5 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

5 Mayıs 2020 Salı İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Artık orucun tüm zorluklarının ortadan kalktığı oruç tutanların alıştıkları günlerdeyiz. Bu uzun ve zorlu alışma sürecinde ortalara doğru gelirken sizlere yine harika bir menü hazırladık. Ramazanın 12. gününde iftar menümüzde yine rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ve besleyici harika yemekler var. Başlangıç olarak çorba seçimimizde saçaklı çorbayı tercih ettik. Saçaklı çorba içerisindeki erişteden ötürü bu ismi almaktadır. Saçaklı çorba içerdiği yeşil mercimek ile tam bir sağlık deposu olmaktadır. Ana yemek olarak tercihimizi kıymalı lahana sarmasından kullandık. Cacık ile servis edeceğiniz ana yemeğinizi dilerseniz bir kase yoğurt ile de servis edebilirsiniz. Menümüzün son noktası olan tatlı seçeneğindede yine sizi şaşırtmadık ve güzel bir tatlı tarifini sizler ile paylaştık. Pavlova tatlısı olarak bilinen bu tatlıya eminizki bayılacaksınız.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Saçaklı Çorba Çorbalar

6 kişi

25 dk.

35 dk.

Saçaklı Çorba . Saçaklı çorba tarifi . Saçaklı çorba için gerekli malzemeler . Saçaklı çorba nasıl hazırlanır . İçerisinde barındırdığı erişteler sayesinde ismine saçaklı adını söyleten bu lezzetli ve sağlıklı saçaklı çorba olarak geçen doyurucu oldukça şık çorba tarifi  ile karşınızdayım . Faydası saymakla bitmeyen ye..
Saçaklı Çorba Nasıl Yapılır?

Kıymalı Lahana Sarma Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

35 dk.

Kıymalı Lahana sarma . Kıymalı lahana sarma tarifi . Kıymalı lahana sarma için gerekli malzemeler . Kıymalı lahana sarma nasıl hazırlanır . Genelde zeytinyağlısı bilinen bu lezzetli tarifi bu seferde kıymalı olarak ele aldık oldukça doyurucu ve sağlıklı bir tarif olarak sizlere sunuyoruz . Tarifimde harci için pirinç k..
Kıymalı Lahana Sarma Nasıl Yapılır?

Cacık Mezeler

6 kişi

10 dk.

0 dk.

Cacık nasıl yapılır ? Cacık En lezzetli yemek tarifleri, Cacık pratik tarifi Cacık yapılışı Cacık için gerekli malzemeler. Patlıcan,kabak ,  et yemeklerinin vazgeçilmezi cacaık tarifini sizler için hazırladık. Cacık yaparken ev yoğurdu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Gerçek cacık lezzetine varabilmek için kendi yaptığı..
Cacık Nasıl Yapılır?

Pavlova Tarifi Tatlılar

6 kişi

20 dk.

20 dk.

Pavlova . Pavlova tarifi . Pavlova için gerekli malzemeler . Pavlova nasıl hazırlanır . Asıl adını ünlü balerin Anna Pavlova için yapıldığı sırada alan , ilhamını bir balerinden aldığı için oldukça şeker görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan bu tatlı tarifi pavlova tarifi sizlerle Görüntüsüyle iştahınızı kabartac..
Pavlova Tarifi Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?