20 Mayıs 2020 Çarşamba İftar Menüsü

20 Mayıs 2020 Çarşamba İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 27.iftar menüsünde bugün sizler için hafif bir ana yemek tercihinde bulunduk. Başlangıcın severek tüketebileceğiniz yoğurtlu yüksük çorbası ile yaptığımız menümüzde ana yemeğimiz bir sebze yemeği. Zeytinyağlı dizme bamya yemeğimiz ana yemeğimiz olurken yanında domatesli bulgur pilavını tercih ettik. Domatesli bulgur pilavı gerek sadeliği gerekse lezzetiyle bu menümüze çok yakıştı. Yapımı kolay olan pilavımız ramazanın son günlerine gelirken sizleri hiç yormayacak. Tatlı seçiminde ise şerbetli tatlılardan bir tanesi olan şambali tatlısını sizler için seçtik. Şambali tatlısı içerisinde yağ olmaması ve irmikten yapılışı sebebiyle kıvamını rahat bir şekilde alan ve lezzetine doyum olmayan bir tatlı olarak görünmekte.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Yoğurtlu Yüksük Çorbası Çorbalar

6 kişi

25 dk.

30 dk.

İsteğe bağlı hem yoğurtlu hemde sade hazırlanabilecek kış günlerinin vazgeçilmez özellikle mantı severlerin tadına doyamayacağı lezzetli bir çorba ile karşınızdayım . Bir nevi mantı çorba da denebilir aslında. İsmindeki yüksük, çorbanın içerisindeki hamurları kesmek için kullanılan bir alet. İçerisinde mantı nohut ile ..
Yoğurtlu Yüksük Çorbası Nasıl Yapılır?

Zeytinyağlı Dizme Bamya Ana Yemek

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Kısa bir süreliğine tezgahlarda yer alan bamya çoğu kişinin korkulu rüyası sanırım. Pişirirken püf noktalara pek dikkat edilmediği için sümüklenme olayı oluşabiliyor. Püf noktaları bilen bamya sevenlerde  bu kısa sürede tanıda doyamadığı için buzluğa depo yapar. Bamyanın çorbası, kızartması, etli yemeği hepsinde farklı..
Zeytinyağlı Dizme Bamya Nasıl Yapılır?

Domatesli Bulgur Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Domatesli bulgur pilavı nasıl yapılır ? Domatesli bulgur pilavı En lezzetli yemek tarifleri, Domatesli bulgur pilavı pratik tarifi Domatesli bulgur pilavı yapılışı Domatesli bulgur pilavı için gerekli malzemeler.Domatesli bulgur pilavı evlerimizde rahatlıkla yapabileceğimiz malzeme konusunda her evde bulunabilecek malz..
Domatesli Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır?

Şambali Tatlısı Tatlılar

6 kişi

20 dk.

35 dk.

Şambali tatlısı gerek yapımının kolaylığı gerekse şerbetli tatlılarda evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle kısa sürede pişirebileceğiniz bir tatlı türü olmakla öne çıkmaktadır. İçerisinde irmik bulunduran bu tatlı tatlı krizlerinizde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve sizi yormayacak tatlı çeşitidir..
Şambali Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?