Arda'nın Ramazan Mutfağı 9 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 9 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 9 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda bi haftanın daha sonunda bulunuyoruz. Bugünkü menüde Arda Türkmen bizler için yine birbirinden lezzetli tarifler ile karşımızda. Dünkü menüsünde sevmeyenin az bulunduğu ekşili köfte tarifi veren Arda yardımcı yemek olarak kadayıf böreği yapmıştı. Tatlı olarak ise damla sakızlı sütlaç hazırlayan şefimizin bugün hazırlayacağı yemeklerede bayılacaksınız. Arda Türkmen bugünkü menüsünde başlangıcını besleyici özelliği ile ön plana çıkan kurşun aşı çorbası ile yapacak. Arda'nın Ramazan Mutfağı için haftanın son gününde yapılan bu menüde ana yemek olarak muhteşem bir etli yemek hazırlandı. Ana yemek olarak orman kebabı yapan Arda, menünün sonunda tatlı seçiminde ise muska tatlısı hazırladı. Ana yemeğiniz orman kebabını servis ederken sade piirinç pilavı ile servis etmeniz önerimizdir.

Afiyet olsun.

Arda'nın Muska Tatlısı Tarifi

Menü İçeriği

Kurşun Aşı Çorbası Çorbalar

5 kişi

20 dk.

25 dk.

Kurşun aşı çorbası tarifi. Kurşun aşı çorbası nasıl yapılır? Kurşun aşı çorbası malzemeleri nelerdir? Kurşun aşı çorbası püf noktası nedir? Kayserinin dillere destan olan mantısından sonra birde birde kurşun aşı çorbası vardır. Kurşun aşı çorbası da şimdiye kadar yediğiniz en lezzetli en doyurucu çorbalardan biridir. B..
Kurşun Aşı Çorbası Nasıl Yapılır?

Orman Kebabı Ana Yemek

4 kişi

30 dk.

90 dk.

Orman kebabı tarifi. Orman kebabı nasıl yapılır? Orman kebabı püf noktaları neler? Orman kebabı için gereken malzemeler neler? Her yörenin kendine özgü kebap çeşitleri vardır. Bu çeşitleri saymakla bitiremeyiz ki bolu yöresine ait tadı dillere destan olan orman kebabımız vardır. Adının neden orman kebabı olduğu hakkın..
Orman Kebabı Nasıl Yapılır?

Muska Tatlısı Tatlılar

6 kişi

25 dk.

30 dk.

Akşam yemeğinden sonra ağzınıza layık Muska tatlısı tarifi ile sizlerleyiz. Hepimiz genellikle yemeklerden sonra çay ile beraber şerbetli tatlı tüketmeye bayılırız. Muska tatlısı tarifi hepiniz için farklı ve enfes bir lezzet olacak. Ayrıca bu harika tatlının görüntüsüne hayran kalacaksınız. Muska tatlısını hepiniz den..
Muska Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?