15 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

15 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

15 Mayıs 2020 - 19:27

Zuhal Topal'la Sofrada bugün yarışmanın kazananı belli olacak. Programda geçtiğimiz dört gün boyunca birbirinden lezzetli yemekler yapıldı. Ülkemizde yaşanan salgın hastalık sonrası çekimlere ara vermeden devam edebilen programlar arasında yer alan yarışma programı yarışmacıların evlerinde çekilmiyor. Programın nerde çekildiğini merak edenler şimdiden sofrada programının nerede çekildiği ile ilgili araştırmalara başladı. Salgın hastalığa karşın önlemini alan program Zuhal Topal'ın evine yakın bir villada çekimlerine devam etmektedir. Ramazan Ayı'nın ilk hafta bölümlerinin ekranlarda olduğu programda bu hafta puan tartışmalarına ara verilmeksizin devam edildi. Geçirdiğimiz dört gün boyunca puan konusundaki adaletsizlikler her gün seyircinin ekranlarında yer aldı. Zuhal Topal'da bu haftaki yarışmacılar uzun bir süre konuşulacak.

Bu hafta neler yaşandı?

Haftanın birinci gününde yarışmacı Ayşegül hanım ve kayınvalidesi Figen bütün hafta boyunca konuşulan ikili oldu. Yarışmacı Ayşegül hanımın yaptığı yemekleri beğenmeyen kayınvalideler puanlamada düşük puanlar vererek kayınvalide Figen hanımı oldukça gerdiler. Kayınvalide Figen hanım verilen düşük puanlara tepki göstererek gelininin yemeklerinin kötü olmasını bir türlü kabul etmedi.

 

Kendi gününde diğer kayınvalidelerin şov yaptıkları iddiasında bulunan Figen hanım kendisinden sonraki üç gün boyunca sürekli yemekleri beğenmedi ve düşük puanlar vermek için bahaneler aradı. Bütün hafta boyunca konuşulan kayınvalide intikam hırsıyla katıldığı her gün gelinlere kök söktürdü. Her günüolaylı geçen programda haftanın ikinci günü yarışmacı Hanife hanım ve kayınvalidesi Aysel hanım izleyicinin karşısına çıktılar. Hanife hanım menüsünü eksiksiz bir şekilde yerleştirerek kayınvalidelerin puanlamasına sundu. İkinci gün puanlamasında bu hafta nadir görülen puanlama ile karşı karşıya kalan seyirci nadiren çıkan yüksek bir puan görmüş oldu. 3.gün yarışmacısı olan kayınvalide  Şengül hanımın verdiği 9 puana hem kayınvalideler hemde seyirci şaşırdı. Hafta boyu bir diğer eleştirilen isim kayınvalide Şengül hanım oldu. Şengül hanım yüksek puan vermesi sebebiyle sürekli eleştirilirken diğer kayınvalidelerin kendi gelinine zarar verdin sözlerini pek önemsemedi. Haftanın geçen dört gün boyunca en çok puanını alan geline Hanife hanım yapılan puanlamadan oldukça memmun kaldı. Haftanın 3. gününe gelindiğinde ise bu sefer yarışmacı koltuğunda bir önceki gün en yüksek puanı veren kayınvaliden Şengül hanım vardı. Şengül hanım ve gelini Sevgi hanım eksiksiz bir şekilde menüsünü hazırlayarak kayınvalidelerin karşısına çıktılar. Kayınvalide Şengül hanım bir önceki gün verdiği yüksek puanın aynı şekilde kendisine geri dönmesi umuduyla çıktığı yarışmada hayal kırıklığına uğradı. Bir önceki gün 9 puan verdiği kayınvalide Aysel hanımın kendisine 6 puan vermesi üzerine şoka giren kayınvalide Şengül hanım verdiği puandan oldukça pişman olduğunu belirtti.

Pişmanlığını sonraki günlerde dillendiren kayınvalide Şengül hanım gelinini ve diğer yarışmacıları yaktığını kabul etti. Şengül hanım sonraki gün verdiği puanı yanlışlıkla verdiğini ileri sürdü. Bahane olarakta 9 ve 6 yı karıştırdığını iddia eden yarışmacıya kimse inanmadı. Zuhal Topal'la Sofrada son bölümde gelin Feride hanım ve kayınvalidesi Nezahat hanım yarışmacı koltuğundaydı. yarışmanın dördüncü gününde yine enteresan anlar yaşandı. Basit ve kalabalık yemekler içeren bir menü hazırlayan Feride hanım yemeklerini son dakika yetiştirdi. Masasını  son dakikalar içerisinde kuran yarışmacı üzerini değiştirmeye fırsat bulamadan kayınvalideler geldi. Gelin hanımın üzerini değiştirmemesi kayınvalidelerin gözünden kaçmadı. Puan kırmak için bahane arayan kayınvalidelerin ekmeğine yağ süren yarışmacı olumsuz bir başlangıç yapmış oldu. Yarışmanın ilk dakikalarında olay kayınvalide yine yaptı yapacağını. 1.gün yarışmacısı Figen hanım aşırı tuz kullanan final günü yarışmacısı Gülseren hanımın tansiyonunu ölçmeye çalışması diğer kayınvalideler tarafından şov olarak algılandı.

 

Gülseren hanım ölçülen yüksek tansiyonuna rağmen Figen hanımı umursamayarak tuz sevgisinden vazgeçmedi. Gelinin yavaş kaldığı ve kayınvalidenin servise yardım ettiği 4. gün sonunda kayınvalideler puanlarını verdiler. Verilen puanlamalar sonra günün yarışmacısı Feride hanım adeta ateş püskürdü. Kendisine verilen düşük puanları beğenmeyen yarışmacı kaynvalideler ile yoğun bir tartışmaya girdi. Gelinlerin kayınvalideler ile tartışmasının pek sık görülmediği yarışmada puanlama aşamasında en çok dikkat çeken ise ikinci gün yüksek puan veren Şengül hanım oldu. 4. günde en düşük puanını kullanan kayınvalide verdiği 4 puan ile kayınvalideler arasında en düşük puan veren isim oldu. Yarışmada haftanın 4 gününü geçirdikten sonra final gününde yine ekranlarda prgram tarihinde nadir görülen bir yarışmacı olacak. Tuz sevdasından vazgeçmeyen kayınvalide Gülseren hanım tuzluksuz dışarı çıkamıyor. Tuhaf özellikleri bulunan kayınvalide Gülseren hanım yarışma boyunca sürekli gelininin yavaşlığından ve ona güvenemediğinden dert yandı. Yayınlanan fragmanda haklı olduğu görülen kayınvalide final gecesinde zor anlar yaşayacak gibi. Fragmanda özet geçilen bölümde yarışmacının yarışmayı terk etmeye kalkması durumu yaşanırken final bölümü çok hareketli geçeceğe benziyor.

Haftanın 4 günü geride kalırken dört gün boyunca gelinlerin aldığı toplam puanlar:

Ayşegül:20 (Elendi)

Hanife  :33 (Finalist)

Sevgi   :27 (Elendi)

Feride  :29 (Elendi)

Yarışma formatı gereği kayınvalideler kullandıkları puanları bir kez daha kullanamıyorlar. Final gününde kayınvalidelerin kullanma ihtimalinin olduğu puanları sizler için hazırladık.

Figen    :5,7,8,9,10

Aysel    :4,5,8,9,10

Şengül  :4,6,7,8,10

Nezehat:3,7,8,9,10

Yarışmacı olan kayınvalide bugün puan kullanmayacağı için kullanabileceği puanlar yazımızda yer almıyor. Kayınvalidelerin kullanabilecekleri puanlar bu şekilde sıralanırken olası bir durumda yarışmacı eğer menüsünü yetiştiremez ise kullanımı yasak olan 1 ve 2 puanları kullanılabilir hale gelecek.

Haftanın kazanan ismi ve büyük ödülün sahibi olan yarışmacısı aldığı 33 puan ile Hanife hanım oldu.

Zuhal Topal'la Sofrada programını canlı ve reklamsız bir şekilde sitemizden izleyebilirsiniz.

Zuhal Topal'la Sofrada Haftanın Finali- Sofrada 405. Bölüm Canlı

Bu içerik 759 kez görüntülendi.

zuhal topal'la sofrada son bölüm kim kazandı
zuhal topal'la sofrada bugün kim kazandı
zuhal topal'la sofrada canlı
zuhal topal'la sofrada bugünkü geline kaç puan verdi
zuhal topal'la sofrada bu haftaki yarışmacılar

Dikkatinizi Çekebilir

13 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 9-13 Aralık haftasının final günü neler yaşandı. Zuhal topalın sunduğu Zuhal Topalla sofrada yarışmasının bugün finalisti belli olacak. Bir birinden hırslı gelinler ve kayınvalideler bugün bir araya gelec..
Devamı >>

27 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

Zuhal topalla sofrada yep yeni bir hafta başlıyor. Bu haftanın ilk yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıların bulunduğu Zuhal topalla sofrada haftanın ilk yarışmacısı ile başlıyor hazır mısınız? Bu haftanın yarışmacısı kim? Mesleği nedir? Menüsü nedir? 1..
Devamı >>

10 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada Haftanın Finali

5.Gün Yarışmacısı Kiraz Kulut Haftanın son günü final günü yarışmacısı olan kiraz 6 yıllık evli 3 çocuk annesi. Dediğim dedik bir yapıya sahip ve aşırı inatçı olan kiraz hanım bakalım final günü ne yapacak Kayın valide Rabia Kulut aslen Bayburtlu. Tereyağı tutkunu olan kayın valide yemeklerde bol b..
Devamı >>

Survivor 93. Bölüm Özeti-94.Bölüm Fragmanı

Survivor 2020 seyircileri ekrana kitleyerek tüm heyecanıyla devam ediyor. Bugün 4. adayın çıkacağı dokunulmazlık oynandı. Ayriyetten yemek ödülü de bu dokunulmazlık oyununun içine dahil. Gönüllüler ve Ünlüler aşırı motive olduklarını söyledi. Tüm performanslarını oyunda ortaya koydular. Parkur ve so..
Devamı >>

4 Haziran Zuhal Topal'la Sofrada

Televizyon ekranlarının çok sevilen yemek programı Zuhal Topal'la Sofrada tüm heyecanıyla hafta içi hergün devam ediyor.  Haftanın her günü gelinler yemekler yapıp kaynanalarına sunuyor. Kaynanalar gelinleri değerlendiriyor. Tabi her kaynana kendi gelininin 15 bin tl kazanması için elinden geleni ya..
Devamı >>

16 Aralık Seda Sayanla Yemekteyiz

Pozitif ve enerjik olan Caner bey 26 yaşında sigortacı. Bekar olan Caner bey İstanbul da yaşıyor. En büyük hobileri değişik yemekler denemek gezmeyi ve araştırmayı çok sever. Çok nadir sinirlenen sakin bir yapıya sahip olan Caner Bey akşam kolay kolay sinirlenmeyeceğini söylüyor. MENÜSÜ; Çorba: Seb..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?