15 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü

15 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 22. iftar gününde sizler için dolu dolu bir menü hazırladık. Başlangıcını yaptığımız mercimek çorbasının en büyük rakibi olan ezogelin çorbası ile iştahınız bir kat daha açılacak. Ana yemek olarak ismini pek duymadığınız Osmanlı mutfağından saray ziyafetlerine özel yapılan harika bir tarif olan mutancanayı tercih ettik. Yapımı biraz zahmetli görünse de yemesi çok keyifli olan bu yemeği sade pirinç pilavı ile servis edebilirsiniz. Ana yemeğimizi ve pilavımızı çoban salata ile misafirlerinize rahatlıkla sunabilirsiniz. Yemekler yenilip mideler şiştikten sonra çayınızın yanında rahatlıkla tüketebileceğiniz bir tatlı tarifini sizlere hazırladık. Frambuazlı cheesecake ile çay keyiflerinizi iki kat daha arttıracaksınız.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Ezogelin Çorbası Çorbalar

6 kişi

10 dk.

30 dk.

Türk mutfağında çorba denilince akla ilk gelen iki çorbadan biri Ezogelin çorbasıdır. Zenginliği ile kendini kanıtlamış kalabalık sofralarımızın  baş tacı olan ezogelin çorbası mercimeğin en güzel halidir. Yemek tarifleri arasından seçtiğiniz ana yemek ne olursa olsun, ona mutlaka yakışacak olan ezogelin çorbasından ba..
Ezogelin Çorbası Nasıl Yapılır?

Mutancana Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

30 dk.

Osmanlı mutfağının  vazgeçilmez lezzeti ve Fatih Sultan Mehmet'in en sevdiği yemek olarak bilinen Mutancana tarifi Mutancana nasıl yapılır? Mutancana püf noktası nedir?  Mutancana malzemeleri nelerdir? Mutancana Osmanlı mutfağının en sevilen en bilinen yemeklerinden biridir. Osmanlı saray mutfağından günümüze kadar ge..
Mutancana Nasıl Yapılır?

Sade Pirinç Pilavı Pilav

4 kişi

10 dk.

30 dk.

Sade pirinç pilavı nasıl yapılır ? Sade pirinç pilavı en lezzetli yemek tarifleri, Sade pirinç pilavı pratik tarifi Sade pirinç pilavı yapılışı Sade pirinç pilavı için gerekli malzemeler. Yapımı çok basit olan ama ayarlaması oldukça zor olan bir yemek. Tabikide Sade pirinç pilavından bahsediyoruz. Çok su katıldığında ..
Sade Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

Çoban Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Çoban salata tarifi. Çoban salatasının malzemeleri nelerdir? Evet hepimizin bildiği bir salata tarifi ile geldim sizlere. Her akşam sofralarımızın olmazsa olmazıdır kendisi. Peki hiç düşündünüz mü adı neden çoban salatası? Nereden geliyor bu isim diye? Adından da anlaşılacağı üzere bir çobanın heybesinde rahatlıkla bul..
Çoban Salata Nasıl Yapılır?

Frambuazlı Cheesecake Tatlılar

4 kişi

25 dk.

40 dk.

Frambuazlı cheesecake . Frambuazlı cheesecake tarifi . Frambuazlı cheesecake nasıl hazırlanır . Frambuazlı cheesecake için gerekli malzemeler . Sunum sırasında rengi sayesinde iştah kabartıcak harika sunumuyla misafirlerinizin aklına yer edicek harika bir cheesecake tarifi ile karşınızdayım. Özellikle dışarıda yedikler..
Frambuazlı Cheesecake Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?