18 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

18 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında yeni bir hafta başlıyor. Ramazan Ayı'nın ikinci haftası çekimleriyle ekranlarda olacak olan program her hafta olduğu gibi bu haftada dopdolu bölümleriyle ekranlarda olacak. Hafta içi her gün saat 16:00'da Fox Tv ekranlarında olan seyirciye bu hafta da eğlenceli dakikalar yaşatacak gibi görünüyor. Son iki haftadır enteresan olayların ve ilklerin yaşandığı programda bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor? Haftanın ilk gününde yayınlanan 406. fragman bu haftanın da geçirdiğimiz iki haftadan farklı olmayacağını göstermekte. Programın sunuculuğunu yapan ve jüri koltuğunda oturan Zuhal Topal'ın yeni saç stili gözlerden kaçmıyor. Saçlarını kestirmiş bir şekilde bu hafta yeni tarzı ile ekranlarda olacak olan Zuhal Topal şimdiden hayranlarının beğenisini kazanmış durumda. Haftanın ilk gününde yeni yarışmacının menüsünde eksik olduğu yayınlanan fragmandan anlaşılmakta. Eksik menüler ile yarışmaya çıkan gelinler için her fırsatta düşük puan vermek isteyen kayınvalidelerin olduğu programda bu haftada gergin dakikalar bizleri bekliyor.

Zuhal Topla'la Sofrada 406. Bölüm Fragmanı

Geçtiğimiz Hafta Neler Yaşandı?

Geçtiğimiz hafta program tarihinde görülmesi nadir olan puanların çıktığı ilginç bir hafta olmuştu. Haftanın en şaşırtıcı kayınvalidesi birinci gün yarışan Figen hanım oldu. Gelininin ağlamasını ve düşük puanların verilmesini kaldıramayan Figen hanım bütün hafta boyunca diğer gelinlere kök söktürüken final günü yaptı yapacağını. Bütün hafta düşük puan veren kayınvalide final gününde yarışan Öznur hanıma 10 tam puan vermesi ile izleyenleri oldukça şaşırttı. İzleyenlerin hafta boyunca tavırlarından düşük puan vereceği düşünülen kayınvalide Figen hanım yaptığı açıklamada ikinci gün yarışmacısını birinci yapmamak için bu puanı verdiğini söyledi ama sonucu değiştiremedi. İkinci gün yarışmacısı Hanife hanım kayınvelide Şengül hanımın verdiği 9 puanın avantajı ile büyük ödülü alıken kayınvalide Şengül hanım verdiği puana çok pişman oldu. Puan verirken verdiği puandan emin olan Şengül hanım sonraki günlerde 9 ve 6 sayısını karıştırdığını iddia ederek verdiği puanı inkar etti ve sofrayı oldukça gerdi. Verdiği 9 puandan sonra yüksek puan beklentisine giren kayınvalide Şengül hanım kendi gününde 6 puanla karşılaşınca adeta hayal kırıklığına uğradı. Geçtiğimiz haftanın bir diğer dikkat çeken olayı ise final günü yarışan yarışmacının menüsündeki eksiklik oldu. Yarışmacı Öznur hanım programa verdiği alışveriş listesine salatalık yazdırmayı unuttu. Menüsünde cacık ve çoban salata bulunan Öznur hanımın salatalık siparişi vermemesi üzerine düşük puan vermek isteyen kaynvalideler fırsatı geri çevirmedi. Haftanın 4. gününde yarışan kayınvalide Nezahat hanım önüne cacık yerine naneli yoğurt koyulmasına çok sinirlendi ve yarışmacının menüsünü eksik saydı. Menünün eksik sayılması ile yarışmacının 1 ve 2 puanlarının açılmasından sonra kayınvalide Nezahat hanım 2 puan vererek bu hafta en düşük puanı göstermiş oldu. 10 ve 2 puanlarının çıktığı geçtiğimiz haftada seyircinin tepkisine göre kazanan yarışmacı hak ederek kazandı. Yeni bir haftaya başlarken haftanın ilk yarışmacısını sizler için hazırladık

 

Büşra Firdevs Özenli Ve Sevda Ergün

Büşra hanım 23 yaşında ve 7 aylık nişanlı.Aslen Adana'lı olan gelin hanım bir şirkette hasar uzmanlı bölümünde evrak takibi yapıyor. Temmuzda evlenecek olan Firdevs hanım büyük ödülü düğün masrafı için kullanmak istiyor. Nişanlısı ile tanışması arkadaşlığa dayanan Firdevs hanım ciddi düşünmeden önce nişanlısı Caner beyin kendisinin çok iyi bir arkadaşı olduğunu söyledi. Kayınvalidesinin kendisini kahvaltıya çağırdığını ve bu şekilde kayınvalidesini tanıdığını söyleyen Firdevs hanım kayınvalidesi ile çok iyi anlaştığını söylüyor. Kayınvalidesine kıyamayan Firdevs hanım Sevda hanımın elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyor. Sevda hanım 47 yaşında ve 3 çocuk sahibi.Düğünü salgın hastalık nedeniyle 3. kez erteleyen Firdevs hanım bu sefer evlenmek istiyor.Kayınvalide Sevda hanım beykozlu. Kayınvalide Sevda Hanım Kayınvalide gelinine çok güveniyor.Bir oğlunun Firdevs hanımla nişanlı olduğunu söyleyen  Sevda hanımın 8. sınıfa giden bir oğlu ve üniversitede okuyan bir kızı var.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Karalahana Çorbası

Ara sıcak: Dereotlu Yoğurt Mezesi, Kuru Patlıcan Dolması

Ana yemek: Beşamel Soslu Tavuklu Krep, Avcı Kebabı

Pilav: Meyhane Pilavı

Salata: Gavurdağı Salata

Tatlı: Fırın Sütlaç

 

Yarışmacı Firdevs hanım hazırladığı menüde gavurdağı salatasını ve mezesini eksik yaparak sofrasını kurdu. Kayınvalidelerin gelmesine 20 dakika kaldığı halde yemek yapmayı bırakıp sofra kurmaya giden Firdevs hanım Zuhal Topal ve kayınvalideler tarafından eleştirildi. Yirmi dakikalık süreçte sofrasını kuran ve üzerini değiştiren yarışmacı bugün yarışma sırasında oldukça heyecanlıydı. Sofra kurmaya öncelik veren ve menüsünü tamamlayamayan yarışmacı verilmesi nadir görülen 1 ve 2 puanın kilidini açmış oldu. Kayınvalidelerin düşük puan vermek için bahaneler aradığı yarışmada haftaya dezavantajla başlayan yarışmacı yemeklerini beğendirebilse bile düşük puanlardan kaçması zor görünüyor.

Yarışmacının yaptığı yemeklere kayınvalidelerden olumlu eleştiriler gelmez iken Firdevs hanımın çorbası ve kuru dolması kayınvalideler tarafından beğenilmedi. İlk defa avcı kebabı yediğini söyleyen kayınvalide Ümmü hanım bir daha avcı kebabı yemeyi düşünmediğini belirtti. Yarışmacı tatlı servisine  geçtikten sonra tatlıların tadına bakan kayınvalideler menüde bir tek tatlıyı beğendiler.

PUANLAR:

Halime       :5

Leyla          :3

Ümmü        :2

Hülya          :3

Zuhal Topal:5

Toplam       :18

Firdevs hanımın puanlanması sırasında kayınvalide Halime hanımın verdiği 5 puan oldukça eleştiri aldı. Halime hanımın yemeklerin çoğunu beğenmeyip ve menünün eksik olduğu halde 5 puan vermesi diğer kayınvalideleri şaşırttı. Diğer kayınvalidelerin menülerinin hazır olması halinde Halime hanımdan 5 puandan yukarı puanları beklediği yarışmada Firdevs hanım toplam puanını alarak düşük bir puan ile cuma günkü finali beklemeye koyuldu.

Günün Puanlaması

 

Büşra Firdevs Özenli menüsü
Büşra Firdevs Özenli
Büşra Firdevs Özenli kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 406. bölüm izle
18 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
18 Mayıs 2020 15:12:08 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>