26 Nisan 2020 Pazar İftar Menüsü

26 Nisan 2020 Pazar İftar Menüsü 18 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın üçüncü gününde sizler için harika bir menü hazırladık. Başlangıcında annelerimizin ellerinden sık sık yediğimiz ve hızlıca hazırlayıp sofralarımıza koyduğu yayla çorbasıyla yaptık. Ana yemeğimiz bugün çok özel püreli rosto köfte. Püreli rosto köfte gerçektende patates püresi ve köfte için harika bir uyumun olduğu gerçek bir lezzet biz bu menüyü hazırlarken çok beğendik ve eminiz ki sizde bayılacaksınız. Püreli rosto köftenin yanına en çok yakışan tarif ise napoliten soslu makarnayı sizler için menümüze aldık. Napoliten sosu gerek makarnanızın üzerine gerekse köftenizin üzerine döküp tüketebilirsiniz. İki gündür gerek tatlısı gerek salatası olacak şekilde 5 ürünlü menüler hazırlamıştık. Bugün bedeninizi yormayacak şekilde 4 ürünlük bir menü hazırladık. Son olarak orucumuzu açıp yemeklerimizi yedikten sonra tatlı olarakta sizin için hurmalı irmik tatlısını seçtik. Sütlü tatlılar kategorisine girebilecek durumda olan irmik tatlısını ramazan döneminde rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyoruz. İftarlarımızda oruçlarımızı genellikle hurma ile açtığımızdan ramazan dönemi boyunca hurma evlerimizde sıklıkla bulunmaktadır. Bu sebepten tatlımızdada bulunsun istedik ve sizlere bu harika menüyü hazırladık.

Afiyet Olsun.

Menü İçeriği

Yayla Çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Yayla Çorbası severek tüketilen, her evde mutlaka yapılan bir çorbadır. Yayla Çorbası tarifi oldukça kolay, malzemeleri mutfağınızda her daim olan ürünlerden oluşmaktadır. Yayla Çorbası hasta çorbası olarak ta nitelendirilebilir. Genellikle yoğurt çorbası ile karıştırılır fakat tamamen farklı bir çorbadır...
Yayla Çorbası Nasıl Yapılır?

Püreli Rosto Köfte Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

60 dk.

Püreli rosto köfte misafirlerinize akşam yemeği davetlerinizde yapabileceğiniz muhteşem bir lezzet.Tabi yanında napoliten soslu makarnayıda kullanabilir. Napoliten sosu püreli rosto köftenizin üstünede bir miktar dökebilirsiniz. Napoliten sos köftenize harika bir lezzet katmaktadır.Kolay bir şekilde yapacağınız püreli ..
Püreli Rosto Köfte Nasıl Yapılır?

Napoliten Soslu Makarna Makarnalar

4 kişi

20 dk.

35 dk.

Napoliten sos ile makarnalarınıza lezzet katacak ve bir italyan restoranı kalitesinde kendi makarnanızı hazırlayabileceksiniz.Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise makarna seçimi olacaktır.Kaliteli bir makarna ve yapacağınız napoliten sosu ile bu tarifi mükemmel hale getirmek sizin elinizde özellikle bu..
Napoliten Soslu Makarna Nasıl Yapılır?

Hurmalı İrmik Tatlısı Tatlılar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Hurmalı İrmik Tatlısı nasıl yapılır ? Hurmalı İrmik Tatlısı En lezzetli yemek tarifleri, Hurmalı İrmik Tatlısı pratik tarifi Hurmalı İrmik Tatlısı yapılışı Hurmalı İrmik Tatlısı için gerekli malzemeler. Farklı aromasıyla hurmayıda tatlılarımızda sıklıkla kullanıyoruz. Hızlı tariflerden bir tanesi olan hurmalı irmik ta..
Hurmalı İrmik Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?