Arda'nın Ramazan Mutfağı 4 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 4 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 4 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda yeni bir haftanın başlamasıyla bizleri yine birbirinden lezzetli yemekler bekliyor. Ramazan'ın 11. gününde 'Bugün ne pişirsem?' sorusuna cevap veren program bugünde sizler için harika tarifler sunuyor. Ramazan Ayı boyunca pazar günleri hariç her gün saat 13:00'da Kanal D ekranlarında olan program bir önceki bölümde hafif bir menü ile karşımızdaydı. Arda Türkmen'in hazırladığı menüde başlangıç olarak özel bir tarhana çorbası hazırlandı. Kahvaltılarımızda ve böreklerimizde sıklıkla kullandığımız pastırmayı tarhana çorbasında kullanan ünlü aşçı Arda Türkmen ana yemek olarak muhteşem bir patlıcanlı sarma köfte tarifi vermişti. Tatlı olarak Arda bu Ramazan Ayı'nda ilk defa bir kek tarifi verdi. İftar sofralarımızdan sonra çay keyiflerimizin yanında tüketebileceğimiz harika bir kek olan tahinli pekmezli kek tarifi veren Arda bugünde bizlere harika bir menü hazırladı. Bugünkü menüsünde başlangıç olarak çorba seçiminde bulunmayan Arda Türkmen menünün başlangıcını kabaklı cevizli tavuk ile yapıyor. Pek ismi bilinmeyen bu yemeğin tarifini öğrendikten sonra evinizde sık sık yapacağınıza eminiz. İkinci ana yemek olarak fırın makarna tarifini sunan Arda alışılagelmiş harika bir makarna tarifiyle karşımıza çıkıyor. Tatlı seçiminde magnolia tarifine benzer olan harika bir tatlı olan çilekli kup ile menüsünü tamamlayan Arda bugünde sofralarımızı şenlendirecek gibi görünüyor.

 

Menü İçeriği

Kabakta Cevizli Tavuk Ana Yemek

6 kişi

20 dk.

35 dk.

İsim olarak oldukça farklı bir yemek ile karşınızdayız. Kabakta cevizli tavuk yemeği akşam sofralarınızı şölene çevirecek. Kabak ayrıca sağlık açısından da kalbe çok faydalı bir sebzedir. Kabağı elimizden geldiğince sık tüketmeliyiz. Tek kalple de kalmıyor, göz sağlığını da koruyor. Bir de kabak cevizle buluştuğunda at..
Kabakta Cevizli Tavuk Nasıl Yapılır?

Fırın Makarna Ana Yemek

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Beşamel sosu bir çok yemek ile deniyoruz, ve hepsine bayılıyoruz. Şimdi sizlere fırında makarna tarifi vereceğim. Ve bu makarnayı beşamel sos ile sunacağız. Türk mutfağımızda oldukça hamur işi yemekler bulunuyor, hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz. Ben makarnayı italyanlardan bile daha çok sevdiğimizi düşünüyorum. Çeşitli..
Fırın Makarna Nasıl Yapılır?

Çilekli Kup Tatlılar

6 kişi

15 dk.

25 dk.

Canınız tatlı çektiğinde hiç uğraşmak istemediğiniz anlarda adeta yardımınıza koşacak bir tatlı, çilekli kupun tadına hayran kalacaksınız. Okadar basit bir tatlı ki diğer tüm bildiğiniz tatlılara reset atmanıza neden olabilir bizden söylemesi... Tek çekeceğiniz zorluk çilekleri ayıklamak olacak, gerisi oldukça kolay. Ç..
Çilekli Kup Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?