Zuhal Topal'la Yemekteyiz haftanın finalini kim kazandı?

Zuhal Topal'la Yemekteyiz haftanın finalini kim kazandı?

TV8 kanalında ekranlara gelen Zuhal Topal'la Yemekteyiz yarışmasında haftanın finalini kim kazandı? sorusu yarışmayı takip eden izleyiciler tarafından sıklıkla sorulmaya başlandı. 27 Eylül - 1 Ekim haftasında kıyasıya bir yarışa sahne olan programda yarışmacılar bir birinden lezzetli ve farklı yemeklerle haftanın finalini kazanmak için çaba gösterdi. Yarışma formatı gereği yarışmacıların birbirine verdiği puanları ekranalara getiren program kazananın önceden bilinmemesi için Zuhal Topal tarafından verilen puanları ekranlara yansıtmıyor ve haftanın final günü kazanan belli oluyor.

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Haftanın Puan Durumu

27 Eylül Pazartesi günü yarışan yarışmacı Hatice Eroğlu yapmış olduğu menü ile rakiplerinden 18 puan almayı başardı.

28 Eylül Salı günü yarışan  yarışmacı Ogün Kartaş hazırladığı menü ile rakiplerinden tam 17 puan alarak haftayı tamamladı.

29 Eylül Çarşamba günü haftanın ortasında yarışan Duygu Karakaş rakiplerinden aldığı 15 puanla haftayı tamamlıyor.

30 Eylül Perşembe günü yarışan yarışmacı Ümit Pul yaptığı yemeklerle rakiplerinden 14 puan alarak son sırada bulunuyor.

1 Ekim Cuma günü yarışan Olena Melnichuk rakiplerinden toplamda 8 puan alarak haftayı sonuncu olarak kapattı.

 

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Haftanın Finali

1- Hatice Eroğlu haftanın kazananı oluyor ve 15 bin TL'lik ödülün sahibi oluyor.

2- Ogün Kartaş

3- Ümit Pul (Zuhal Topal 6 puan verdi)

4- Duygu Karakaş (Zuhal Topal 5 puan verdi)

5- Olena (Zuhal Topal 4 puan verdi)

 

 

Yarışma henüz yayınlanmadığı için kazanan belli değil. Program yayınlanır yayınlanmaz Zuhal Topal'la Yemekteyiz haftanın finalini kim kazandı sorusunun cevabı burada olacak.

Format gereği 5 kişinin katıldığı Yemekteyiz yarışmasında hergün bir yarışmacı belirlediği yemek menüsünü ilgili günde hazırlayıp rakiplerinin ve Zuhal Topal'ın beğenisine sunuyor. Tabi bu süre içerisinde tanışma ve market alışverişi oluyor yarışmacılara 600 TL malzeme bütçesi veriliyor üzerinde yapılacak harcamayı yarışmacı kendi cebinden karşılıyor.

Market alışverişi 30 dakika sürüyor ve tamamlandıktan sonra 2,5 saatlik yemek ve sofra hazırlama maratonu başlıyor ve yarışmacı belirlediği menüyü ve sofrasını bu süre içerisinde hazırlamaya çalışıyor. 

Tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra rakipler geliyor ve tadım çorbadan başlayarak yapılıyor. Yemekler yenirken Zuhal Topal diğer yarışmacılara her yemekten sonra yemeği nasıl bulduğunu soruyor ve yorum yapmasını istiyor. Tüm tadımlar bittikten sonra puanlama sürecine başlanıyor. 2'de 10'a kadar puanlama yapılıyor eğer menüde eksik varsa 1 puan o zaman kullanılabiliyor. Açık oylama şeklinde yapılan oylamada rakipler yemeği hazırlayan kişiye verdiği oyu gösteriyor ve neden o oyu verdiğini açıklıyor. Günün sonunda Zuhal Topal'da bir puan veriyor fakat bu puan izleyiciye gösterilmiyor ve haftanın final gününde açıklanıyor.

Haftanın kazananı 15 bin TL'lik ödülün sahibi oluyor.

haftanın finali
kim kazandı
01 Ekim 2021 13:52:30 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

Arda Türkmen'den İftarlık Lezzetler

11 Mayıs 2020 10:31:17

Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda yeni bir hafta başlıyor. Ramazan Ayı boyunca Kanal D ekranlarında iftar için bizlere harika lezzetler sunan Arda Türkmen ..
Tamamını Oku >>

20 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz

25 Şubat 2020 15:19:08

5. Gün Yarışmacısı Betül Aslantaş 34 yaşında olan  Betül Aslantaş  2 çocuk sahibi. Kendine çok güvenen yarışmacı mutfakla arasının çok iyi olduğunu s..
Tamamını Oku >>

Evde Yapabileceğiniz Pratik Waffle Tarifleri

18 Aralık 2021 10:18:34

Oldukça ilgi çeken bir tatlı olarak pek çok kişinin iştahığını kabana waffle tarifi için sizlere 5 farklı lezzet sunmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi ülk..
Tamamını Oku >>