12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

12 Mayıs 2020 - 14:26

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün ikinci gün yarışmacısı ekranlarda olacak. Önceki bölümde yarışan yarışmacı Ayşegül Rüzgar kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 20 puan alarak final gecesine doğru beklemeye koyuldu. Ayşegül hanım yaptığı yemekler ile ilgili ağır eleştiriler alırken puanlama sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Kayınvalideler dünkü bölümde yarışmacının servisini çok geç yapmasından aşırı düzeyde rahatsız olurken, yemeğini zar zor yetiştiren  Ayşegül hanımın kıyafetini değiştirememesi gözlerinden kaçmadı ve puanlama yaparken düşük puan vermelerine neden oldu. Yaptığı yemeklere Zuhal Topal'ın bile olumsuz eleştiri yaptığı yarışmacı menüsünde, sayısı az olacak düzeyde yemekleri beğendirebildi. Ana yemekte beyti kebab yapan yarışmacı  beytileri sardığı lavaşı çok kalın açmış olmasından dolayı kayınvalidelerden ağır eleştiri aldı. Gün boyu aksilikler yaşayan yarışmacı ana yemeğini servis ederken salatasını koymayı unuttu,ana yemek yenildikten sonra ortaya salatayı çıkaran yarışmacıya kayınvalidelerin tepkisi gecikmedi ve puanlamada dikkate alındı. Dünkü bölümde bir diğer dikkat çeken detay ise 3. gün yarışmacısı olan  kayınvalide Şengül hanımın yarışmanın başından beri düşük puan vermek için şartlanarak gelmiş olmasıydı. Yarışma boyunca hiçbir yemeği beğenmeyen Şengül hanım adeta yarışmaya düşük puan vermek için katılmış gibi görünüyor. Dünkü yarışmadan sonra Ayşegül hanımın kayınvalidesi Figen hanım gelininin puanlamada ağlamasından sonra bileylenip geri dönecek gibi görünüyor. Yarışma genelinde kendi günü geçen kayınvalideler sonraki yarışmacılara ağır eleştiride bulunuyorlar ve düşük puanlar veriyorlar. Bunların bir benzerinin bu haftada yaşanacağı programın 402. bölüm fragmanında belli oldu. Dünkü bölümde Figen hanımın söylediği 'bugünün yarını da var' sözleri bugün yaşanacaklara bir kanıt niteliği taşıyor. Yayınlanan fragmanda Figen hanım bugünkü yarışmacıya oldukça yüklenirken kendi gününde gelinine yapılan eleştirilerin bugünkü yarışmacı için neden yapılmadığını sorguluyor. Kendi gününde gereksiz şov yapıldığını söyleyen Figen hanım hafta boyunca diğer yarışmacılara aynısını yaşatacak gibi görünüyor. Zorlu eleştirilere maruz kalacak ve yemekleriyle puanlamaya katılacak olan ikinci günün yarışmacısını tanıyalım.

Hanife Soytürk ve Aysel Arslantürk

Hanife hanım 24 yaşında. Ordu'lu olan yarışmacı iki yıllık nişanlı. Yarışmada bu hafta çok sık görmediğimiz durumlardan birisini yaşatan kayınvalide henüz gelini olmamış ama gelin adayı olan Hanife hanımla yarışmaya katılıyor. Hanife hanımın babasının aşçı olması yapacağı yemeklerle ilgili kendine güvenmesine sebep oluyor. Babasından tarifler alarak geldiğini söyleyen yarışmacı kayınvalidelerden tam puan bekliyor. Nişanlısı ile kuzeninin nişanında tanışan yarışmacı nişanlısı ile uzun süreli bir birlikteliği olmuş. Nişanlısının ailesi ile kendi ailesinin tanıştığını ama nişanlısını önceden tanımadığını söyleyen Hanife hanım, nişanlısıyla nişanlanmadan önce 4 yıllık bir ayrılık yaşamışlar. Daha sonra bir düğünde tekrar geldiklerini söyleyen Hanife hanım o günden sonra nişanlanmaya karar vermişler. Kayınvalide Aysel hanım tam bir titizlik hastası. Damak lezzetine güvenen Aysel hanım sofralarda iyi bir eleştirmen gibi görünüyor. Kayınvalide Aysel hanım gelinini çok seviyor. Barışma haberlerini duyunca sevinçten havalara uçan kayınvalide yarışmada gelinine çok güveniyor. Menüsünde iddialı olan Hanife hanım düğün parasını çıkarmayı hedefliyor.

MENÜSÜ;

Çorba: Közlenmiş Mozarella Peynirli Domates Çorbası

Ara sıcak: Avcı Böreği,Peynirli Kızarmış Biber Dolması,Lahana Sarması

Ana yemek: Fırında Garnitürlü Fileminyon

Garnitür:Fasulye Turşusu,Tereyağlı Patates Püresi

Salata:Şeker Pancarı Salatası

Tatlı: Fındıklı Şekerpare

Bugün Neler Yaşandı?

Yarışmacı menüsünü hazırladıktan sonra sofrasını hızlı bir şekilde kurup kayınvalideleri beklemeye başladı. Kayınvalidelerin gelip masasını beğenmesi üzerine sevinen yarışmacı başlangıç olarak çorbasını servis etti. Çorbasının tuzunun eksikliği dışında başka olumsuz yorum almayan yarışmacı çorbasıyla kayınvalidelerin beğenisi kazanmış durumda. 4 çeşit ara sıcak hazırlayan yarışmacı, ara sıcaklarını kayınvalidelere sundu. Ara sıcaklardan biber dolmasını beğenmeyen kayınvalideler basit buldular. Avcı böreği için sert olduğunu söyleyen kayınvalideler fasulye turşusunu sert buldular.

PUANLAR:

Gülseren       :7

Figen            :4

Nezehat        :5

Şengül         :9

Zuhal Topal  :8

Toplam        :33

Yarışmacı Hanife hanım kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 33 puan alarak kendinden bir önceki gün yarışan Ayşegül hanımı elemiş oldu. Yarışmaya bileylenmiş bir şekilde katılan ve düşük puan vermesi muhtemel olan Figen hanım yemeklere 4 puan vererek kayınvalideler arasında en düşük puan veren isim oldu. Bugünün şaşırtan durumu ise dünkü yarışmada hiçbir yemeği beğenmeyen ve puanlamada cimri bir tutum sergileyen Şengül hanımın yarışmacıya en yüksek puanı vermiş olması oldu. Yarışma genelinde 9 ve 10 puan ların nadir çıktığı programda Şengül hanım yarışmacıya 9 puan vererek seyirciyi oldukça şaşırttı.

 

Programı canlı ve reklamsız bir şekilde sitemizden izleyebilirsiniz.

 

Bu içerik 1536 kez görüntülendi.

Hanife Soytürk menüsü
Hanife Soytürk
Hanife Soytürk kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 402. bölüm izle
12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
zuhal topal'la sofrad

Dikkatinizi Çekebilir

27 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada yeni bir hafta heyecanı daha başlıyor. Gelinlerin yarıştığı kayınvalidelerin Jüri olarak puanlama yaptığı yarışma programı haftaiçi hergün saat 16:00'da Fox Tv ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Yaşanan virüs salgını sonrası rakiplerinin yayına ara vermesine  rağmen Zuhal To..
Devamı >>

Arda Türkmen'den İftarlık Lezzetler

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda yeni bir hafta başlıyor. Ramazan Ayı boyunca Kanal D ekranlarında iftar için bizlere harika lezzetler sunan Arda Türkmen bugünde harika bir iftarlık menü hazırladı. Pazar günleri hariç haftanın her günü saat 13:00'da ekranlarda olan program 3 adet yemek ile karşımıza çık..
Devamı >>

Survivor 91. Bölüm Özeti-92.Bölüm Fragmanı

Aralıksız izlenen programlardan bir tanesi olan Survivor 2020 yine nefesleri kesmeye devam ediyor. Ünlüler ve gönüllülerin kıyasıya rekabet içerisinde olduğu programda şuan ünlüler takımında 4 yarışmacı bulunurken gönüllüler takımında 7 yarışmacı bulunuyor. Ünlülerin bu durumdan bir hayli yorulurken..
Devamı >>

04 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz

      3.Gün Yarışmacısı-Nejla Özdemir Nejla hanım 34 yaşında ve ikiz kız çocuklarına sahip. Bulgaristan göçmeni olan Nejla hanım yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Boş zamanlarında daha çok kızlarıyla vakit geçiren Nejla hanım kızlarıyla çeşitli aktiviteler yapmaya bayılıyor. Eleştirilere açık ..
Devamı >>

2 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

Pazartesi günü yarışmacısı olan  Nigar Kavaz ve gelini Meltem Kavaz.  Gelin Meltem hanım  28 yaşında 2 çocuk annesi ve  6 yıllık evli. Eli hızlı, telaşlı biraz da heyecanlı olan Meltem hanım şile mutfağını tanıtmaya geliyor. Kayınvalide Nigar hanım sessiz sakin düğünlerden çıkmayan çantasından zili..
Devamı >>

22 Mayıs Arda'nın Mutfağı-Günün Menüsü

Arda'nın Ramazan Mutfağı 22 Mayıs tariflerinde bugün yemesi keyifli ama biraz ağır bir menü bizleri bekliyor. Dünkü menüde Arda Türkmen basit bir menü hazırlayarak iftar sfralarımızı şenlendirmişti. Bir önceki bölümde pastırmalı cılbır yapan Arda ana yemeğe börek tarifi hazırlamıştı. Peynirli tepsi ..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?