7 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

7 Mayıs 2020 Perşembe İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Sebze yemekleriyle dolu olan Ramazanın 14. iftar menüsünde sizleri muhteşem yemekler bekliyor. Başlangıç olarak ekşilaya çorbası ile muhtemelen bütün mineral ve vitamin ihtiyacınızı karşılayacaksınız. Baklagilce zengin olan bu çorba sağlığımız açısından oldukça önemli gıdalar içeriyor. Ana yemek olarak tam bir sebze karışımı ile parmak kebabı öne çıkmakta. Yanında servis edeceğiniz gavurdağ salatası ve lor peynirli biber dolması ise cabası. Yemeklerimizi yedikten sonra her zaman olduğu gibi yine en güzel kısım tabiki de tatlı oluyor. Elmalı profiterol tarifine bayılacaksınız. Bukadar sebze yemeğinden ve hafiflikten sonra Elmalı profiterol tatlı ihtiyacınızı rahatlıkla karışılayacak.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Ekşilaya Çorbası Çorbalar

6 kişi

30 dk.

40 dk.

Ekşilaya Çorbası nasıl yapılır ? Ekşilaya Çorbası En lezzetli yemek tarifleri, Ekşilaya Çorbası pratik tarifi Ekşilaya Çorbası yapılışı Ekşilaya Çorbası için gerekli malzemeler. Ekşilaya Çorbası içerisindeki bol bakliyatla yapımı kolay bir okadar sağlıklı bir çorba olmakla ön planda. Ekşilaya Çorbanızı yaparken buğday..
Ekşilaya Çorbası Nasıl Yapılır?

Parmak Kebabı Ana Yemek

8 kişi

25 dk.

40 dk.

Parmak Kebabı tarifi. Parmak Kebabı nasıl yapılır? Parmak Kebabı için gereken malzemeler neler? Parmak Kebabı tarifinin püf noktaları neler? Yapımı 15 - 20 dakikanızı alacak harika bir yemek tarifi ile karşınızdayız . Biz oldukça sevdik eminim ki sizde tadına doyamayacaksınız . Yemeğe misafiriniz varsa yapacağınız en l..
Parmak Kebabı Nasıl Yapılır?

Gavurdağı Salatası Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Gavurdağı Salatası, salata tarifleri arasında en çok tercih edilen tariflerden biridir. Akdeniz tarafındaki mutfaklarda fazlaca tüketilen sumak, Yemeklere kattığı ekşi tat ile de oldukça sevilmektedir. Solunum sistemini rahatlatan, sindirimi düzenleyen, nezle ve soğuk algınlığına yakalanmamız için bize yardımcı olan ve..
Gavurdağı Salatası Nasıl Yapılır?

Lor Peynirli Biber Dolması Mezeler

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Lor peynirli biber dolması . Lor peynirli biber dolması tarifi . Lor peynirli biber dolması için gerekli malzemeler . Lor peynirli biber dolması nasıl hazırlanır . Tarif ilk karşımıza çıktığında akla ilk gelen soru lor peyniri kırmızı bibere yakışır mı hiç denedik oldu çokda güzel oldu . Biberin kırmızı rengi lor peyni..
Lor Peynirli Biber Dolması Nasıl Yapılır?

Elmalı Profiterol Tatlılar

6 kişi

25 dk.

30 dk.

Elmalı Profiterol . Elmalı Profiterol için gerekli malzemeler . Elmalı profiterol nasıl hazırlanır . Elmalı profiterol tarifi. İlk duyduğumda oldukça farklı gelen ve bunu kesinlikle denemeliyim dediğim ve yüzümü güldüren bu leziz Elmalı profiterol tarifini sizde mutlaka denemelisiniz. Üstelik fırın kullanılmadan yapıla..
Elmalı Profiterol Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?