Steak ve Paris Mash


2
Kişi


20
dakika


25
dakika


271
kalori

Steak ve Paris Mash
(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Steak ve Paris Mash yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri eti nasıl yemeği tercih ettiğinize göre değişmektedir. Steak bir biftek çeşidi anlamına gelir, bifteği çok pişiiş, az pişmiş veya orta pişmiş hangi şekilde tüketmeyi seviyorsanız bu yemeği de o şekilde yapmalısınız. Bu yemeğimizin püf noktolarından biri de patateslerin yapımı olacaktır, blender kullanırsak patateslerimiz toprak toprak kalmayarak daha lezzetli bir hale gelecektir. Her öğünde tüketilebilecek ve keyifli bir öğün sağlayacak bu tarifimiz et severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Dana etinin yumuşak kısımlarını oluşturan biftek, etin llif kısımlarından kesilmesi ile kolay yenilebilir hale getirilmiştir. Paris Mars püresi için dilerseniz krema ve süt kullanabilirsiniz. Bu pürenin daha akışkan ve daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Şimdiden Afiyet Olsun.

Daha Fazla >>

Malzeme Listesi

 • 1 porsiyon ızgaralık steak
 • 1 kilogram patates
 • 200 gram tereyağı

Bu tarif 336 kez görüntülendi.

Bunu Yaptım :)

Hiç vakit kaybetmeden sizin için hazırladığımız bu tarifi denediniz mi ? Şimdi hemen resmini çekip herkesle paylaşabilirsiniz :)

Hazırlanışı:

 1. STEAK NASIL PİŞİRİLİR

 2. Az Pişmiş (Rare) İç Sıcaklık 52-55°CEti ızgaraya/tavaya attıktan sonra ilk tarafını 1, 1.5 dakika diğer tarafını da 1 dakika kadar pişirin. Toplam pişirme süresi 2.5 dakika.

 3. Az Orta Pişmiş (Medium Rare) İç Sıcaklık 55-60°Cİlk tarafını 3 dakika diğer tarafını ise yine 3 dakika pişirin. Toplamda yaklaşık pişirmesi süresi 6 dakika.

 4. Orta Pişmiş (Medium) İç Sıcaklık 60-65°Cİlk tarafını 4 dakika diğer tarafını da 4 dakika pişirin. Toplam pişirme süresi yaklaşık 8 dakika

 5. Orta İyi Pişmiş (Medium Well) İç Sıcaklık 65-69°Cİlk tarafı 5-5.5 dakika diğer tarafını da yine yaklaşık 5 dakika pişirin. Toplam pişirmesi süresi 10-11 dakika.

 6. İyi Pişmiş (Well Done) İç Sıcaklık 71+°CEtin ilk yüzünü 7-8 dakika diğer yüzünü de 7 dakika pişirin. Toplam pişirme süresi 14-15 dakika.

  Paris mash tarifi

 7. Patatesleri kabuklu halde soyup haşlayın.Bir püre presi ya da patates ezeceği yardımıyla haşladığınız patatesleri püre haline getirin.
 8. Hazırladığınız püreyi iki kez tel bir süzgeçten geçirerek pürüzlerini iyice ortadan kaldırın.Ezdiğiniz patatesleri ocağa alıp düşük sıcaklıkta karıştırarak kalan suyunu buharlaştırın.
 9. Küp küp doğradığınız soğuk tereyağını ocaktan aldığınız patateslere ilave edin ve karıştırın.

   

Bunları Tattınız mı ?

Nasıl Buldunuz ?