3 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

3 Mayıs 2020 Pazar İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 10. gününde hazırladığımız iftar menüsünde bugün sebze yemeğine ağırlık verdik. 10. günle birlikte artık ramazanın ortalarına yaklaşmaktayız. Açlığın ve susuzluğun verdiği etkiler her ne kadar azalsa da yine bu koşullar bizi halen etkilemekte. Bugün ne pişirsem diye düşündüğünüz her gün için sizlere harika menüler hazırlıyoruz. Bugünkü menümüzde içmeyenin pek görülmediği mercimek çorbası ile başlangıç yaptık. Ana yemek olarak patlıcan ana ürünlü imam bayıldı tercihimiz oldu. Yanında gül böreği ile servis ettiğimiz ana yemeğimizin olmazsa olmazı cacığıda menümüze ekledik. Güzel bir menüden sonra tatlı olarakta sizler için şekerpare tatlısını seçtik. Şerbetli tatlılardan olan şekerpare yapımı kolay ve kalabalık ailelerde rahatlıkla tüketebileceğiniz bir tatlıdır.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Mercimek Çorbası Çorbalar

4 kişi

15 dk.

20 dk.

Mercimek çorbası tarifi. Mercimek çorbası nasıl yapılır? Mercimek çorbasının püf noktaları neler? Mercimek çorbası için gereken malzemeler neler? Mercimek çorbası çorba tariflerinin arasında en çok tüketilen çorba çeşiti olarak ön plana çıkmaktadır. Gerek evimizde sıklıkla tükettiğimiz gerek ise restaurantlarda sıklık..
Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

İmam Bayıldı Ana Yemek

6 kişi

30 dk.

40 dk.

Yoğurdun yanına en çok yakışan yemeklerden bir tanesi olan İmam Bayıldı  tarifini sizler için hazırladık. Pratik ve kolay  olan bu patlıcanlı tarifi sıklıkla tüketeceksiniz. Bol yoğurtlu kızartmasını, yemeğini zeytinyağlısını hatta reçelini bile bilmeyen yoktur. İmam bayıldı zeytinyağlı yemek veya ortaya meze olarak s..
İmam Bayıldı Nasıl Yapılır?

Peynirli Gül Böreği Börek

4 kişi

20 dk.

30 dk.

Peynirli Gül Böreği nasıl yapılır ? Peynirli Gül Böreği En lezzetli yemek tarifleri, Peynirli Gül Böreği pratik tarifi Peynirli Gül Böreğiyapılışı Peynirli Gül Böreği için gerekli malzemeler. Yapımı basit yemesi bir okadar keyifli. İşte sizin için hazırladığımız Peynirli Gül Böreği tarifini aktarıyoruz. Çok zahmetli o..
Peynirli Gül Böreği Nasıl Yapılır?

Cacık Mezeler

6 kişi

10 dk.

0 dk.

Cacık nasıl yapılır ? Cacık En lezzetli yemek tarifleri, Cacık pratik tarifi Cacık yapılışı Cacık için gerekli malzemeler. Patlıcan,kabak ,  et yemeklerinin vazgeçilmezi cacaık tarifini sizler için hazırladık. Cacık yaparken ev yoğurdu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Gerçek cacık lezzetine varabilmek için kendi yaptığı..
Cacık Nasıl Yapılır?

Şekerpare Tatlılar

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Şekerpare tarifi. Şekerpare nasıl yapılır? Şekerpare malzemeleri nelerdir? Şekerpare püf noktası nedir? Hem damak tadınıza hem de göz zevkinize hitap edecek bir tarif istiyorsanız tam aradığınız tarife bakıyorsunuz şuanda. Tıpkı pastane usulü şekerpareye benzeyen ama ev yapımı şekerpare tarifi. irmikle tatlandırıp kıva..
Şekerpare Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?