Arda'nın Ramazan Mutfağı 27 Nisan 2020

Arda'nın Ramazan Mutfağı 27 Nisan 2020 27 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ardanın Ramazan Mutfağı'nda 29. bölümdede bizleri oldukça lezzetli yemekler bekliyor. Önceki bölümde
programın sunuculuğunu yapan Arda Türkmen çorba olarak yoğurtlu dövme çorbası, ana yemek de rulo biftek ve tatlı olarakta kadayıflı paşa sarması yapmıştı. Ramazan Ayı boyunca pazar günleri haricinde hergün saat 13.00'da Kanal D ekranlarında olan ünlü aşçı bugünkü bölümde ezberleri bozacak bir menü ile ekranların karşısında. Ardanın Ramazan Mutfağı'nda her gün başlangıç olarak çorba, ana yemek ve tatlı olan menüsünde bugün çorbasız bir menü hazırladı. Çocuklarınızın seveceği harika bir menü hazırlayan Arda Türkmen başlangıcını peynirli maydanozlu makarna ile yaptı. Peynirli maydanozlu makarna, makarna sevenlerin afiyetle yediği yapımı oldukça basit olan bir makarna yemeği olmakla ön plana çıkıyor. Bir gün öncesinden yapacağı menüyü tanıtan Arda Türkmen menülerdeki yemeklerin malzeme listesini yayınlarken bazı yemeklerin malzemelerinde esneklik sağlıyor. İşte malzemelerde esneklik sağladığı yemeklerden bir taneside peynirli maydanozlu makarna oldu. Peynirli maydonozlu makarna tarifinde ünlü aşçı peynir konusunda elinizde ne varsa onu kullanabilirsiniz diyerek bu kararı seyirciye bırakmış oldu. Ana yemek olarak yine çocukların seveceği bir yemek seçen Arda Türkmen'in ana yemek seçimi fırında çıtır tavuktan yana oldu. Lezzetli tavuk göğsüyle yapılan bu yemeğe büyükten küçüğe herkes bayılacak gibi görünüyor. Tatlı kısmında ise Arda'nın tercihi çikolatalı un helvası oldu. Bugünün menüsü yapımı oldukça basit ve kolay bir menü oldu.
Afiyet Olsun.

Menü İçeriği

Peynirli Maydanozlu Makarna Makarnalar

5 kişi

15 dk.

25 dk.

Genelde hepimizin çok acıktığımız da pratik olsun diye tercih ettiğimiz, öğrencilerin favori yemeklerinden olan makarna tarifi ile sizlerleyiz. Ama yanlış anlamayalım, bu sıradan bir makarna değil... Peynir maydanozlu makarna, evet böyle söyleyince de biraz basit geldi ama bu makarnanın farklılığı kullanacağınız peynir..
Peynirli Maydanozlu Makarna Nasıl Yapılır?

Fırında Çıtır Tavuk Ana Yemek

4 kişi

20 dk.

40 dk.

Hem çıtır çıtır hem de sağlıklı bir şeyler tüketmek isteyenler için inanılmaz bir tarif ile sizlerleyiz. Denediğiniz de tadına inanamayacağınız bu lezzet hem sağlıklı hem de çıtır çıtır bir lezzet... Fırın da çıtır tavuk tarifi hem gözünüze hem de ağzını da layık. Yine iftar sofralarının favori yemeği olacağına inandığ..
Fırında Çıtır Tavuk Nasıl Yapılır?

Çikolatalı Un Helvası Tatlılar

6 kişi

20 dk.

25 dk.

Bugün size ramazanın favori tatlılarından olacağına emin olduğumuz, alışılmışın dışında bir lezzet ile ramazan sofralarınıza konuk oluyoruz. Bildiğimiz un helvasını bu sefer çikolata ile sizlere sunuyoruz. Şüphesiz damaklarınız da harika bir tat bırakacak olan bu enfes tatlı adeta vücudunuza serotonin hormonu salgılaya..
Çikolatalı Un Helvası Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?