl yapılır? Tencere kek için gerekli malzemeler? Habersiz gelen kalabalık misafirler için birebir 15 dakika da fırın kullanmadan  servise hazır hale getirilen tencereyle pişirilen harika bir lezzet tencere tatlısı olarak geçen leziz soslu tencere keki . yapımı son der..
Tencere Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?