Arda'nın Ramazan Mutfağı 30.Bölüm-28 Nisan 2020

Arda'nın Ramazan Mutfağı 30.Bölüm-28 Nisan 2020 28 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nınRamazan Mutfağı bu bölümdede dopdolu bir menüyle izleyicisinin karşısına çıkıyor. 27 Nisan günü 29. bölümüyle ekrana gelen Arda'nın Ramazan Mutfağı 30. bölümdede seyircinin damağınd derin izler bırakacak. 29. bölümde Arda Türkmen'in hazırladığı ramazan menüsünü çocukların doyasıya ve severek yediği yemeklerden oluşan harika bir menü olmuştu. Paratik tariflerle hazırlanan menüde Arda başlangıcını peynirli maydanozlu makarna ileyapmış, an yemek olarak fırında çıtır tavuk tercih etmişti. Yapımı kolay yemesi lezzetli olan bu ramazan menüsünde Arda Türkmen tatlı tercihini çikolatalı irmik tatlısından yana kullandı.Arda'nın Ramazan Mutfağı'nın 30. bölümünde ise yinembayılacağımız lezzetli tarifler sunuyor. Başlangıç olarak şehriyeli tavuk çorbası tercih eden ünlü aşçı ara sıcak kategorisine giren bir hamur işi ile ikinci yemeğini hazırlıyor. İkinci yemeğinde bizlere mercimekli börek yapacak olan Arda Türkmen tatlıda ise ramazan aylarında oldukça sık tükettiğimiz harika bir güllaç tarifi ile karşımıza çıkacak. Standart güllaç tariflerinin dışında farklı bir güllaç tarifi verecek olan Arda bu sefer bizlere harika bir irmikli fıstıklı güllaç tarifi hazırladı. Kanal D ekranlarında Pazar günleri hariç hergün saat 13:00'da izleyicisi ile buluşan Arda'nın Ramazan Mutfağı bu bölümdede oldukça renkli tarifler içeriyor.

Menü İçeriği

Şehriyeli Tavuk Çorbası Çorbalar

3 kişi

15 dk.

30 dk.

Soğuk havada içinizi ısıtacak sizi gripten soğuk algınlığından koruyacak bir çorba arıyorsanız buyurun size tarifini verelim. Kendimizi hasta gibi hissettiğimiz zamanlarda annelerimizin hemen yaptığı dumanı üzerinde tüten şehriyeli tavuk çorbası değil miydi? Birde içine limon sıktık mı iyileşmeyen yoktur.  Yapımı zahme..
Şehriyeli Tavuk Çorbası Nasıl Yapılır?

Mercimekli Börek Ana Yemek

6 kişi

25 dk.

20 dk.

İnanılmaz lezzetli mercimekli börek tarifi ile sizlerleyiz. Bu böreği yerken “ben bu böreğe kıyma mı koydum?” diye bir yanılgıya düşebilirsiniz. Yeşil mercimekle kıymayı ayırt edemeyeceksiniz. O kadar lezzetli ve pratik bir tarif ki iftar sofralarınıza enfes bir ara sıcak olarak sunabilirsiniz. Zaten yeşil mercimeğin ..
Mercimekli Börek Nasıl Yapılır?

İrmikli Fıstıklı Güllaç Tatlılar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Hepimizin şüphesiz güllaç bayıldığı bir tatlıdır. Ramazan da iftar sofralarının da vazgeçilmezi olan bir tatlıdır güllaç... Ama bugün güllaç’ ı bambaşka bir tarifle deneyeceğiz. Bu mis gibi güllaç tarifimiz hem irmikli hem de fıstıklı güllaç... Oruç tutanlar için de oldukça hafif bir tarif olduğunu da söyleyelim. Gülla..
İrmikli Fıstıklı Güllaç Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?