13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün 3. gün yarışmacısı ekranlarda olacak. Geçirdiğimiz iki gün boyunca enteresan puanlamaların yaşandığı programda, birinci gün düşük puanların çıktığı bir gün olmuştu. Birinci günün kayınvalidesi Figen hanımın gelininin ağlaması üzerine dolduğu yarışmada ikinci gün Figen hanım yarışmacıya kök söktürdü. Kendi gününde nasıl bir hafta yaşatacağını açık açık söyleyen Figen hanım ikinci günden itibaren nasıl bir yaklaşım içerisinde olduğunu gösterdi. Gelininin hazırladığı yemek ve sunumun yetersiz olmasını bir türlü kabul etmeyen kayınvalide ikinci gün yarışmacısı olan Hanife hanımın bütün yemeklerini eleştirerek yarışmacıya kayınvalideler arasında en düşük puanı verdi. Bi önceki bölümde bir diğer dikkat çeken detay ise 3. gün yarışmacısı olan Sevgi hanımın kayınvalidesi Şengül hanımın Hanife hanıma 9 puan vermiş olması oldu. Bütün kayınvalidelerin ve Zuhal Topal'ın şaşırdığı puanda kayınvalide Şengül hanım kendi gelinini yaktı. Yayınlanan yeni bölüm fragmanında kayınvalideler tarafından eleştirilen Şengül hanım verdiği 9 puan yüzünden çok pişman görünüyor. Yarışmada kayınvalideler büyük ödül için yemekleri beğenseler bile puanlamada cimri davranıyorlar. Genel olarak bu düzende devam eden programda yüksek puanlar nadiren görülüyor. Yüksek puanların çıkması için ya kayınvalidenin elendiğinin farkına varması yada adaletli bir yapıda olması gerekiyor.Bu durumların nadiren yaşandığı programda bu hafta verilecek en yüksek puan Şengül hanımın verdiği puan olacak gibi görünüyor. Haftanın ikinci gününde Hanife hanım toplamda 33 puan alarak şuanda liderlik koltuğuna oturdu. Programda final gününe doğru yaklaşırken 3. günde yarışacak yarışmacıyı kısa bir şekilde tanıyalım.

Sevgi Tan ve Şengül Tan

Sevgi hanım 25 yaşında. Tokatlı olan yarışmacı bir yıllık evli. Taze gelin olan Sevgi hanım sivri dilli olması ile ön plana çıkıyor. Kayınvalidesinin 9 puan vermesini eleştiren yarışmacı dünkü kayınvalidenin 9 puanı asla vermeyeceğini düşünüyor. Kayınvalidesinin kendisini yaktığını söyleyen gelin hanım yemekleri ne kadar iyi olursa olsun yüksek puan alamayacağını söylüyor. Kayınvalidesi ile çok yakın oturan gelin hanım kayınvalidesinin çok konuşkan bir insan olduğunu söylüyor.  Eşi ile aynı köylü olmasından ötürü çocukluktan beri eşini tanıyan Sevgi hanım şiirler ile eşine kandığını söylüyor.İlk zamanlar yazılan şiirleri üzerine alınmayan ve eşini arkadaş gibi gören Sevgi hanım asıl şiirlerin kendisine yazıldığını öğrenince çok etkilenmiş. Evlilik nedeniyle çalışmayı bırakan Sevgi hanım işletme okumuş. Elinin lezzetine güvenen yarışmacı büyük ödül konusunda oldukça iddialı.Kayınvalide Şengül hanım ise küçük çatal takıntılı. Her hafta muhakkak bir kayınvalidenin ilginç özelliği olduğu yarışmada Şengül hanımda bu hafta renkli bir karaktere sahip görünüyor. Küçük çatal takınlığı sebebiyle seyirciyi oldukça eğlendirecek olan Şengül hanım yarışmanın dişli kayınvalideleri arasında dikkat çekiyor. 

MENÜSÜ;

Çorba: Brokoli Çorbası

Ara sıcak: Paçanga Böreği, Kereviz Salatası

Ana yemek: Mantar Soslu Bonfile, Patates Püresi

Makarna: Fırın Makarna

Salata: Yeşil Salata

Tatlı: Muhallebili Kadayıf

Bugün Neler Yaşandı?

Yarışmacı Sevgi hanım menüsünü eksiksiz ve zamanında hazırlayarak 1 ve 2 puan alma riskinden kurtulmuş oldu. Kayınvalidelere çorbasını servis eden yarışmacı çorbanın lezzetinden kayınvalidelerden tam puan aldı. Ara yemeğini servis eden yarışmacı Ramazan nedeniyle prosiyonları biraz arttırarak kayınvalidelere doyurucu bir tabak hazırladı. Paçanga börekleri sevilen yarışmacının kereviz salatası tuzlu bulundu.

PUANLAR:

Figen                  :3

Aysel                  :6

Nezehat             :6

Gülseren            :6

Zuhal Topal       :6

Toplam               :27

 Yarışmacı Sevgi hanım toplamda 27 puan alarak bir önceki gün yarışan rakibini geçemedi ve elenen isimler arasına adını yazdırdı. Kayınvalide Figen hanım bu hafta çok konuşulacak gibi görünüyor. Geçirdiğimiz iki günde kendi gününü atlatmasından sonra sürekli yarışmacılara düşük puanlar veren kayınvalide adeta yarışmayı sabote ediyor. Herkesi beğendiği yemekleri bile bilerek beğenmeyen ve düşük puan veren kayınvalide bu hafta adaletsiz tutumuyla ön plana çıkıyor.

Sevgi hanımın puanlamasının yaşandığı o anlar.

Sevgi Tan menüsü
Sevgi Tan
Sevgi Tan kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 403. bölüm izle
13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
13 Mayıs 2020 11:57:33 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>