16 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü

16 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Artık ramazan ayının son haftasına girmiş bulunmaktayız. Ömrümüzden bir ramazan ayınında geçmek üzere olduğu şu dönemlerde sizler için yine harika yemek tarifleri hazırladık. Ramazanın 23.iftar menüsünde başlangıç olarak sadeliğiyle dikkat çeken arpa şehriye çorbasını tercih ettik. Ana yemek olarak seçtiğimiz patlıcanlı bir yemek olan ali nazik ile salatamızda lezzetine doyum olmayacak gavurdağı salatasını tercih ettik. Gavurdağı salatası hem kuru soğan hemde taze soğan ile yapılabilir. Biz bu tarifte sizler için taze yeşil soğanlı olanı seçtik. Yemekler yenilip tatlı aşamasına gelindiğinde ise Mersin yöresine ait baklava kategorisine giren ve mekik tatlısı olarakta bilinebilen silifki tatlısını sizler için menümüze dahil ettik.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Arpa Şehriye Çorbası Çorbalar

4 kişi

15 dk.

25 dk.

Az malzemeli ve pratik çorba tarifleri arasında arpa şehriye çorbası. Yapımı kolay ve hızlı kısa zamanlarınızda veya işten geldiğinizde hemen yapıp servis edebileceğiniz bu çorbanın yanında biber dolması , kıymalı patates oturtma önerilerimiz arasındadır. Orta boy bir kase arpa şehriye çorbası yaklaşık olarak 212 kalor..
Arpa Şehriye Çorbası Nasıl Yapılır?

Ali Nazik Kebabı Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

30 dk.

Ali Nazik Kebabı nasıl yapılır ? Ali Nazik Kebabı En lezzetli yemek tarifleri, Ali Nazik Kebabı pratik tarifi Ali Nazik Kebabı yapılışı Ali Nazik Kebabı için gerekli malzemeler. Kıyma patlıcan ve yoğurdun muhteşem uyumu olan Ali Nazik Kebabının kökeni aslen Osmanlı mutfağına dayanmaktadır. Osmanlı Padişahlarından olan..
Ali Nazik Kebabı Nasıl Yapılır?

Gavurdağı Salatası Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Gavurdağı Salatası, salata tarifleri arasında en çok tercih edilen tariflerden biridir. Akdeniz tarafındaki mutfaklarda fazlaca tüketilen sumak, Yemeklere kattığı ekşi tat ile de oldukça sevilmektedir. Solunum sistemini rahatlatan, sindirimi düzenleyen, nezle ve soğuk algınlığına yakalanmamız için bize yardımcı olan ve..
Gavurdağı Salatası Nasıl Yapılır?

Silifki Tatlısı Tatlılar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Silifki tatlısı tarifi. Silifki tatlısı nasıl yapılır? Silifki tatlısının püf noktaları neler? Silifki tatlısı yapmak için gereken malzemeler neler? Mekik tatlısı olarakta anılan silifki tatlısı Mersin yöresine özgü olup oldukça beğenilen bir tatlı olarak ön plana çıkmaktadır. Mersin yöresine özgü baklava çeşiti olan ..
Silifki Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?