12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

12 Mayıs 2020 - 14:26

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün ikinci gün yarışmacısı ekranlarda olacak. Önceki bölümde yarışan yarışmacı Ayşegül Rüzgar kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 20 puan alarak final gecesine doğru beklemeye koyuldu. Ayşegül hanım yaptığı yemekler ile ilgili ağır eleştiriler alırken puanlama sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Kayınvalideler dünkü bölümde yarışmacının servisini çok geç yapmasından aşırı düzeyde rahatsız olurken, yemeğini zar zor yetiştiren  Ayşegül hanımın kıyafetini değiştirememesi gözlerinden kaçmadı ve puanlama yaparken düşük puan vermelerine neden oldu. Yaptığı yemeklere Zuhal Topal'ın bile olumsuz eleştiri yaptığı yarışmacı menüsünde, sayısı az olacak düzeyde yemekleri beğendirebildi. Ana yemekte beyti kebab yapan yarışmacı  beytileri sardığı lavaşı çok kalın açmış olmasından dolayı kayınvalidelerden ağır eleştiri aldı. Gün boyu aksilikler yaşayan yarışmacı ana yemeğini servis ederken salatasını koymayı unuttu,ana yemek yenildikten sonra ortaya salatayı çıkaran yarışmacıya kayınvalidelerin tepkisi gecikmedi ve puanlamada dikkate alındı. Dünkü bölümde bir diğer dikkat çeken detay ise 3. gün yarışmacısı olan  kayınvalide Şengül hanımın yarışmanın başından beri düşük puan vermek için şartlanarak gelmiş olmasıydı. Yarışma boyunca hiçbir yemeği beğenmeyen Şengül hanım adeta yarışmaya düşük puan vermek için katılmış gibi görünüyor. Dünkü yarışmadan sonra Ayşegül hanımın kayınvalidesi Figen hanım gelininin puanlamada ağlamasından sonra bileylenip geri dönecek gibi görünüyor. Yarışma genelinde kendi günü geçen kayınvalideler sonraki yarışmacılara ağır eleştiride bulunuyorlar ve düşük puanlar veriyorlar. Bunların bir benzerinin bu haftada yaşanacağı programın 402. bölüm fragmanında belli oldu. Dünkü bölümde Figen hanımın söylediği 'bugünün yarını da var' sözleri bugün yaşanacaklara bir kanıt niteliği taşıyor. Yayınlanan fragmanda Figen hanım bugünkü yarışmacıya oldukça yüklenirken kendi gününde gelinine yapılan eleştirilerin bugünkü yarışmacı için neden yapılmadığını sorguluyor. Kendi gününde gereksiz şov yapıldığını söyleyen Figen hanım hafta boyunca diğer yarışmacılara aynısını yaşatacak gibi görünüyor. Zorlu eleştirilere maruz kalacak ve yemekleriyle puanlamaya katılacak olan ikinci günün yarışmacısını tanıyalım.

Hanife Soytürk ve Aysel Arslantürk

Hanife hanım 24 yaşında. Ordu'lu olan yarışmacı iki yıllık nişanlı. Yarışmada bu hafta çok sık görmediğimiz durumlardan birisini yaşatan kayınvalide henüz gelini olmamış ama gelin adayı olan Hanife hanımla yarışmaya katılıyor. Hanife hanımın babasının aşçı olması yapacağı yemeklerle ilgili kendine güvenmesine sebep oluyor. Babasından tarifler alarak geldiğini söyleyen yarışmacı kayınvalidelerden tam puan bekliyor. Nişanlısı ile kuzeninin nişanında tanışan yarışmacı nişanlısı ile uzun süreli bir birlikteliği olmuş. Nişanlısının ailesi ile kendi ailesinin tanıştığını ama nişanlısını önceden tanımadığını söyleyen Hanife hanım, nişanlısıyla nişanlanmadan önce 4 yıllık bir ayrılık yaşamışlar. Daha sonra bir düğünde tekrar geldiklerini söyleyen Hanife hanım o günden sonra nişanlanmaya karar vermişler. Kayınvalide Aysel hanım tam bir titizlik hastası. Damak lezzetine güvenen Aysel hanım sofralarda iyi bir eleştirmen gibi görünüyor. Kayınvalide Aysel hanım gelinini çok seviyor. Barışma haberlerini duyunca sevinçten havalara uçan kayınvalide yarışmada gelinine çok güveniyor. Menüsünde iddialı olan Hanife hanım düğün parasını çıkarmayı hedefliyor.

MENÜSÜ;

Çorba: Közlenmiş Mozarella Peynirli Domates Çorbası

Ara sıcak: Avcı Böreği,Peynirli Kızarmış Biber Dolması,Lahana Sarması

Ana yemek: Fırında Garnitürlü Fileminyon

Garnitür:Fasulye Turşusu,Tereyağlı Patates Püresi

Salata:Şeker Pancarı Salatası

Tatlı: Fındıklı Şekerpare

Bugün Neler Yaşandı?

Yarışmacı menüsünü hazırladıktan sonra sofrasını hızlı bir şekilde kurup kayınvalideleri beklemeye başladı. Kayınvalidelerin gelip masasını beğenmesi üzerine sevinen yarışmacı başlangıç olarak çorbasını servis etti. Çorbasının tuzunun eksikliği dışında başka olumsuz yorum almayan yarışmacı çorbasıyla kayınvalidelerin beğenisi kazanmış durumda. 4 çeşit ara sıcak hazırlayan yarışmacı, ara sıcaklarını kayınvalidelere sundu. Ara sıcaklardan biber dolmasını beğenmeyen kayınvalideler basit buldular. Avcı böreği için sert olduğunu söyleyen kayınvalideler fasulye turşusunu sert buldular.

PUANLAR:

Gülseren       :7

Figen            :4

Nezehat        :5

Şengül         :9

Zuhal Topal  :8

Toplam        :33

Yarışmacı Hanife hanım kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 33 puan alarak kendinden bir önceki gün yarışan Ayşegül hanımı elemiş oldu. Yarışmaya bileylenmiş bir şekilde katılan ve düşük puan vermesi muhtemel olan Figen hanım yemeklere 4 puan vererek kayınvalideler arasında en düşük puan veren isim oldu. Bugünün şaşırtan durumu ise dünkü yarışmada hiçbir yemeği beğenmeyen ve puanlamada cimri bir tutum sergileyen Şengül hanımın yarışmacıya en yüksek puanı vermiş olması oldu. Yarışma genelinde 9 ve 10 puan ların nadir çıktığı programda Şengül hanım yarışmacıya 9 puan vererek seyirciyi oldukça şaşırttı.

 

Programı canlı ve reklamsız bir şekilde sitemizden izleyebilirsiniz.

 

Bu içerik 1365 kez görüntülendi.

Hanife Soytürk menüsü
Hanife Soytürk
Hanife Soytürk kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 402. bölüm izle
12 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
zuhal topal'la sofrad

Dikkatinizi Çekebilir

04 Mart Zuhal Topalla Sofrada

      3.Gün Yarışmacıları Özlem Halıcıoğlu Ve Halide Halıcıoğlu Özlem hanım 32 yaşında 8 yıllık evli ver bir çocuk annesi. Aslen Yugoslav göçmeni olan Özlem Hanım mutfakta marifetli olduğunu iddia ediyor. Kayınvalide Halide Hanım ise mahalleli tarafından çok sevilmesiyle ön plana çıkıyor. Yeme..
Devamı >>

Survivor 92. Bölüm Özeti-93.Bölüm Fragmanı

Survivor 2020 finale doğru ilerlerken tüm heyecanıyla devam ediyor. Bugun survivor'da yarışmacıların kaderini etkileyecek dokunulmazlık oyunu oynandı. Oldukça heyecanlı ve farklı bir parkurda yarışılan yarış izleyicilerin nefeslerini kesti. Ünlüler performans olarak oldukça iyi ilerliyor. 4 kişi kal..
Devamı >>

14 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında yepyeni heyecanlı dakikalar bizi bekliyor. Yarışmanın 4. gününde heyecan yine dorukta. Geçirdiğimiz üç gün boyunca kayınvalide ve gelinlerin atışmaları bir tülü bitmek bilmedi. Bu haftanın ilk gün yarışmacısı olan Ayşegül hanımın kayınvalidesi Figen hanım kendi gün..
Devamı >>

10 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 06-10  Ocak haftasının final günü neler yaşandı? Zuhal topalın sunduğu Zuhal Topalla sofrada yarışmasının bugün finalisti belli olacak. Bir birinden hırslı gelinler ve kayın valideler bugün bir araya gele..
Devamı >>

19 Mayıs Gelinim Mutfakta

Kanal D ekranlarının sevilen yemek yarışma programı Gelinim Mutfakta 527. Bölümü ile bugün izleyicisi ile buluşuyor. Dünkü bölümde yarışan yarışmacılar yemeklerini yapıp kayınvalidelerin oylarına sunmuşlardı. Oylama sonucuna göre günün birincisi yarışmaya yeni katılan Dilek hanım olurken günün sonun..
Devamı >>

Şok 13 - 19 Mayıs 2020 Haftanın Fırsatları

Şok 13 - 19 Mayıs 2020 Haftanın Fırsatlarında bu hafta hangi ürünler var? İşte bu sorunun cevabı... Şok marketler zinciri tarafından her hafta yapılan büyük indirimlerde bu hafta içinde yeni kataloğ yayınlandı.   
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?