9 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem?

9 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü-Bugün Ne Pişirsem? 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Yarısını geride bıraktığımız ramazanda 16. iftar menüsünde bugün bir değişiklik yaparak balık menüsü hazırladık. Geçirdiğimiz 15 gün boyunca gerek et gerekse sebze yemekleriyle orucumuzu açmıştık. Bugün pişirmesi gayet kolay bir yemek olan çömlekte levrek balığı tarifini menümüze ekledik. Çömlekte levrek balığı yaparken herkesin evlerinde çömlek bulunamayacağından fırında yanmayan kaplarda tercih edebilirsiniz. Başlangıcını limonlu sarı mercimek çorbası ile yaptığımız menümüzde balığımızın yanına mısırlı yeşil salata tercih ettik. Balıklarımızı yedikten sonra ise sizinde bildiğiniz gibi balık yemeklerinden sonra tahin helvası tüketilir. Bunun sebebi deniz ürünlerindeki zararlı ağır metallerin tahin sayesinde dışarı atılmasından kaynaklıdır. Bizde bu kurala uyduk ve sizin için harika tahinli helva tatlısını seçtik.

Afiyet olsun

Menü İçeriği

Limonlu Sarı Mercimek Çorbası Çorbalar

5 kişi

20 dk.

25 dk.

Limonlu sarı mercimek çorbası tarifi. Limonlu sarı mercimek çorbası nasıl yapılır? Limonlu sarı mercimek çorbası malzemeleri nelerdir? Limonlu sarı mercimek çorbası püf noktası nedir? Çorba tariflerinin en başında yer alır mercimek çorbası. yaz kış demeden içilen tek çorbadır sanırım.  Yediden yetmişe sevemeyeni yoktur..
Limonlu Sarı Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır?

Çömlekte Levrek Balığı Ana Yemek

8 kişi

25 dk.

35 dk.

Çömlekte levrek balığı. Çömlekte levrek balığı tarifi. Çömlekte levrek balığı tarifinin püf noktaları neler? Çömlekte levrek balığı tarifinde gerekli malzemeler neler? Tamda dönemindeyken sofralarımıza sık sık misafir etmeliyiz levrek balığını . Buğulaması, kızartması ızgarası yapılan levreğin fırında pişen hali bir ba..
Çömlekte Levrek Balığı Nasıl Yapılır?

Mısırlı Yeşil Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Mısırlı yeşil salata. Mısırlı yeşil salata tarifi. Mısırlı yeşil salata tarifinin püf noktaları neler? Mısırlı yeşil salata tarifi için gereken malzemeler neler? Mısırlı yeşil salata nasıl yapılır? Uzun uzun malzeme listesi olmayan ve oldukça da hafif olan bu salata tarifini kaçırmadan elinizin altında bir yerlere mutl..
Mısırlı Yeşil Salata Nasıl Yapılır?

Tahinli Helva Tatlısı Tatlılar

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Tahinli helva tatlısı. Tahinli helva tatlısı tarifi. Tahinli helva tatlısı nasıl yapılır? Tahinli helva tatlısı tarifinin püf noktaları neler? Tahinli helva tatlısı tarifi için gerekli malzemeler neler? Gerek malzemelerinin azlığı gerekse yapımının kolaylığı açısından sizler içinde kurtarıcı bir tarif olacak. Tencereye..
Tahinli Helva Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?