1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

1 Mayıs 2020 - 20:06

Haftanın final günü yarışması geldi. Geçtiğimiz dört gün boyunca 4 yarışmacı yarıştıktan sonra son günün yarışmacısı Şeyma Esen final akşamı yemeklerini kayınvalidelere sunacak. Hareketli bir hafta geçirdiğimiz Zuhal Topal'la Sofrada da ilk gün yine olay olmuştu. İlk gün yarışan yarışmacının düşük puanlar alması nedeniyle Kübra Sağızlı'nın ağlaması porgramda seyircinin etkilenerek izlediği sahnelerden bir tanesi olmuştu. Adaletli görünen Emine hanımın Kübra hanıma verdiği üç puandan sonra ağlayan Kübra Hanımın kayınvalidesi de boş durmadı ve 3 puanını Emine hanıma kullandı. 4 günün ardından son puan durumlarına göre ikinci gün yarışmacısı olan Zuhal hanım şuanda birincilikteki en önemli aday rolünde. Rakiplerini eleyerek birincilik koltuğuna oturan Zuhal hanım bu akşamki final yarışmasından sonra birinciliği hak edip hak etmeyeceği belli olacak. Geçirilen dört gün 3 kayınvalide de en düşük puanını kullanırken dünün yarışmacısı olan Saadet hanım en düşük oyunu bu güne sakladı. Zuhal Topal'ın verdiği puanın yarışmacılar tarafından bilinmemesi üzerine taktiksel yollar arayan kayınvalideler yemekleri beğenseler bile puan verirken düşük puan verme tercihinde bulunuyorlar. Yarışmada adaleti sağlamaya çalışan Zuhal Topal bu akşamki yeni bölümde oldukça gerildi. Yayınlanan fragmanda Saadet hanımın gelininin intikamını alacağını ve 3 puanı bugüne sakladığını belirtmesi üzerine Zuhal Topal Saadet hanıma 'Bu şekilde sizi devam ettiremem' demesi ortalığı bayağı gerdi. Gergin anların yaşandığı yarışmada bugünün yarışmacısını sizler için hazırladık.

5.Gün yarışmacısı-Şeyma Esen ve Gülsüm Esen

Şeyma hanım 25 yaşında ve 6 aylık evli.  Kararlılığı ve inatçılığı ile ön plana çıkan yarışmacı aynı zamanda çok hırslı. Kayınvalide Gülsüm hanım ise Antalyalı. Mutfakta iyi bir aşçı olduğunu belirten kayınvalide Gülsüm hanım, sofradada iyi bir gurme olduğunu söylüyor. Lezzetli yemeklerle hak edene hak ettiği puanı vereceğini belirten kayınvalide Gülsüm hanım büyük ödülde çok iddialı. Kayınvalide Gülsüm hanım taktiksel yollar izleyerek düşük puanlarını sıra ile kullandı ve rakiplerinin puanlarını beklemeye koyuldu. Yarışma formatı gereği kayınvalideler kullandıkları oyları bir daha kullanamıyorlar. Menü tam olarak sunulmadığı durumlarda 1 ve 2 puanlarını kullanabilecekleri aksi halde 3 ila 10 puan arası puanlama yapmak zorunda olunduğu programda bugünün yarışmacısı Şeyma hanımın kayınvalidesi Gülsüm hanım 3,4,5,6 puanlarını diğer gelinlere kullanarak, rakiplerine yüksek bir puan vermedi. Verdiği puanlardan sonra Gülsüm hanım rakiplerinden kaç puanlık bir dönüş alacak. İşte puanlamaların yapılacağı menü.

MENÜSÜ;

Çorba: Tutmaç Çorbası

Ara sıcak: Kıymalı Pırasalı Börek, Yoğurtlu Patates Salatası

Ana yemek: Hasanpaşa Köfte

Makarna: Fırında Makarna

Salata: Roka Salatası

Tatlı: Yeni Gelin Tatlısı

Aysel             :6

Emine           :5

Gülden          :4

Saadet          :7

Zuhal Topal  :6

Toplam         :28

Bugünkü programda en çok şaşırılan olay Saadet hanımın 7 puan vermiş olması oldu. Saadet hanımın Gülsüm hanıma olan tepkisinin bitmemesi üzerine yarışmada gergin anlar yaşandı. Kısasa kısas mantığıyla yarışmada bulunan Saadet hanım 3 puanı Gülsüm hanım için sakladığını söyleyince olanlar olmuştu. Zuhal Topal'ın uyarısı üzerine ortalığın birazda olsa yatıştığı yarışmada final anında gelin ve kayınvalidelerin toplandığı alanda ortalık karıştı. Kayınvalidelerin puanlama konusunda birbirleriyle anlaştığını ortaya atan yarışmacı Zuhal hanım yeni bir tartışma konusuna sebep oldu. Saadet hanımın Zuhal hanımdan diskalifiye uyarısı  sonrası 7 puan vermiş olması 3 puan vermesi halinde diskalifiye olacağı için mecburen 7 puan verdiğini akıllara getirdi. Yemek haricinde her türlü konunun tartışıldığı yarışmada Zuhal Topal bugün gergin dakikalar geçirdi. Zuhal Topal her hafta yaptığı uyarıyı bu hafta yineleyerek art niyet gördüğünde yarışmacıyı diskalifiye edeceğini söyledi. Ve Saadet hanıma üç puan verdirmediği için mutlu olduğunu belirtti. 

Bu içerik 548 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

29 Kasım Seda Sayan İle Yemekteyiz

Seda Sayan ile Yemekteyiz' de bu haftanın final günü Merve Çevik. Merve Çevik 32 yaşında ev hanımı olan Merve hanım bir çocuk annesi. Yemek yaparken çok eğlenen ve kendini unutan dünyayı unutan yarışmacı kendine çok güveniyor. Güzel yemekler ve güzel sunum yapacağından  çok emin olan yarışmacı  bu y..
Devamı >>

11 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında haftanın birinci günü. Program boyunca birinci gün yarışmacıları yarışmaya dezavantaj ile başlıyorlar. İlk günden düşük puan çıkaran kayınvalidelerin acizliğine uğrayan yarışmacılar,son günlere düşük puan kalmaması sebebiyle yarışmaya erken veda ediyor. Zuhal Topal..
Devamı >>

Masterchef Türkiye bu akşam elenen isim belli oldu

Masterchef Türkiye'de bu akşam elenen isim kim oldu? Masterchef kim elendi? Cemre, Yasin ve Batuhan arasından kim gitti? TV8 kanalının başarılı yemek yarışması Masterchef Türkiye'de bu akşam eleme gecesi yaşandı. Nefes kesen eleme yarışında Cemre, Batuhan ve Yasin kıyasıya bir yarışın içerisine gird..
Devamı >>

13 Aralık 2019 Masterchef'te Kim Elendi?

Masterchef Türkiye Final? Masterchef Türkiye'de bu hafta kim elendi? Masterchef Türkiye'ye kim veda ediyor? İşte elenen isim. Masterchef Türkiye'de bu hafta son takım oyunu oynandı. Ve son takım oyununa girilirken artık yarışmada bireysel yarışmalar olacak. Takım oyunlarının son bulmasıyla yarışmacı..
Devamı >>

24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası halen yayında olan nadir programlardan bir tanesi olan Zuhal Topal'la Sofrada yine her cuma olduğu gibi final günündeyiz. Pazartesi gününden itibaren kayınvalidelerin her hafta bzi alıştırdığı puanlamadaki adaletsiz tutumlarına bu haftada şahit olduk. Sadece i..
Devamı >>

Survivor 88. Bölüm Özeti-89.Bölüm Fragmanı

Survivor 2020 26 Mayıs bugün ödül oyunu heyecanı izledik. Yarışmacılar ciddi bir efor sarfettiler. Hem Gönüllüler hem de Ünlüler oldukça iyi performans sergiledi. Aycan bugün ki oyunda iyi performans sergiliyemediği için yarışmak istemedi ve ağladı. Elif ise Aycan'ı motive etmeye çalıştı. Gönüllüler..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?