Arda'nın Ramazan Mutfağı 30 Nisan 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 30 Nisan 2020- Bugün Ne Pişirsem? 30 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazan ayı boyunca Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda birbirinden farklı lezzetlerle ekranlarda izleyicisi ile buluşan Arda Türkmen, orucun ve açlığın etkisinden sonra ''Bugün ne pişirsem?'' diye düşünenlerin imdadına yetişiyor. Her gün 3 çeşit yemekle program yapan aşçı menüleri günlük ağırlığına göre düzenliyor.  Geçtiğimiz  31. bölümde ''Bugün ne pişirsem?'' diye düşünenler için harika bir menü hazırlanmıştı. Püreli köfte ile başlangıcı yapan Arda türkmen dün ağır bir menü hazırlamış ve çorba kullanmamıştı. Daha sonra püreli köftenin yanına sebzeli bulgur pilavı seçerek servis etmiş tatlı olarak ise şöbiyet tercih etmişti. Şöbiyet şerbetli tatlılardan yapımı zor olan bir tatlı olarak ön plana çıkıyor. Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası '#evdekal' sloganı ile tatlılarımızı evde yapmamıza yardımcı olan Arda Türkmen baklavacılardan aldığımız o lezzetli şöbiyetin tarifini sizler için hazırlamıştı. Bugünkü menüde Arda dünkü ağır menüden sonra daha hafif bir menü hazırlamayı tercih etti. Bir gün ağır bir gün hafif bir menüyle izleyici karşısına çıkan ünlü aşçı, menünün hafif olması için başlangıcı bugün çorba ile yapıyor. Kesme çorbası ile başlangıcınını yaptığı Ramazan menüsü oldukça besleyici gibi duruyor. Erişteli mercimekli olan bu çorba bu sıkıntılı günlerde bağışıklık sisteminizi güçlendirmede yardımcı olacak. Ana yemek olarak menüde bugün kabune pilavı yer alıyor. Kabune pilavı her ne kadar pilav kategorisinde ana yemeksiz yenilmez gibi görünsede aslında ana yemek olarakta rahatlıkla tüketilebilir. Etli bir pilav olan kabune pilavının hazırlanması zahmetli gibi görünsede sadece süre bakımından normal pilavlara göre biraz yapımı uzun sürer. İşlem basamağının fazla olmadığı ve sadace sabırla beklemeniz gerektiği bu pilava eminiz ki bayılacaksınız. Tatlı olarak ise bugümkü menüde harika bir peynirli irmik helvası tarifi var. Dil peyniri ile yapılan irmik helvasına bayılacaksınız. Servis önerisi oraka yanında dondurma ile servis edebileceğiniz bu tatlıyı iftardan sonra çayınızın yanındada rahatlıkla tüketebilirsinin. 'Bugün ne pişirsem?' diye düşünenlerin imdadına yetişen Arda'nın Ramazan Mutfağı 32. Bölüm ile saat 13:00' da Kanal D ekranlarında.

Menü İçeriği

Kesme çorbası Çorbalar

6 kişi

20 dk.

45 dk.

Kesme çorbası tarifi. Kesme çorbası nasıl yapılır? Kesme çorbası malzemeleri nelerdir? Kesme çorbası püf noktası nedir? Her gün yediğimiz klasik çorbalardan ziyade bugün biraz daha farklı yöresel bir çorba deneyelim istedim. Kesme çorbası kayseri mutfağından gelen lezzeti dillere destan olmuş bir çorbadır bazen çorba y..
Kesme çorbası Nasıl Yapılır?

Kabune Pilavı Ana Yemek

6 kişi

15 dk.

30 dk.

Kabune pilavı tarifi. Kabune pilavı malzemeleri nelerdir? Kabune pilavı püf noktası nedir? Kabune pilavı nasıl yapılır? Kabune pilavı  güllerin şehri olan Isparta yöresine ait bir lezzettir. Hatta Isparta denilince akla gelen ilk yemeklerden biridir kabune pilavı. Etli bir pilav olan kabune içerisindeki soğanıyla nohut..
Kabune Pilavı Nasıl Yapılır?

Dilpeynirli İrmik Helvası Tatlılar

5 kişi

15 dk.

20 dk.

Mutfaklarımızın vazgeçilmez bir lezzeti olan irmik helvasını bu sefer farklı bir tarifle deneyeceğiz.  İrmik helvasını hepimiz farklı farklı tariflerle görmüşüzdür. Bu sefer dil peynirli irmik helvasının tarifini sizlere sunuyor olacağız. Ayrıca sil peynirli irmik helvası tat olarak künefeye de oldukça benzer bir lezze..
Dilpeynirli İrmik Helvası Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?