13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

13 Mayıs 2020 - 12:57

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün 3. gün yarışmacısı ekranlarda olacak. Geçirdiğimiz iki gün boyunca enteresan puanlamaların yaşandığı programda, birinci gün düşük puanların çıktığı bir gün olmuştu. Birinci günün kayınvalidesi Figen hanımın gelininin ağlaması üzerine dolduğu yarışmada ikinci gün Figen hanım yarışmacıya kök söktürdü. Kendi gününde nasıl bir hafta yaşatacağını açık açık söyleyen Figen hanım ikinci günden itibaren nasıl bir yaklaşım içerisinde olduğunu gösterdi. Gelininin hazırladığı yemek ve sunumun yetersiz olmasını bir türlü kabul etmeyen kayınvalide ikinci gün yarışmacısı olan Hanife hanımın bütün yemeklerini eleştirerek yarışmacıya kayınvalideler arasında en düşük puanı verdi. Bi önceki bölümde bir diğer dikkat çeken detay ise 3. gün yarışmacısı olan Sevgi hanımın kayınvalidesi Şengül hanımın Hanife hanıma 9 puan vermiş olması oldu. Bütün kayınvalidelerin ve Zuhal Topal'ın şaşırdığı puanda kayınvalide Şengül hanım kendi gelinini yaktı. Yayınlanan yeni bölüm fragmanında kayınvalideler tarafından eleştirilen Şengül hanım verdiği 9 puan yüzünden çok pişman görünüyor. Yarışmada kayınvalideler büyük ödül için yemekleri beğenseler bile puanlamada cimri davranıyorlar. Genel olarak bu düzende devam eden programda yüksek puanlar nadiren görülüyor. Yüksek puanların çıkması için ya kayınvalidenin elendiğinin farkına varması yada adaletli bir yapıda olması gerekiyor.Bu durumların nadiren yaşandığı programda bu hafta verilecek en yüksek puan Şengül hanımın verdiği puan olacak gibi görünüyor. Haftanın ikinci gününde Hanife hanım toplamda 33 puan alarak şuanda liderlik koltuğuna oturdu. Programda final gününe doğru yaklaşırken 3. günde yarışacak yarışmacıyı kısa bir şekilde tanıyalım.

Sevgi Tan ve Şengül Tan

Sevgi hanım 25 yaşında. Tokatlı olan yarışmacı bir yıllık evli. Taze gelin olan Sevgi hanım sivri dilli olması ile ön plana çıkıyor. Kayınvalidesinin 9 puan vermesini eleştiren yarışmacı dünkü kayınvalidenin 9 puanı asla vermeyeceğini düşünüyor. Kayınvalidesinin kendisini yaktığını söyleyen gelin hanım yemekleri ne kadar iyi olursa olsun yüksek puan alamayacağını söylüyor. Kayınvalidesi ile çok yakın oturan gelin hanım kayınvalidesinin çok konuşkan bir insan olduğunu söylüyor.  Eşi ile aynı köylü olmasından ötürü çocukluktan beri eşini tanıyan Sevgi hanım şiirler ile eşine kandığını söylüyor.İlk zamanlar yazılan şiirleri üzerine alınmayan ve eşini arkadaş gibi gören Sevgi hanım asıl şiirlerin kendisine yazıldığını öğrenince çok etkilenmiş. Evlilik nedeniyle çalışmayı bırakan Sevgi hanım işletme okumuş. Elinin lezzetine güvenen yarışmacı büyük ödül konusunda oldukça iddialı.Kayınvalide Şengül hanım ise küçük çatal takıntılı. Her hafta muhakkak bir kayınvalidenin ilginç özelliği olduğu yarışmada Şengül hanımda bu hafta renkli bir karaktere sahip görünüyor. Küçük çatal takınlığı sebebiyle seyirciyi oldukça eğlendirecek olan Şengül hanım yarışmanın dişli kayınvalideleri arasında dikkat çekiyor. 

MENÜSÜ;

Çorba: Brokoli Çorbası

Ara sıcak: Paçanga Böreği, Kereviz Salatası

Ana yemek: Mantar Soslu Bonfile, Patates Püresi

Makarna: Fırın Makarna

Salata: Yeşil Salata

Tatlı: Muhallebili Kadayıf

Bugün Neler Yaşandı?

Yarışmacı Sevgi hanım menüsünü eksiksiz ve zamanında hazırlayarak 1 ve 2 puan alma riskinden kurtulmuş oldu. Kayınvalidelere çorbasını servis eden yarışmacı çorbanın lezzetinden kayınvalidelerden tam puan aldı. Ara yemeğini servis eden yarışmacı Ramazan nedeniyle prosiyonları biraz arttırarak kayınvalidelere doyurucu bir tabak hazırladı. Paçanga börekleri sevilen yarışmacının kereviz salatası tuzlu bulundu.

PUANLAR:

Figen                  :3

Aysel                  :6

Nezehat             :6

Gülseren            :6

Zuhal Topal       :6

Toplam               :27

 Yarışmacı Sevgi hanım toplamda 27 puan alarak bir önceki gün yarışan rakibini geçemedi ve elenen isimler arasına adını yazdırdı. Kayınvalide Figen hanım bu hafta çok konuşulacak gibi görünüyor. Geçirdiğimiz iki günde kendi gününü atlatmasından sonra sürekli yarışmacılara düşük puanlar veren kayınvalide adeta yarışmayı sabote ediyor. Herkesi beğendiği yemekleri bile bilerek beğenmeyen ve düşük puan veren kayınvalide bu hafta adaletsiz tutumuyla ön plana çıkıyor.

Sevgi hanımın puanlamasının yaşandığı o anlar.

Bu içerik 788 kez görüntülendi.

Sevgi Tan menüsü
Sevgi Tan
Sevgi Tan kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 403. bölüm izle
13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada

Dikkatinizi Çekebilir

01 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

3. Gün Yarışmacısı Tayfun Taç  Tayfun bey kokoreç işi ile ilgileniyor. Aşırı heyecanlı olan tayfun bey heyecanını yenip güzel yemekler yapacağını dile getiriyor. Bu bir yarışma oluğu için yerinde yapılan eleştirilere açık olduğunu bile getiriyor. MENÜSÜ; Çorba: Mercimek çorbası Ara sıcak: Paçanga b..
Devamı >>

27 Nisan-1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada'da yepyeni bir hafta heyecanı bizi bekliyor. Geçtiğimiz hafta birbirinden hararetli tartışmaların geçtiği bölümlerde bizleri bu hafta neler bekliyor? Her hafta yaşanan puanlamadaki adaletsizlikler geçtiğimiz haftada tekrar yaşandı. 21 Nisan günü yarışan Dilek Büke ve Kayınvali..
Devamı >>

Survivor 110. Bölüm Özeti-111.Bölüm Fragmanı

Survivor Çeyrek finale doğru hızla ilerlerken dokunulmazlık oyunları yarışmacıların kaderini değiştiriyor. Haftanın her günü yayınlanan Survivor milyonlar tarafından seyrediliyor. Yavaş yavaş finale ilerlerken yarışmacılar iyice stres ve heyecan içindeler. Dün akşam ki konseyde adaya veda eden isim ..
Devamı >>

06 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

Zuhal topalla sofrada yep yeni bir hafta başlıyor. Senenin ilk pazartesi yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıların bulunduğu Zuhal topalla sofrada haftanın ilk yarışmacısı ile başlıyor hazır mısınız? Bu haftanın yarışmacısı kim? Mesleği nedir? Menüsü ned..
Devamı >>

02 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

4. Gün Yarışmacısı Emine Aranmış Haftanın dördüncü gününde yarışacak olan Emine hanım 42 yaşında 21 yıllık evli bu hafta yarışan gelinlerden en kıdemli olanı. 3 tane evladı olan emine hanım elinin lezzetine ve tecrübesine çok güveniyor. Büyük ödülü İzmire götüreceğinden emin. Kayın valide Sabahat h..
Devamı >>

30 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

4.Gün Yarışmacısı Yaprak Atmaca Haftanın dördüncü günü yarışmacısı Yaprak Atmaca 26 yaşında 4 yıllık evli ve 2 çocuk annesi. Elinin lezzetine çok güveniyor biraz sivri dilli biraz da sinirli Kayın validesi Fatma Atmaca tam bir hanım ağa aşiretin gelini yemeklerde asla acıyı sevmiyor. MENÜSÜ; Çorba..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?