21 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü

21 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazan ayının 21. gününde bayrama sadece iki gün kaldı. Bayram hazırlıklarına ufaktan başlanırken bügünkü iftar menümüzde yerken keyif alacağınız bir menü hazırladık. Başlangıcını yoğurtlu çorbamızla yaptığımız menümüzde ana yemek olarak sebzeli et sote tercihinde bulunduk. Ana yemeğimizin yanında olmazsa olmazlardan olan çoban salatamız ile sunduğumuz menümüzde tatlı seçiminde ise astarlı sütlaçı tercih ettik. Astarlı sütlaç Gaziantep yöresine özgü olan sütlü bir tatlı çeşitidir. Yapılışı gayet kolay olan bu sütlaç tarifi standart sütlaç tariflerine benzeyen noktaları vardır. Tek farkı bu sütlaçın üzerinde astar görünümünde zerde kullanılmasıdır. Eminiz ki sütlaca farklı bir bakışaçısı kazandıran bu tarife bayılacaksınız.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Yoğurtlu Çorba Çorbalar

4 kişi

15 dk.

30 dk.

Yoğurtlu çorba tarifi. Yoğurtlu çorba nasıl yapılır?  Yoğurtlu çorba malzemeleri nelerdir? Yoğurtlu çorba püf noktası nedir? Havaların soğumasıyla birlikte akşamları sofralarımızda sıcacık çorbalara yer vermeye başladık. Genellikle her yöre de bilinen ve sofralarda yer verilen bir lezzettir. Tam bir anne çorbası olarak..
Yoğurtlu Çorba Nasıl Yapılır?

Sebzeli Et Sote Ana Yemek

4 kişi

30 dk.

45 dk.

Kırmızı et protein demir ve çinko bakımından oldukça zengindir. Et kan yapar kansızlığı önler bedeni canlı ve güçlü tutar. Şimdi size sağlıklı bir tarif sunuyoruz sebzeli et sote. Etin faydaları ile sebzelerin vitaminlerini harmanlayıp ortaya doyurucu besleyici bir yemek çıkarttık. Sebzeli et sote yemeğinin yanına ona ..
Sebzeli Et Sote Nasıl Yapılır?

Çoban Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Çoban salata tarifi. Çoban salatasının malzemeleri nelerdir? Evet hepimizin bildiği bir salata tarifi ile geldim sizlere. Her akşam sofralarımızın olmazsa olmazıdır kendisi. Peki hiç düşündünüz mü adı neden çoban salatası? Nereden geliyor bu isim diye? Adından da anlaşılacağı üzere bir çobanın heybesinde rahatlıkla bul..
Çoban Salata Nasıl Yapılır?

Astarlı Sütlaç Tatlılar

10 kişi

15 dk.

15 dk.

Gaziantep yöresine özel Astarlı Sütlaç nasıl yapılır? Astarlı Sütlaç malzemeleri nelerdir?  Astarlı Sütlaç nasıl yapılır? işte bu soruların cevabı... Gaziantep'te bayramlarda ikram edilen tatlılardan biridir astarlı sütlaç diğer adıyla zerdeli sütlaçtır. Gaziantep'in geleneksel lezzetlerinden biri olan astarlı sütlaç b..
Astarlı Sütlaç Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?