2 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü

2 Mayıs 2020 Cumartesi İftar Menüsü 19 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazanın 9. gününde hazırladığımız iftar menümüzün başlangıcını yoğurtlu çorba ile yaptık. Annelerimizin hızlı bir şekilde hazırladığı bu pratik çorbayı eminim çoğunuz severek tüketiyorsunuz. Yoğurtlu çorbayı yaptıktan sonra hemen servis etmemenizi bir miktar dinlendirmenizi öneririm. Zira pirinçler çorbanın suyunu iyice çekecek ve dinlenen çorbanız enfes bir lezzete dönüşecektir. Ana yemek önerimizde bugün sizler için dana incik ve iç pilavı önermekteyiz. Yapımı kolay ve pratik bu et yemeği iştahınızı arttıracaktır. Ana yemeğin yanında çoban salata tavsiyemiz. Mutfaklarımızda et yemeklerinin yanında genellikle soğan içerikli salatalar yada soğan piyazları sıklıkla tüketmekteyiz. Bu sebepten salata seçiminide çoban salata üzerinde yaptık. Yemekler yenildi ve işte en son nokta tatlı olarakta sizlere görüntüsüyle ve lezzetiyle ismindende anlaşılacağı gibi dalga dalga mutluluk sağlayan tuna dalgasını öneriyoruz. İhtişamlı görüntüsüyle iftarlarınızı yaparken hep tatlı kısmını düşüneceksiniz.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Yoğurtlu Çorba Çorbalar

4 kişi

15 dk.

30 dk.

Yoğurtlu çorba tarifi. Yoğurtlu çorba nasıl yapılır?  Yoğurtlu çorba malzemeleri nelerdir? Yoğurtlu çorba püf noktası nedir? Havaların soğumasıyla birlikte akşamları sofralarımızda sıcacık çorbalara yer vermeye başladık. Genellikle her yöre de bilinen ve sofralarda yer verilen bir lezzettir. Tam bir anne çorbası olarak..
Yoğurtlu Çorba Nasıl Yapılır?

Dana İncik Ana Yemek

2 kişi

25 dk.

60 dk.

Dana İncik . Dana İncik tarifi . Dana incik için gerekli malzemeler . Dana incik nasıl hazırlanır . Oldukça şık ve doyurucu bu lezzetli et yemeği tarifi olan Dana incik ile karşınızdayım . Kalitede esansiyel amino grup asit içeren protein, demir ve çinko yönünden zengin olan dana eti sağlık açısından gerekliliği bilinm..
Dana İncik Nasıl Yapılır?

İç Pilav Pilav

6 kişi

10 dk.

25 dk.

İç Pilav tarifi. İç Pilav tarifi nasıl yapılır? İç Pilav tarifi için gereken malzemeler neler? İç Pilavı tarifinin püf noktaları neler? Çeşit çeşit kuruyemişlerle yapılan bu lezzetli pilav tarifine bayılacaksınız. İçerisindeki kuş üzümü, dolmalık fıstık ve yeni bahar ile tadı tat katan ürünlerin olduğu bu pilavı sofra..
İç Pilav Nasıl Yapılır?

Çoban Salata Salatalar

6 kişi

20 dk.

0 dk.

Çoban salata tarifi. Çoban salatasının malzemeleri nelerdir? Evet hepimizin bildiği bir salata tarifi ile geldim sizlere. Her akşam sofralarımızın olmazsa olmazıdır kendisi. Peki hiç düşündünüz mü adı neden çoban salatası? Nereden geliyor bu isim diye? Adından da anlaşılacağı üzere bir çobanın heybesinde rahatlıkla bul..
Çoban Salata Nasıl Yapılır?

Tuna Dalgası Tatlılar

6 kişi

25 dk.

35 dk.

Son zamanlarda ismini oldukça duyuran ve herkes tarafından çok sevilen Alman tatlısı olarak bilinen bu lezzetli Tuna dalgası tatlısının kat kat görünümünden dolayı hazırlanışı oldukça zor görünse de sizi korkutmasın. Çekirdeği çıkartılmış taze vişne ya da yazdan dolaba konulmuş vişne ile hem lezzetine lezzet kattığınız..
Tuna Dalgası Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?