Arda'nın Ramazan Mutfağı 29 Nisan 2020

Arda'nın Ramazan Mutfağı 29 Nisan 2020 29 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda yine dopdulu bir menü ile izleyicisi karşısına çıkan Arda Türkmen yaptığı yemeklerle izleyicisini büyülüyor. Ramazan ayında her gün biribirinden lezzetli tarifler verecek olan Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda bugün bizleri hangi lezzetli yemekler bekliyor? 28 Nisan günü yayınlanan 30.bölümde ünlü aşçı Arda bizler için yine harika bir menü hazırlamıştı. Başlangıcını şehriyeli tavuk çorbası ile yapan aşçımız ana yemek olarak hamur iş olan mercimekli böreği tercih etmişti. Tatlı seçimindede Ramazan Ayı'ına özel tariflerden bir tanesi olan güllaç tatlısını yapmıştı. Ramazan Ayı'ında sık sık tükettiğimiz güllacı, irmikli ve fıstıklı olarak yapan Arda Türkmen güllaç tarifine farklı bir bakış açısı kazandırmış oldu. Bugünkü menüde ise bizleri yine harika lezzetler bekliyor. Bugünün menüsünde çorba yok, başlangıç olarak çorba tercihi yapmayan Arda Türkmen bugün ana yemek ve pilav tarifi veriyor. Ana yemek olarak püreli köfte tercihinde bulunan şef, ana yemeğin yanında pilav tercihinde de sebzeli bulgur pilavı tarifi veriyor. Tatlı olarak enfes bir tatlı tarifi veren Arda, tatlıcılardan alıp severek tükettiğimiz şöbiyeti evlerinizde yapma fırsatını sunuyor. Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası evde kalmamız önerildiği bu günlerde bu güzel tatlı için dışarı çıkmaya  gerek duymadan kendi evlerinizde harika tatlılar yapabileceksiniz.

Menü İçeriği

Püreli Fırın Köfte Ana Yemek

4 kişi

35 dk.

50 dk.

Gelin evde sık sık yaptığımız köfteyi bir de püreli haliyle deneyelim. Sürekli aynı yemeği yapmak zorunda olanlar, ne yapsam diye düşündükçe vakit kaybeden hanımlar için oldukça havalı bir tarif olacağından eminim. Tadı enfes, görüntüsü de adeta “gel beni ye” diyen cinsten olan bir lezzet... Yaparken de zevk alacağınız..
Püreli Fırın Köfte Nasıl Yapılır?

Sebzeli Bulgur Pilavı Pilav

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Sebzeli bulgur pilavı yemeden, bulgur pilavı yemedim demeyin. Hem oldukça sağlıklı, hem bütçe dostu sebzeli bulgur pilavı sofralarımızın vazgeçilmez bir parçası olacak. Bulgur pilavı çok eskiden beri doğu ve karadeniz' de sık sık tüketilmektedir. Bulgur pilavını dilediğiniz gibi tatlandırmakta tamamen sizin damak zevki..
Sebzeli Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır?

Şöbiyet Tatlılar

8 kişi

25 dk.

45 dk.

Mis gibi tereyağı kokusuyla, görüntüsü ve tadıyla, şöbiyeti bir kere denedikten sonra sürekli yapmak isteyeceğiniz bir tarif ile sizlerleyiz. Şöbiyet tatlsı da oldukça eski bir tarihe dayanıyor. Hatta ilk adı da ''şaabiyat'' olan bu güzel tatlımız ülkemiz de bir çok restorantta da favori olarak tercih edilmektedir. Bir..
Şöbiyet Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?