30 Nisan 2020 Perşembe İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

30 Nisan 2020 Perşembe İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

7. iftar günümüzde sizler için sade ve hafif bir menü hazırladık. Ramazan ayı boyunca sizleri bugün ne pişirsem diye düşündürmeyecek harika menüleri sizlere sunuyoruz. Sarımsağın faydasını bilmeyenimiz yoktur. Bu sebepten sarımsaklı malzeme kalabalığı olmayan un çorbasını sizler için  başlangıç olarak seçtik. Geçirdiğimiz 6 gün boyunca yeterince çok beslendiğimizi düşünerek ramazanın 7. iftar gününde sebze ağırlıklı ve daha hafif yemekleri menümüze ekledik. Ana yemek olarak seçtiğimiz karnabahar kavurma hem doyurucu hemde hafif olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Yanında servis ettiğimiz sebzeli noodle ile ekmek tüketimini azaltacağınızı düşünüyoruz. Tatlı olarak bugün ise şerbetli bir tatlı terciği yaptık. Yassı kadayıf yapımı kolay ve bir okadarda lezzetli bir tarif. Taş kadayıf olarakta bilinen yassı kadayıf arap kültüründen mutfaklarımıza kadar gelmekte.Mutlaka denemelisiniz.

Afiyet olsun

Menü İçeriği

Sarımsaklı Un Çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

35 dk.

Sarımsaklı un çorbası. Sarımsaklı un çorbası tarifi. Sarımsaklı un çorbası tarifinin püf noktaları neler? Sarımsaklı un çorbası nasıl yapılır? Sarımsaklı un çorbası tarifi için gereken malzemeler neler? Hazır çorbaları aratmayan enfes bir çorba tarifi. Ramazanda sofralarda çorbalar olmazsa olmazımız da diyebiliriz. Sar..
Sarımsaklı Un Çorbası Nasıl Yapılır?

Yoğurtlu Karnabahar Kavurma Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

25 dk.

Hem fazla zamanınızı çalmayacak hemde oldukça ekonomik ve sağlıklı bir sebze yemeği  tarif olan Yoğurtlu karnabahar kavurma ile karşınızdayım. Karnabahar sevmeyenleri bile yola getirecek, İskender kebabı da anımsatan, hem nefis yoğurdu, hem cızırdayan yağı ile damağınızı şenlendirecek harika bir karnabahar yemeği tarif..
Yoğurtlu Karnabahar Kavurma Nasıl Yapılır?

Sebzeli Noodle Makarnalar

6 kişi

15 dk.

20 dk.

Sebzeli noodle . Sebzeli noodle tarifi . Sebzeli noodle için gerekli malzemeler . Sebzeli noodle nasıl hazırlanır . Aynı makarna türünü yemekten sıkılanlar kendisine yeni makarna çeşidi arayanlar üstelik sağlıklı olsun isteyenler için favorisi olacak hazırlanışı oldukça kolay ve hızlı sürecek bir tarif olan sebzeli noo..
Sebzeli Noodle Nasıl Yapılır?

Yassı Kadayıf Ana Yemek

8 kişi

20 dk.

30 dk.

Yassı Kadayıf . Yassı kadayıf tarifi . Yassı kadayıf için gerekli malzemeler . Yassı kadayıf nasıl hazırlanır . Çokca karşılaşılan kadayıf sunumlarından sıkılan ve kendilerine yeni sunum arayan kadayıf severlerin hem yüzünü güldürücek hem midesini şenlendiricek harika bir tatlı tarifi olan yassı kadayıf ile karşınızday..
Yassı Kadayıf Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?