Arda'nın Ramazan Mutfağı 1 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 1 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 1 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda Ramazan Ayı'nın 8. gününde yine bizler için harika bir menü var. İftar için bugün ne pişirsem dediğinizi duyar gibiyiz. Bugünkü Arda'nın Ramazan Mutfağı'ında biraz ağır bir menü sizleri bekliyor. Ünlü şef Arda bir gün ağır bir menüyle karşımıza çıkarken ertesi gün hafif bir menü ile karşımızda ekrana geliyor. Bir önceki bölümde hafif bir menü ile karşımıza gelen program bugün biraz ağır bir menü ile ekranlara geliyor. Hafif menülerin olduğu gün başlangıcı çorba ile yapılan menülerde bugün çorba tercihi kullanılmadı. Bir önceki bölümde başlangıcı harika bir kesem çorba ile yapan Arda ana yemek olarak hem pilav olarak hemde ana yemek olarak tüketebileceğiniz kabune pilavı yapmıştı. Tatlı olarak ise peynirli irmik helvası yapmıştı. Bugünkü menüsünde Arda evlerimizde sıklıkla yaptığımız zeytinyağlı biber dolması ile başlangıç yaptık. Yapılışı çok kolay olan bu yemek hepimizi bidiği gibi çok pratik ve hızlı bir yemek. Ana yemek olarak çocuklarınızın bayılacak tüketeceği fırında pişireceğiniz harika bir yemek olarak kremalı patatesli köfte yapılacak olan programda, tatlı olarak ise Antep mutfağına gidiyoruz. Antep yöresine özgü olan fıstıklı şekerli börek tarifi hem bir tatlı hemde bir börek olarak gözümüze çarpıyor. Arda'nın Ramazan Mutfağı Pazar günleri haricinde Ramazan Ayı boyunca her gün saat 13:00'da Kanal D ekranlarında seyircisi ile buluşmaya devam ediyor. 

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Zeytinyağlı Biber Dolması Ana Yemek

10 kişi

40 dk.

40 dk.

Zeytinyağlı yemekler ailesinden ve evlerimizde sıklıkla yaptığımız harika bir dolma tarifini sizler için hazırladık. Gerek mevsiminde gerekse kış aylarında kuru halini tükettiğimiz zeytinyağlı biber dolması tarifine bayılacaksınız. Zeytinyağlı biber dolmasında biber seçimini size bırakıyoruz ister sarı biber ister yeşi..
Zeytinyağlı Biber Dolması Nasıl Yapılır?

Kremalı Patatesli Köfte Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

30 dk.

Çocuklarınızın bayılarak yiyeceği bir yemek tarifi Kremalı Patatesli Köfte. Kremalı patatesli köfte tarifi evlenizde yapabileceğiniz pratik yemek tariflerinden bir tanesidir.  Kıyma seçeneği olarak dana veya kuzu kıyma kullanabilirsiniz. Bu yemekte kıyma seçimini size bırakıyoruz. Kıyma seçerken taze çekilmiş kıyma alm..
Kremalı Patatesli Köfte Nasıl Yapılır?

Fıstıklı Şekerli Börek Börek

4 kişi

25 dk.

20 dk.

Fıstıklı Şekerli Börek Antep yöresine özgü lezzetlerden bir tanesidir. Gerek tatlı gerekse peynirli bir ara öğün olarak görebileceğimiz fıstıklı şekerli böreği evlenirzde rahatlıkla yapabileceksiniz. Fıstıklı şekerli böreğinizi yaparken antep peyniri bulmakta sıkıntı yaşarsanız. Tuzsuz tam yağlı başka bir peynirde kull..
Fıstıklı Şekerli Börek Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?