8 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

8 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

Zuhal Topal'la Sofrada Bu Hafta Yaşanalar

Zuhal Topal'la Sofrada programında bu hafta ilklerin yaşandığı bir hafta oldu. Birinci günden beri her günü heyecanlı geçen bir hafta da bugün final günü. Her gün bir kayınvalide bir gelinin yarıştığı yarışmada geçtiğimiz dört gün boyunca yemekler yapıldı ve kayınvalideler puanlarını verdi. Verilen puanlamalar sonucunda birinci olacak yarışmacının yaklaşık olarak belli olduğu yarışmada yaşanan birbirinden tuhaf  olaylarla bu hafta program tarihine damga vurmuş görünüyor.

Haftanın birinci gününde yarışan yarışmacı Hatice Dirlik ve kayınvalidesi Nursel Dirlik olurken, Hatice hanım kayınvalidelere sunacağı menüyü yetiştirememesi uzun zaman sonra Zuhal Topal'la Sofrada programında görülen bir olay oldu. Gelinin el yavaşlığını eleştiren Nursel hanım, ilk günden elenmelerinden sonra kazanma şansları olmadığından sonraki günlerde puanlamasını rahat bir şekilde yaptı. Yemeklerle ilgili hak ettiği puanları veren Nursel hanım daha sonraki günlerde diğer yarışmacılar tarafından eleştiri oklarının yönü oldu.

Diğer kayınvalidelerin Nursel hanım ile ilgili 'Gelini yüksek puan alsaydı bu puanları vermezdi.' sözlerine Nursel hanımda cevabını geciktirmeyerek adaleti savunduğunu ve yemeğin hak ettiği puanı verdiğini söyleyerek kendisini savundu. Haftanın ikinci gününde de olaylar aynı seyirde devam etti. Yarışmacı Ceylan hanımın kayınvalide Neval hanımla olan tartışmaların hararetinin bir türlü azalmadığı ikinci günde de program tarihinde bir ilk daha yaşanarak arka planda sesini sürekli duyduğumuz ama program boyunca hiç görmediğimiz Mikser'in fotoğrafları oldu. Zuhal Topal'ın yemeklerin hazırlık safhasında gösterdiği fotoğraflar sonunda seyircinin merakını gidermiş oldu. Hareketli bir ikinci günün sonunda puanlar verildi ve her gün olduğu gibi yine puan tartışmaları oldukça fazla sürdü. Haftanın üçüncü gününe gelindiğinde ise bu sefer yarışmacı koltuğunda dünkü tartışmada büyük rol oynayan kayınvalide Neval hanım ve manevi gelini Seher hanım oldu. Neval hanım manevi gelini ile yarışmaya katılarak program boyunca bir ilke daha imza atmış oldu. Üçüncü gün yarışmasında da tartışmalarda baş rol oynayan Neval hanım bu seferde ikinci gün yarışmacısı olan Ceylan hanımın kayınvalidesi Mesude hanım ile tartıştı.

Kayınvalide Mesude hanım kendi günlerinin intikamını almak için geldiğini belirtmesi üzerine olaylar büyüdü. Gelininden böyle bir talimat aldığını belirten Mesude hanım üçüncü gün yarışmacısı olan Seher hanıma verebileceği en düşük puanı verdi. Program formatı gereği kayınvalideler kullandıkları puanları bir daha kullanamıyorlar. 3-10 arası puanlama yapan kayınvalideler 1 ve 2 puanlarını ancak menü eksik olduğunda kullanabiliyorlar. Programda haftanın ilk günleri en düşük puanları ortaya çıkartan kayınvalideler haftanın sonlarına doğru yemeği beğenmeseler bile mecburen yüksek puan vermek zorunda kalıyor. Her hafta yaşanan bu durum bu hafta yaşanamadı. İlk gün yarışmacısının menüyü yetiştirememesinden sonra 1 ve 2 puanların açılması ile bu haklarını kullanan kayınvalideler  normalde kullandıkları puanlarını saklamış oldular. Yarışmanın ilk günden sonra 4 kişilik yarışma haline gelmesi ile ikinci günden diğer puanların verilmesi  yarışmada bir sonraki gelin daha yüksek puan almaya başladı.

Yarışmanın dördüncü gününde de bu artış devam ederek 4. gün yarışmacısı en yüksek puanı almış oldu. Yarışmada 4. gün yarışan Derya hanım ve kayınvalidesi Sultan hanım program tarihi boyunca nadiren gördüğümüz o yüksek puanlamalardan bir tanesini seyirciye yaşatmış oldu. Yaptığı yemeklerin oldukça beğenildi günde kayınvalideler ve Zuhal Topal'da kayıtsız kalmayarak yemeğin sunumuna ve lezzetine oldukça yüksek puan vererek Derya hanımı birinciliğe çok yaklaştırmış oldu.

Haftanın Yarışmacıları Ve Aldıkları Puanlar

1.Gün yarışmacısı-Hatice Dirlik ve Nursel Dirlik


Hatice hanım 30 yaşında ve 3 yıllık evli. Şanlıurfalı olan yarışmacı İstanbula gelin olarak gelerek 3 yıldır İstanbul'da yaşıyor. Elinin lezzetine güvenen yarışmacı iddialı olduğunu belirirken büyük ödülü almakta kararlı görünüyor. Kayınvalide Nursel hanım 55 yaşında ve üç çocuk sahibi. 12 yaşından beri İstanbul'da yaşayan Nursel hanım aslen Şanlıurfalı.

Aldığı Toplam Puan:11

 

2.Gün yarışmacısı-Ceylan Tabu Ve Mesude Tabu

Ceylan hanım 28 yaşında 5 yıllık evli ve bir çocuk annesi, Kütahya'lı olan gelin Ceylan hanım elinin lezzetine oldukça güveniyor. Heyecanlı olan yarışmacı panik davranışlar sergilediğini belirtirken birazda atarlı olduğunu söylüyor. Kayınvalide Mesude hanım ise aslen Kayseri'li. Geliniyle beraber yaşayan
Mesude hanım gelininden çekiniyor. Kayseri fırtınası lakaplı olan Mesude Hanım yarışmada fırtına gibi eseceğini belirtirken kendisinden çok emin gibi görünüyor.

Aldığı Toplam Puan:25

 

3.Gün yarışmacısı-Seher Sosyal Kuvan Ve Neval Kuvan


Seher hanım 17 yıllık evli. Bir erkek ve bir kız çocuğu sahibi olan seher hanım aslen Rizeli. İstanbulda yaşayan Seher hanım mutfakta hızlı olduğunu belirten yarışmacı yarışmada fırtına gibi eseceğini söylüyor. Kayınvalide Neval Hanım aslen Antakya'lı. Neval hanım eleştirilerden asla kaçınmayacağını belirterek diğer yarışmacılara dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Aldığı Toplam Puan:29

 

4.Gün yarışmacısı-Derya Yurdagül Ve Sultan Yurdagül


Derya hanım 19 yıllık evli ve üç çocuk annesi. Aslen Kırıkkaleli olan yarışmacı sivri dilliği ile ön plana çıkarken elinin lezzetinede güveniyor. Kayınvalide Sultan hanım ise sakinliği ve sessizliği ile dikkat çekiyor. Sıkıldığı zaman kıpır kıpır hareketli olan Sultan hanım hiperaktifliği ile ön plana çıkıyor.
Menülerine oldukça güvenen yarışmacılar büyük ödül konusunda kendilerinden emin görünüyorlar.

Aldığı Toplam Puan:38

 

5.Gün yarışmacısı-İzel Özdemir Ve Emine Özdemir


İzel hanım 22 yaşında bir yıllık evli. Taze gelin olan yarışmacı kıskançlığıyla ön plana çıkarken, uyumayı aşırı sevdiğini belirtiyor. Elinin lezzetine oldukça güvenen yarışmacı yarışmada bende varım diyor. Kayınvalide Emine hanım ise tam bir lezzet uzmanı. Eleştiri konusunda uzman olduğunu düşünen Emine hanım yarışmacıları eleştiri bombardımanına tutacak gibi görünüyor. Final gününde yarışacak ikili menüleriyle oldukça iddialı.

Aldığı Toplam Puan:32

Yarışmanın 4-8 Mayıs haftasında birinci olan ve büyük ödül  15.000 TL'nin sahibi olan yarışmacı 7 Mayıs günü yarışan Derya Hanım oldu.

Yarışmada Puanların Açıklandığı Ve Birincinin Belli Olduğu Final Anları.

 

Zuhal Topalla Sofrada bu hafta kim kazandı?
zuhal topalla sofrada büyük ödülü kim aldı?
zuhal topalla sofrada 8 mayıs finali
Derya Yurdagül
izel özdemir kimdir?
izel özdemir menüsü
zuhal topalla sofrada final günü
sofrada final günü yarışmacısı
final g
08 Mayıs 2020 19:15:24 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>