7 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

7 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada yarışmasında haftanın 4. gününde bizleri yine renkli bir yarışmacı bekliyor. Geçirdiğimiz 3 gün boyunca gelin kayınvalide tartışmalarının bitmediği programda bugün yine hareketli anlar yaşanacak gibi. Haftanın birinci gününde yarışmacının menüsünü yetiştirememesi büyük yankı uyandırırken, en düşük puanların çıkmasına neden olmuştu. Format gereği kullanılamayan puanların aktif olmasından sonra kayınvalidelerin bu fırsatı değerlendirip en düşük puanları verdikleri günden sonra ikinci günde de yine hararet arttı.

İkinci gün yarışmacısı olan Ceylan hanımın kayınvalide Neval hanım ile olan tartışması ikinci güne damga vurmuştu. Ceylan hanımın Neval hanıma yaptığı alevli meyve tabağı benzetmesi sonraki günde konuşulurken yarışmacı paunlar yazıldıktan sonra açtı ağzını yumdu gözünü. İkinci gün puanlamasından sonra Neval hanıma diş bileyen ikinci gün yarışmacısı Ceylan hanım ve kayınvalidesi Mesude hanım, üçüncü gündede kısasa kısas yapma tercihinde bulundular. Ceylan hanımın gününden sonra yarışacak olan Neval hanım ve gelini oldukça haksız eleştirilere maruz kaldılar.

Üçüncü güne intikam alma niyetiyle gelen Mesude hanım yapılan hiçbir yemeğe olumlu yorum yapmayarak ve verdiği en düşük puanla adete Neval hanım ve gelini Seher hanımdan intikam aldı. Yarışmada geçirdiğimiz üç günün sonunda birinicilik konusunda iddiasını kaybeden iki yarışmacı  Hatice hanım ve Ceylan hanım olurken, yarışmada birincilik konusunda hala iddiasını sürdüren ise Mesude hanımın bütün eleştirisine ve verdiği puana rağmen aldığı 29 puan ile Seher hanım oldu. Artık rekabet ortamının sonlarına doğru yaklaşıldığı 4. günden sonra yarın final günü olacak. Zuhal Topal'la Sofrada programı ülkemizde yaşanan salgın hastalık sonrası yayın akışına ısrarla devam edebilen ve salgın hastalık süresince yayına ara vermeyen nadir yarışma programlarından bir tanesi olarak öne çıkıyor. Hafta içi hergün saat 16:00 da Fox Tv ekranlarında olan yarışma programı final günü yayın sisteminde bir değişiklik yaptı.

Cuma günleri aynı saatte  yayında olan yarışma programı yeni bölüm yayınlamayarak haftanın genel özetinin olduğu bir kolaj yayınlamaya başladı. Yayınlanan özet içeren bölümden sonra haftanın finali  saat 20:30 da yayında olacak. Çekişmeli bir hafta geçiren programda işte haftanın 4. gün yarışmacısı;

Derya Yurdagül Ve Sultan Yurdagül

Derya hanım 19 yıllık evli ve üç çocuk annesi. Aslen Kırıkkaleli olan yarışmacı yarışmaya çocuklarının isteği üzerine katılmış. Eşi ile damdan düştükten sonra tanıştığını söyleyen yarışmacı fıkra gibi bir tanışma hikayesine sahip olduğunu söylüyor. Sivri dilliği ile ön plana çıkarken elinin lezzetinede güveniyor.

Kıskanç bir yapısı olan gelin hanım eşinin telefon şifresini bildiğini ve ara ara uygulamalarını kontrol ettiğini söylüyor. Kayınvalide Sultan hanım ise sakinliği ve sessizliği ile dikkat çekiyor.67 yaşında olan kayınvalide 43 yıllık evli. Sıkıldığı zaman kıpır kıpır hareketli olan Sultan hanım hiperaktifliği ile ön plana çıkıyor. Dik başlı bir geline sahip olduğunu söyleyen kayınvalide evinde hiç boş durmadığını belirtiyor.

Gezme isteği geldiği zaman sağ ayağının sallanmaya başladığı kayınvalide  Sultan hanımın enteresan bir yapısı olduğu gözlerden kaçmıyor. Tekstil sektöründe daha önce çalışmış olan Sultan hanım sürekli ayakta çalışmasının alışkanlık yaptığını ve bu sebepten sürekli hareket halinde olması gerektiğini belirtiyor. Geçirdiği üç gün boyunca sürekli yürümek istediğini belirten kayınvalide Sultan hanım bugün strese sokarlarsa ayağa kalkar dolanırım diye belirtti.

Gelini hakkında güzel olmasa almazdım diye kayın valide Sultan hanım yarışma boyunca ketumluğuyla dikkatleri üzerine çekti. Kayınvalideler ile ilgili yorumlar yapan Sultan hanım, ilk gün yarışmacısı için çok üzüldüğünü ama masada bir şey göremediği için 2 puan verdiğini söyledi. Neval hanımın yüksek puan alması ile ilgi yorumlarda yapan Sultan hanım , Neval hanımın gelini ile ilgili menüsünün ve yemeklerinin güzelliğine dikkat çekerken masa düzeninide beğendiğini belirtti.
Menülerine oldukça güvenen yarışmacılar büyük ödül konusunda kendilerinden emin görünüyorlar.

MENÜSÜ;

Çorba: Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası(Kesme Çorba)

Ara sıcak: Kıymalı Çarşaf Böreği, Sumak Ekşili Kuru Dolma

Ana yemek: Acı Soslu Bonfile

Pilav: Nohutlu Pirinç Pilavı

Salata: Elmalı Cevizli Kereviz Salatası, Semizotu Salatası

Tatlı: Limonlu Cheesecake

Verilen sürede menüsünü eksiksiz bir şekilde tamamlayan Derya hanım kayınvalideleri gönül rahatlığı ile karşıladı. Kayınvalideler tarafından masanın beğenilmesi hoşuna giden kayınvalide Sultan hanım mutluluk saçarak diğer kayınvalideleri karşıladı. Yayın sırasında Zuhal Topal seyirciler için önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklama da Zuhal Topal çekimlerin Ramazan Ayı'ndan önce yapıldığını belirterek seyircinin merakla beklediği açıklamayı yapmış oldu. Stok bölümleri ile yayına devam eden yarışma bu haftadan itibaren haftaya Ramazan çekimleri ile ekranlara gelecek. Yarışmacının çorbasının acısı ile tuzuna kayınvalideler eleştiriler yaparken hazırladığı kuru dolması övgüler aldı.

Yarışma sırasında Nursel hanımın üzerine çok giden kayınvalideler Nursel hanımın adalet için puanlama yapmasını doğru bulmayarak gelininin elenmiş olması sonucu yüksek puanlar verdiğini bunun adaletle alakasının olmadığını söylediler. Yarışma süresince bir diğer eleştirilen isim Mesude hanım ve gelini Ceylan hanım oldu. Neval hanımla sürekli tartışan Mesude hanım final gününde de aynı tartışmayı yapacak gibi görünüyor.

Yarışmada puanlama aşamasına geçilerek kayınvalideler puanlarını kullandılar.

 

PUANLAR      ;

Neval            :6

Nursel           :9

Emine           :7

Mesude         :7

Zuhal Topal   :9

Toplam         :38

İlklerin yaşandığı bu haftada bu hafta uzun zaman sonra bir ilk yaşandı. Kayınvalidelerin kendileri kazanmak için rakiplerine sürekli düşük puan verdiği yarışmada kazanma iddiası olmayan kayınvalide Nursel hanım yarışmacının masasına 9 puan vererek uzun süre sonra programda yüksek bir puan göstermiş oldu.

Yarışma sonunda Derya hanım toplamda 38 puan alarak yarışmada birinciliğe en yakın aday oluyor. Yarışma süresi boyunca yüksek puanların çok nadir çıktığı programda Derya hanım uzun bir sürenin sonunda nadir rastlanır bir puan almış oldu.

İşte program tarihinde nadir görülen yüksek puanların olduğu o puanlama;

Derya Yurdagül
Derya Yurdagül kaç puan aldı?
yemek tarifleri
Zuhal Topalla Sofrada
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 399. bölüm izle
7 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada Canlı İzle
fox
fox v
07 Mayıs 2020 14:40:37 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>