4 Mayıs 2020 Pazartesi İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

4 Mayıs 2020 Pazartesi İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Bugün ne pişirsem diye düşünmeyin diye Ramazan'ın 11. iftar menüsünde başlangıç olarak unaşı çorbasıyla orucumuzu açıyoruz. Bugün yine ağır olmayan ama doyurucu bir menü hazırladık sizlere. Ana yemek konusunda seçimimizi sebzeli rosto köfte olarak kullandık ve yanında bir Lübnan mutfağından meze olan mütebbeli tercih ettik. Mütebbel patlıcan ve tahin içeren muhteşem bir meze olarak ön plana çıkmaktadır. Bu menünün yanına yakıştığına şüphemiz olmayan  Lübnan mezesinin yapımı gayet basit ve kolaydır. Yemeklerimiz yendikten sonra geldiğmiz tatlı kısmında da çikolata soslu harika bir kek olan gözü yaşlı keki sizlerin beğenisine sunduk. Çayın yanında tüketebileceğiniz bu kek tarifini tadanlar muhakak ki sürekli yemek isteyecekler.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Unaşı Çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

35 dk.

Unaşı çorbası tarifi. Unaşı çorbası tarifi malzemeleri nelerdir. Unaşı çorbası tarifi püf noktaları nelerdir? Unaşı çorbası nasıl yapılır? Kesme çorba veyahut yeşil mercimek çorbası olarak bilinen un aşı çorbası erişte ile hazırlaanan harika bir çorba tarifi . Çorba tariflerinize bir yenisini ekleyebileceğiniz muhteşem..
Unaşı Çorbası Nasıl Yapılır?

Sebzeli Rosto Köfte Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

40 dk.

Sebzeli rosto köfte tarifi. Sebzeli rosto köfte nasıl yapılır? Sebzeli rosto köfte malzemeleri nelerdir? Sebzeli rosto köfte püf noktası nedir? Köfte sevmeyen var mı hepimizin bayılarak yediği bir yemektir köfte. Hatta neredeyse her ilimizin kendine özgü köftesi vardır gittiğimiz yerlerin meşhur köftesini yemeden dönme..
Sebzeli Rosto Köfte Nasıl Yapılır?

Mütebbel Mezeler

6 kişi

25 dk.

25 dk.

Mütebbel . Mütebbel tarifi . Mütebbel için gerekli malzemeler . Mütebbel nasıl hazırlanır . İsmi çok bilinmeyen ama bilindiğinde mezeler bölümünde benliğini koruyan bu leziz mütebbel tarifiyle sizlerleyim . Lübnan kökenlerine dayanan patlıcanların ezilmesi ile hazırlanan bu harika lezzet et yemeklerinin köftelerin alti..
Mütebbel Nasıl Yapılır?

Gözü Yaşlı Kek Tatlılar

4 kişi

20 dk.

35 dk.

Gözü yaşlı kek tarifi sizlerin mutfaklarınızda hızlıca ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz tarifler arasında ilk sıralarda. Gözü yaşlı kek tarifi çay sohbetleriniz de günlerinizde misafirlerinizin beğenisine sunabileceğiniz kolay bir tariftir. Malzeme sayısının her evde bulunabilecek malzemelerle yapılması kolaylığı ..
Gözü Yaşlı Kek Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?