17 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü

17 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 24. gününde iftar menümüz için başlangıcını yaptığımız yemeğimiz besleyici özelliğiyle dikkat çeken lebeniye çorbası oldu.Köfteli olarak hazırlanan lebeniye çorbasını sizler için bu menümüzde tavuklu olanını hazırladık. Ana yemek olarak tercihimiz hafif bir yemek olan patlıcan balığı olurken yanında servis edebileceğiniz sebzeli kuskus pilavını sizler için seçtik. Yemekler yenilip tatlı aşamasına gelindiğinde lezzetiyle damaklarda derin izler bırakan İtalyan kökenli Panna cotta tatlısı oluyor. Sütlü tatlılar arasında yer alan panna cotta tatlısını yaptıktan sonra dolabınızda dinlendirmeyi unutmayın.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Tavuklu Lebeniye Çorbası Çorbalar

8 kişi

20 dk.

30 dk.

Tavuklu lebeniye çorbası tarifi. Tavuklu lebeniye çorbası nasıl yapılır? Tavuklu lebeniye çorbası malzemeleri nelerdir? Tavuklu lebeniye püf noktası nedir? İçinizi ısıtacak besleyici doyurucu sıcacık bir çorba tarifiyle karşınız dayız. Lebeniye ne demek önce kısaca ondan bahsedelim. Arapça bir kelimedir. "leben" aslınd..
Tavuklu Lebeniye Çorbası Nasıl Yapılır?

Patlıcan Balığı Ana Yemek

4 kişi

15 dk.

25 dk.

Oldukça farklı bir isme sahip ve ismi kadar farklı bir lezzet olan patlıcan balığı tarifi ile karşınızdayım. Patlıcanın birçok yemeğini, salatasını yaparız. Kızartmasını da genellikle severiz. Patlıcanın faydalarına göz attığımızda içeriğinde çeşitli mineral, vitamin, karbonhidrat ve proteinleri barındırsa da diğer seb..
Patlıcan Balığı Nasıl Yapılır?

Sebzeli Kuskus Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Sebzeli kuskus pilavı tarifi. Sebzeli kuskus pilavı nasıl yapılır? Sebzeli kuskus pilavı malzemeleri nelerdir? Sebzeli kuskus pilavı püf noktası nedir? Kuskus ne makarnadır  de pirinç ne de bulgurdur. Bazen makarna gibi  pişirilir bazen kavrulur bazen renkli sebzelerle bir araya gelerek salatası olur. Trakya mutfağının..
Sebzeli Kuskus Pilavı Nasıl Yapılır?

Panna Cotta Tarifi Tatlılar

6 kişi

15 dk.

20 dk.

Panna cotta . Panna cotta tarifi . Panna cotta için gerekli malzemeler . Panna cotta nasıl hazırlanır . Çok yaygın bir tatlı olmasada bilenlerin kaşık kaşık yiyesini getiren çok lezzetli bir tarifi sizlerle paylaşmak istedim . Yapımı kolay Panna cotta oldukça da hafif bir sütlü tatlıdır. Bu tatlının kreması sizlere ilk..
Panna Cotta Tarifi Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?