14 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü

14 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü 20 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazan ayının 21. iftar menüsünde yine bizleri harika yemekler beklemekte. Sizler için hazırladığımız bu akşamki iftar menüsünde  başlangıcı hepimizin severek tükettiği mercimek çorbası ile yapıyoruz. Evlerimizde sıklıkla tükettiğimiz ve sevmeyenin nadir olduğu bu çorba ile yaptığımız başlangıçta, ana yemeğimiz sebzeli levrek ızgara. Bulunduğumuz ay itibariyle levreklerin en lezzetli olduğu dönemde yani mayıs ayında levrek yemeden olmaz dedik ve menümüze sizin için yapımı kolay olan balık yemeğini koyduk. Levreklerinizi pişirirken evinizdeki ızgaralardan yada fırınlarınızın ızagara bölümünden yararlanabilirisiniz. Ana yemeğimiz sebzeli levrek ızgaranın yanında yine balık yemeklerinde tüketilmesi gereken harika bir tahinli meze tarifini sizler için hazırladık. Antalya yöresine özgü olan bu tahinli meze hibeşi isterseniz sos olarak da kullanabilirsiniz. Yemekler yenip tatlı kısmına gelindiğinde ise tadına doyulmayan çikolatalı irmik tatlısı karşımıza çıkıyor. İrmiğin her halini sevdiğinizi düşünüyoruz ve bu sebepten normal irmik tatlısı yerine sizler için çikolatalı irmik tatlısını menümüze ekledik.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Mercimek Çorbası Çorbalar

4 kişi

15 dk.

20 dk.

Mercimek çorbası tarifi. Mercimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek çorbasının püf noktaları neler? Mercimek çorbası için gereken malzemeler neler? Mercimek çorbası çorba tariflerinin arasında en çok tüketilen çorba çeşiti olarak ön plana çıkmaktadır. Gerek evimizde sıklıkla tükettiğimiz gerek ise restaurantlarda sıklık..
Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

Sebzeli Levrek Izgara Ana Yemek

2 kişi

20 dk.

35 dk.

Sebzeli levrek ızgara tarifi. Sebzeli levrek ızgara nasıl yapılır? Sebzeli levrek ızgara püf noktası nedir? Sebzeli levrek ızgara malzemeleri nedir? Daha öncesinde levreğin böylesini yemediniz.  Hem balık hem de sebze ihtiyacınızı karşılayacağınız harika bir lezzettir sebzeli levrek ızgara. Biraz büyük bir balık olduğu..
Sebzeli Levrek Izgara Nasıl Yapılır?

Hibeş Mezeler

4 kişi

20 dk.

0 dk.

Hibeş nasıl yapılır? Hibeş en lezzetli yemek tarifleri, Hibeş pratik tarifi Hibeş yapılışı Hibeş için gerekli malzemeler. Antalya mutfağına özgü çifte kavrulmuş tahinle efsane olan harika bir meze tarifi. Balık yemeklerinin yanında tüketebileceğiniz, ister meze isterse sos olarak kullanabileceğiniz harika bir tarif ol..
Hibeş Nasıl Yapılır?

Çikolatalı İrmik Tatlısı Tatlılar

8 kişi

20 dk.

35 dk.

Çikolatalı İrmik Tatlısı. Çikolatalı İrmik Tatlısı Tarifi. Çikolatalı İrmik Tatlısı İçin Gerekli Malzemeler Neler? Çikolatalı İrmik Tatlısının Püf Noktaları Nelerdir? Yapımı kolay oldukça lezzetli bu helvanın görünümü de oldukça şık püf noktalarına baktığımızda ise Tatlınız kaynamaya başladıktan sonra iyice yoğunlaşana..
Çikolatalı İrmik Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?