19 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

19 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında haftanın ikinci günü yarışmacıları ekranlarda olacak. Bir önceki bölümde yarışan yarışmacı Firdevs hanım menüsünü yetiştirememiş ve yemek yapması için verilen süreyle masasını tamamlamıştı. Süresinin bitmesine 20 dk kala masaya giden yarışmacı hem masayı hemde menüsünü tamamlama imkanına sahipken ağırlığıyla eleştirilmiş ve masaya öncelik vermesinin hata olmasından dolayı yanlış yaptığı düşünülmüştü. Kayınvalidesinin misafirlere ayıp olur diyerek masa konusunda gelinini savunması işe yaramamış ve menü eksikliğinden Ümmü hanımdan 2 puan almasına engel olmadı. Yaarışma formatı gereği gelinlerin menülerini eksik yapmaları durumunda kayınvalideler 1 ve 2 puanlarını kullanabiliyorlar. Bu hakkını kullanan Ümmü hanım iki puan verirken Leyla ve Hülya hanım 3 puan vermiş bugün yarışacak olan Halime hanım ise yarışmacıya 5 puan vermişti. Puanlamalardan sonra bugün yarışacak olan Halime Boztoprak oldukça eleştirildi.Yayınlanan fragmandada görüldüğü üzere diğer kayınvalideler kendisinden masa eksik olmadığı taktirde 5 puanın üzerinde puanlar bekliyorlar. 

Zuhal Topal'la Sofrada 407. Bölüm Fragmanı.

 

Fatoş Boztoprak Ve Halime Boztoprak

Fatoş hanım 28 yaşında ve 10 yıllık evli. Aksaraylı olan yarışmacı 2 çocuk annesi. Eşi ile bir tanıdık vasıtası ile tanışan Fatoş hanım evlenme niyetinde olmadığı zamanlar tanışmışlar. Eşi Muzaffer beyin saçının kendisi ile evlendikten sonra döküldüğünü söyleyen yarışmacı eşi ile askerdeyken söz kesildiğini söylüyor. Kayınvalide Halime hanım ise bu haftanın en çok konuşulan ismi olacak gibi duruyor. Halime hanım 57 yaşında. Halime hanım daha önce 110 kilo olduğunu ve gelini sayesinde 20 kilo verdiğini söylüyor. Aksaraylı olan kayınvalide sıkı bir şekilde diyet yapıyor. Gelini ile beraber yaşayan kayınvalide Halime Hanım eğlenceli ve dobralığı ile ön plana çıkan kayınvalide oldukça enteresan puanlar veriyor. Yemeğini beğenmezlerse sinirleneceğini söyleyen kayınvalide Halime hanım kendinden çok emin. Ara sıra ufak didişmelerin olduğu gelin kayınvalide çifti çok iyi anlaşıyor. Kayınvalide Halime hanım gelininin kıskanç bir yapısının olduğunu ve oğlunun telefonunu ara ara karıştırdığını söylüyor. Halime Boztoprak neşeli ve eğlenceli yapısı ile uzun süre konuşulacak bir kaynvalide olacak gibi görünüyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Etli Bamya Çorbası

Ara sıcak: Rende Patates Böreği, Mantar Cips, Şehriye Salatası

Ana yemek: Fırında Kuzu Kaburga

Pilav: İç Pilav

Salata: Kaşık Salata

Tatlı: Kadayıflı Muhallebi Topları

Yarışmacının yemeklerinin acısını biraz fazla kaçırması kayınvalidelerin aç kalmasına sebep oldu. Kayınvalidelerin önüne koyduğu her yemeğe acı olmuş tepkisi gelmesi üzerine kayınvalideler doyamadan oylamaya geçtiler. Bugün yaşanan bir diğer dikkat çeken olay ise Halime hanımın maydanoz atışması oldu.

Bir önceki gün yarışmacısı olan kayınvalide Sevda hanımın sürekli olumsuz eleştirilerde bulunduğu masada en son yapılan salata üzerine maydanoz koyulmadığını iddia etti. Salatasında maydanoz bulunduğunu delilleriyle birlikte Halime hanım tek tek gösterdi.

 

PUANLAR:

Sevda          :6

Leyla           :5

Ümmü         :5

Hülya          :6

Zuhal Topal:6

Toplam       :28

Fatoş hanım kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 28 puan aldı.

Fatoş Hanımın Puanlama Anlarında Yaşananlar.

Fatoş Boztoprak menüsü
Halime Boztoprak
Fatoş Boztoprak kaç puan aldı?
yemek tarifleri
foks tv
Zuhal Topal'la Sofrada 407. bölüm izle
19 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada
fox tv İzle
fox tv canlı
zuhal topal canlı
Zuhal Topalla Sofrada
19 Mayıs 2020 13:55:54 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>