29 Nisan 2020 Çarşamba İftar Menüsü

29 Nisan 2020 Çarşamba İftar Menüsü 18 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 6.gününde  artık orucun zorluğuna alışmış durumdayız. İlk günlerin zorluğunun eser kalmadığı şu günlerde sizler için midenize ağır gelmeyecek bir menü hazırladık. Menü başlangıcını çeşm-i nigar çorması ile yapıyoruz. Çorbamız Osmanlı mutfağından günümüze kadar gelen lezzetlerden bir tanesi olmakla öne çıkıyor. Malzeme çeşitliliği ile gözümüze çarpan bu sıcacık çorba vücudumuzun besin dengesine oldukça faydalı olduğunu gösteriyor. Ana yemek olarak abdigor köfte, Anadolu bölgesinde diyet yemekleri listesinde yerini koruyan harika bir yemek. Sebzeli kuskus pilavı ve yunan salatası ile servis ettiğimiz ana yemeğimize bayılacaksınız. Son olarak iftarımızı yaptık ve en güzel öğüne yani tatlıya sıra geldi. Tatlı seçimi yaparkende size sütlü muhteşem bir tatlı tarifi hazırladık. Samanlı dağ tatlısı çay keyifinizin yanına çok yakışacak.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Çeşm-i Nigar Çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Çeşmi nigar çorbası tarifi. Çeşmi nigar çorbası nasıl yapılır? Çeşmi nigar çorbası malzemeleri nelerdir? Çeşmi nigar püf noktası nedir? Mercimeğin terbiyelisi mi olur muş dediğinizi duyar gibiyim. Bal gibi de oluyor valla. Bu sefer mercimeği farklı bir hale sokup terbiyeli olarak yapıyoruz. Çeşmi nigar çorbası Osmanlıd..
Çeşm-i Nigar Çorbası Nasıl Yapılır?

Abdigor Köfte Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

35 dk.

Abdigor köfte . Abdigor köfte tarifi . Abdigor köfte için gerekli malzemeler . Abdigor köfte nasıl hazırlanır. Anadolunun en eski diyet yemeklerinden olarak bilinen abdigor köfte tarfi ile sizlerleyiz . Yahudi köftesi olarakda bilinen bu et yemeği İshak Paşa dönemi ortaya çıkmıştır . İshak Paşa midesinden rahatsız oldu..
Abdigor Köfte Nasıl Yapılır?

Sebzeli Kuskus Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Sebzeli kuskus pilavı tarifi. Sebzeli kuskus pilavı nasıl yapılır? Sebzeli kuskus pilavı malzemeleri nelerdir? Sebzeli kuskus pilavı püf noktası nedir? Kuskus ne makarnadır  de pirinç ne de bulgurdur. Bazen makarna gibi  pişirilir bazen kavrulur bazen renkli sebzelerle bir araya gelerek salatası olur. Trakya mutfağının..
Sebzeli Kuskus Pilavı Nasıl Yapılır?

Yunan Salata Salatalar

4 kişi

25 dk.

0 dk.

Yunan salata tarifi. Yunan salata nasıl yapılır? Yunan salatası malzemeleri nelerdir? Yunan salatası püf noktası nedir? Yunan mutfağıyla tanışmak için harika bir lezzetin tarifi. Malzemeleri itibariyle bizim yaptığımız çoban salatasına çok benzemektedir. Malzemeleri sık sık tükettiğimiz için yerken yabancılık çekmeyece..
Yunan Salata Nasıl Yapılır?

Samanlı Dağ Tatlısı Tatlılar

6 kişi

20 dk.

20 dk.

Sıradışı bir tatlı tarifi olan ve ismini taşıyan bu lezzetli tarifin oldukça pratik tarifi ile karşınızdayız. Hafif ve lezzetli muhallebi tarifinin pratik yapımı ile sizlerinde beğeneceğiniz Samanlı Dağ Tatlısı tarifini denemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Misafirlerinizin ve ailenize sizlerde ölçüleri ve kıvamıyla le..
Samanlı Dağ Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?