Arda'nın Ramazan Mutfağı 5 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 5 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 5 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağında Ramazan'ın 12. gününe özel bildiğimiz yemekler ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz harika bir menü sunuluyor. Ramazan Ayı boyunca sofralarımızı yalnız bırakmayan Arda Türkmen birbirinden lezzetli tariflerini bizlere sunarken hazırladığı menülerde her gün hafif veya hergün ağır menülerden kaçınırken bir gün ağır bir menü ile karşımıza çıkıp ertesi gün daha hafif bir menü ile izleyci ile buluşuyor. Bir önceki bölümde ağır bir menü hazırlayan Arda bugün hafif bir menü ile ekranlarda. Dünkü yayında başlangıç olarak kabakta cevizli tavuk yapan yarışmacı çorba tercihinde bulunmamıştı. Ağır menülerde çorba tercih etmeyen ama hafif menülerde mutlaka çorba seçtiğini belirten ünlü şef ana yemek olarak yapımı oldukça basit yemeside bir okadar keyifli olan fırın makarnayı tercih etmişti. Tatlı olarak sütlü tatlılardan hafif bir tatlı olan çilekli kup tercihi yapan Arda ağır bir menüde tatlıyı biraz hafifletmiş ve midemizi daha fazla yormak istememişti. Bugünkü menüde bizleri daha hafif bir menü ile karşılayan Arda Türkmen, evimizde bulunması kolay olan malzemeler ile 'Bugün ne pişirsem?' sorunuzu rahatlıkla cevaplayacağa  benziyor. Başlangıç olarak bilmeyenin ve sevmeyenin çok nadir olduğu bir çorba ezogelin çorbası yapacak olan Arda bu çorba için çorbaların şahı nitelendirmesi yapıyor. Kolay ve malzeme kalabalığı olmayan bu çorba tarifi muhakkak ki mercimek çorbası ile beraber çorba kategorisinde sıklıkla yaptığımız çorbalarda ilk iki sırada geliyor. Güzel bir çorba tarifi ile başlangıcını yapan Arda ana yemek olarak bir börek tarifini sizlere sunuyor. Talaş böreği ile ana yemeğini tamamlayacak olan ünlü şef, tatlı seçiminde bizler için yine sıklıkla evlerimizde yapılan kakaolu bir ıslak kek yapacak. Sade ve hafif bir menü ile günü tamamlayacak olan Arda Türkmen'in bugünkü menüsü oldukça basit bir menü olması sebebiyle evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Ezogelin Çorbası Çorbalar

6 kişi

10 dk.

30 dk.

Türk mutfağında çorba denilince akla ilk gelen iki çorbadan biri Ezogelin çorbasıdır. Zenginliği ile kendini kanıtlamış kalabalık sofralarımızın  baş tacı olan ezogelin çorbası mercimeğin en güzel halidir. Yemek tarifleri arasından seçtiğiniz ana yemek ne olursa olsun, ona mutlaka yakışacak olan ezogelin çorbasından ba..
Ezogelin Çorbası Nasıl Yapılır?

Talaş Böreği Börek

8 kişi

50 dk.

30 dk.

Talaş böreği evde olan malzemelerinizden yapabileceğiniz oldukça pratik bir börektir. Sizi lezzetine hayran bırakacak bu nefis börek tarifini hem ailenize hem de misafirlerinize özel yapabilirsiniz. Talaş böreğini ister çayın yanında isterseniz, yemeklerinizde ara sıcak olarak tüketin hiç farketmez. Bu güzel böreğimizi..
Talaş Böreği Nasıl Yapılır?

Kakaolu Islak Kek Tatlılar

6 kişi

20 dk.

30 dk.

Kakaoyu bol tüketmeyi sevenler için oldukça lezzetli, akışkan, tadına hayran kalacağınız kakaolu ıslak kek tarifi yedikten sonra mutluluk kaynağınız olacak. Islak kek hepimizin bildiği, dışarda sık tercih ettiği özel tatlılardandır. Kakaonun yerini kolay kolay hiç bir şet tutamaz bizim için... Islak keke genelde browni..
Kakaolu Islak Kek Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?