Arda'nın Ramazan Mutfağı 25 Nisan 2020

Arda'nın Ramazan Mutfağı 25 Nisan 2020 25 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ardanın Ramazan Mutfağı bize yine birbirinden lezzetli tarifler sunuyor. Her yıl Ramazan Ayı'nda iftarlarımız için harika yemekler paylaşan Arda Türkmen bu ramazanda bizleri yalnız bırakmadı.  Pazar günleri hariç hergün izlecisi ile Kanal D ekranlarında 13.00'da buluşan Ardanın Ramazan Mutfağı bu Ramazanda ekranlarda. Önceki bölümde çorba olarak mahluta çorbası, ana yemek olarak piliç topkapı ve tatlı olarak ise Konya usulü höşmerim tatlısı yapan Arda Türkmen bugünkü bölümde ise bizlere harika bir yoğurtlu dövme çorba yapacak. Yoğurtlu dövme çorbası normal yoğurtlu çorbaya benzeyen bir tarif. Aralarında ki en bariz fark ise malzeme olarak aşurelik buğdayın tercih edilmesi. Ana yemeğe geldiğimizde ise bizleri harika bir rulo biftek beklemekte. Sebze dolgulu biftek sarması olan bu tarife eminizki bayılacaksınız. Tatlı olarak Ramazan Ay'larının vazgeçilmez lezzeti olan kadayıf ana malzemeli kadayıflı paşa sarması ön plana çıkıyor. Kadayıflı paşa sarması içerisindeki cevizle yerken parmaklarınızı ısırabileceğiniz harika bir tatlı olarak göze çarpıyor.
Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Yoğurtlu Dövme Çorba Çorbalar

6 kişi

10 dk.

25 dk.

Yoğurtlu Dövme Çorba. Yoğurtlu Dövme Çorba Tarifi. Yoğurtlu Dövme Çorba Nasıl Yapılır?Yoğurtlu Dövme Çorba Tarifinin Püf Noktaları Neler? Yoğurtlu Dövme Çorba Yapmak İçin Gereken Malzemeler Neler? Doğu mutfaklarımızın yöresel lezzeti, ramazan aylarının vazgeçilmez çorbası yoğurtlu dövme çorbası ile ferahlamaya hazır m..
Yoğurtlu Dövme Çorba Nasıl Yapılır?

Rulo Biftek Ana Yemek

4 kişi

30 dk.

40 dk.

Rulo Biftek. Rulo Biftek Tarifi. Rulo Biftek Nasıl Yapılır? Rulo Biftek Tarifinin Püf Noktaları Neler? Rulo Biftek Yapmak İçin Gereken Malzemeler Neler?Görüntüsüyle hem damaklara hep göze hitap edecek hatta belki yaprak sarmanın bile yerini dolduracak rulo biftek ile sofralarınızı şenlendiriyoruz. Yapımı bile acıktıran..
Rulo Biftek Nasıl Yapılır?

Kadayıflı Paşa Sarma Tatlılar

4 kişi

25 dk.

35 dk.

Kadayıflı Paşa Sarma. Kadayıflı Paşa Sarma Tarifi. Kadayıflı Paşa Sarma Nasıl Yapılır? Kadayıflı Paşa Sarma Yapmak İçin Gereken Malzemeler Neler? Kadayıflı Paşa Sarma Tarifinin Püf Noktaları Neler? Bu güzel mis gibi tatlı tarifimiz sütlü tatlı severlere geliyor. Görüntüsüyle ve tadıyla aklınızı alacak kadayıf paşa sar..
Kadayıflı Paşa Sarma Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?