13 Aralık 2019 Masterchef'te Kim Elendi?

13 Aralık 2019 Masterchef'te Kim Elendi?

Masterchef Türkiye Final? Masterchef Türkiye'de bu hafta kim elendi? Masterchef Türkiye'ye kim veda ediyor? İşte elenen isim. Masterchef Türkiye'de bu hafta son takım oyunu oynandı. Ve son takım oyununa girilirken artık yarışmada bireysel yarışmalar olacak. Takım oyunlarının son bulmasıyla yarışmacılar artık daha bencil ve sadece kendilerini düşünür konuma gelecek. Yarışmanın son takım oyunu bu akşam oynandı ve önceki akşamlardan Rıfat ve Batuhan'ın yanı sıra bugün eleme potasına giren üçüncü ve son isim Güzide oldu. Mavi takımın bugünkü takım oyununu kaybetmesinin ardından Güzide ve Alican arasında eleme potasından önce son bir yarışma yapıldı. Yapılan yarışmada yaptıkları Somer Sivrioğlu'nun eleme öncesi yemeği karidesli pad thai'yi Alican Güzide'den daha iyi yaptı ve eleme potasına Güzide kaldı. Eleme yemeğine kalan üç isim yaptıkları eleme yemeği olan Danillo Zanna'nın tarifi olan Tournedos Alla Rossini yemeğini yaptılar ve şeflerin beğenisine sundular. Bakalım Masterchef Türkiye' de bu hafta kim elendi? Gecenin birinci ve en iyi tabağı yapan ismi Batuhan oldu. Ve Batuhan en çok elemeye katılan isimlerden biri olurken eleme yemeklerindeki tecrübesini bir kez daha göstermiş oldu. Yarışmanın ikinci olan ismi ve son beşte yarışacak olan ismi Güzide olurken Masterchef Türkiye'de elenen isim Rıfat oldu. Renkli ve farklı bir giyim tarzıyla tanınan Rıfat Yurttaş yapılan Tournedos Alla Rossini yemeğinde mantarı kullanamadığı için şefler büyük bir hata olarak kabul ettiler ve elemede Rıfat aleyhine oy kullandılar.

Masterchef Türkiye

Eğlence alanında yaptığı yayınlar ile dikkat çekerek önemli bir izleyici kitlesine sahip olan tv8 kanalında yer alan önemli yarışma programları arasında Masterchef Türkiye yer alıyor. Dünya üzerinde bir çok ülkede yayınlanan en zorlu mutfak şefi seçimi yarışmaları arasında yer alan program oldukça çok beğeniliyor. Yarışma programının formatını alan tv8, ilk olarak 2018 yılında söz konusu yarışmayı bir sezon olarak yayınladı. Yarışma 2019 yılı itibariyle 2. sezonu ile ekranlara gelmeye devam ediyor.

Masterchef Sunucu ve Jürileri

Masterchef yarışma programında sunuculuk ve jüri görevlerini aynı kişiler yerine getiriyor. Bu sezon programda bulunan sunucu ve jüri üyeleri ise;

Mehmet Yalçınkaya;

Türkiye’de ki en ünlü executive şefler arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya 45 yaşındadır ve Türkiye'yi bir çok yarışmada temsil etmiş efsane bir şeftir.

Somer Sivrioğlu;

47 yaşında olan Somer Sivrioğlu Sydney'de bulunan ünlü restorandı ile hem Türkiye'de hem de Avustralya'da son derece tanınmış bir şeftir.

Danilo Zanna;

İtalyan asıllı olan Danilo Zanna 37 yaşında bir şeftir. Bu sene yarışmaya dahil olmuştur. Jürilerden Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu yarışmanın ilk sezonunda da aynı yarışmada görev almışlar ve görevlerine bu sezonda devam ediyorlar. Danilo Zanna ise yarışmanın yeni jüri üyesi olarak bu sezonda yer alıyor.

Masterchef Program Formatı

Ondört şef adayı ön elemeler sonrası seçilerek, sezon sonunda Masterchef unvanına kavuşabilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. Programda yarışmacıların yapacakları menüler ve yemekleri jüri üyeleri belirliyor. Önce bir kaptanlık oyunu yapılarak, mavi takım kaptanı belirleniyor, mavi takım kaptanı kırmızı takım kaptanını seçerek her iki kaptan takımlarını belirliyor ve iki takım oluşturuluyor. Takım yarışmaları sonucu kaybeden takım arasından elenme adayları belirleniyor ve bir bireysel yarışma ile yarışmadan elenen kişiye jüri üyesi şefler karar veriyor.

Masterchef Yayın Günleri

Masterchef izle noktasında yayın günleri ise Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma akşamları saat 20:00'de yeni bölümleri ile ekrana geliyor. Takım yarışmaları, bireysel yarışmalar ile heyecan aralıksız sürüyor.

Heyecanlı Yarışma Masterchef Türkiye

Masterchef son bölüm sonrası yaşanan yeni gelişmeler ile yarışmanın heyecanına bir sonraki bölüm kalınan yerden devam ederken her hafta sonunda bir yarışmacı, programa ve Masterchef hayallerine veda ediyor.

25 Şubat 2020 15:19:07 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>