8 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

8 Mayıs 2020 Cuma İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın artık ortasına geldik. Çoğu gitti azı kaldı dediğimiz bu dönemlerde Ramazanın 15. iftar menüsünde hafif yemeklerle yine beraberiz. Midelerimiz son bir kaç gündür iftarlarda tükettiğimiz yemeklerle rahatlamış durumda. Bugünkü iftar menümüzün başlangıcını tavuk suyu çorba ile yapıyoruz. Tavuk suyu çorba hafifliğiyle ve lezzetiyle ön plana çıkıyor. Ana yemek olarak ise beşamel soslu sebze grateni seçtik. Gerek besleyici gerek hafiflik olarak ön planda olan bu yemeğimizi saraylara layık bir pilav olan saray pilavı ile servis edebilirsiniz. Lezzetine doyum olmayan bu pilavı ramazandan sonra da bol bol tüketeceğinize eminiz. Yemekler yendikten sonra geçtiğimiz tatlı kısmında da yine hafif sütlü bir tatlı olan kupta kadayıflı muhallebi bugünkü menümüzde sizlere önerimizdir.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Tavuk Suyu Çorbası Çorbalar

6 kişi

15 dk.

25 dk.

Tavuk suyu çorbası tarifi. Tavuk suyu çorbası nasıl yapılır? Tavuk suyu çorbası malzemeleri nelerdir? Tavuk suyu çorbası püf noktası nedir? Hasta çorbası deyince herkesin aklına direk tavuk suyu çorbası gelir. Annelerimizin her hasta olduğumuzda yaptığı mis gibi çorba. Tavuk suyu çorbasının hasta çorbası olduğu tıbben ..
Tavuk Suyu Çorbası Nasıl Yapılır?

Sebze Graten Ana Yemek

6 kişi

15 dk.

30 dk.

Sebze Graten . Sebze Graten için gerekli malzemeler . Sebze Graten Tarifi . Sebze Graten nasıl hazırlanır . Sebzelerin faydalarını ve sıklıkla kullanmamız gerektiğini biliyoruz . Peki bu faydalara baktığımızda Sebzelerin beyin sağlığımız için en önemli bileşenlerden biri olan folik asiti alabileceğimiz zengin kaynaklar..
Sebze Graten Nasıl Yapılır?

Saray Pilavı Pilav

8 kişi

25 dk.

35 dk.

Saray Pilavı tarifi. Saray Pilavı nasıl yapılır? Saray Pilavı tarifinin püf noktaları neler? Saray Pilavı tarifi için gereken malzemeler neler? Siirt mutfaklarından çıkıp şuan her evin mutfağında pişmekte olan ismi kadar gösterişli saray pilavı lezzetiylede çok konuşulacak. Şık görünümüyle masaları süsleyen, lezzetiyle..
Saray Pilavı Nasıl Yapılır?

Kupta Kadayıflı Muhallebi Tatlılar

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Kupta Kadayıflı Muhallebi tarifi. Kupta Kadayıflı Muhallebi nasıl yapılır? Kupta Kadayıflı Muhallebi için gereken malzemeler neler? Kupta Kadayıflı Muhallebi tarifinin püf noktaları neler? Kupta kadayıflı muhallebi, hem çok hafif hem de çok pratik bir tatlı tarifi. Çıtır çıtır kadayıflar mis kokulu bir muhallebiyle bul..
Kupta Kadayıflı Muhallebi Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?