24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

21 Nisan 2020 - 03:52

Zuhal Topal'la Sofrada geçirdiğimiz 4 gün boyunca pek çok olay yaşanırken final günü bizleri neler beklediğini yayın saatinde yazımızdan ulaşabilirsiniz. 4 gün boyunca gelin ve kayınvalideler arası gerginliklerin olduğu yarışmada dün yarışan yarışmacı Büşra Kara ana yemek sunumu nedeniyle çok eleştirilmiş ve yaptığı yemeklerden sadece bir tanesinin beğenilmesiyle yarışmada şuana kadarki en düşük puanı almış oldu. İlk gün yarışan yarışmacı Arife Dinli'nin ise yemeklerinin güzel olmasına rağmen Büşra hanımdan bir sonraki düşük puanlı yarışmacı olması yarışmada her gün eleştiri konusu oldu. Zuhal Topal'ın bile haksızlık yapıldığını söyledği yarışmada, şuanki en yüksek puana sahip olan yarışmacı 32 puan ile çarşamba günü yarışan Leyla Kaya olurken onu peşinden takip eden salı günü yarışmacısı Dilek Büke oldu.

Final günü yarışmacısına geçmeden önce son puan durumlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Büşra Kara:24

Arife Dinli:25

Dilek Büke:31

Leyla Kaya:32

Yarışmanın kazananı bugün yayınlanacak programda belli olacak.

5.Gün Yarışmacıları- Emine Işık ve Şükran Işık

Emine hanım 23 yaşında ve 9 aylık evli. Bu haftaki yarışmada en genç gelin ünvanına sahip olan yarışmacı mutfakta yeni olmasına rağmen elinin lezzetine güveniyor. Kayınvalide Şükran hanım ise aslen Vanlı. Heyecanlı ve temizlik takıntılı olan  Şükran hanım tam bir cacık sever. Yarışmada oldukça iddialı olan yarışmacılar şimdiden büyük ödüle talip gibi görünüyorlar.

Emine hanım yarışmadaki en genç ve en yeni evli olan yarışmacımız. Eşinin açık lise okuduğunu söyleyen yarışmacı kayınvalidesi ile çok iyi anlaşyor. Kayınvalidesi tarafından çok sevilen yarışmacı annesinden farkı olmadığını söylüyor. Çocuk için daha erken olduğunu söyleyen yarışmacı ilerleyen zamanlarda düşünülebilir diyor. Yarışmada yaşanan olayların çoğu kısmını bilen yarışmacı çok eğlendiğini belirtiyor. Gelin Emine hanımda Vanlı olması ile Van yöresine özgü yemekler yapılması bekleniyor. Yarışmacı Emine hanım kayınvalidelerin yemeklerde haksızlık yapıldığını söylerken kendi kayınvalidesininde aynı hatayı yaptığını ama sonradan pişman olduğunu belirtiyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Misket Çorbası

Ara sıcak:  Yoğurtlu Karnabahar Kızartması, Milföylü Biber Sarma, Yaprak Sarma

Ana yemek: Sac Tava, Patlıcan Bohça

Pilav: Nohutlu Pirnç Pilavı

Salata: Çoban Salatası

Tatlı: Tahin ,Ceviz ve Dondurmalı Kabak Tatlısı

PUANLAR:

Yeter               :8
Filiz                 :6
Sinem             :3
Sevgi              :4
ZUHAL TOPAL: 7

Toplam           :28

 

Bu içerik 722 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

Masterchef Türkiye 2020 68. Bölüm

Masterchef Türkiye 2020 68. Bölümü ile bu akşam ekranlarda yerini alıyor. Yayınlanan fragmanda konsept bir oyun oynayacak olan takımlarda kırmızı takımın eleme potasına giden iki adayı belli olmuştu.Bakalım bu gün takım oyununda kazanan takım hangisi olacak? İşte yazımızla ilgili detaylar. Masterch..
Devamı >>

24 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 20-24 Ocak haftasının final günü neler yaşandı? Zuhal topalın sunduğu Zuhal Topalla sofrada yarışmasının bugün finalisti belli olacak. Bir birinden hırslı gelinler ve kayın valideler bugün bir araya gelec..
Devamı >>

13 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında bugün 3. gün yarışmacısı ekranlarda olacak. Geçirdiğimiz iki gün boyunca enteresan puanlamaların yaşandığı programda, birinci gün düşük puanların çıktığı bir gün olmuştu. Birinci günün kayınvalidesi Figen hanımın gelininin ağlaması üzerine dolduğu yarışmada ikinci ..
Devamı >>

20 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

Seda sayan ile yemekteyiz  yep yeni bir hafta başlıyor. Bu haftanın ilk yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıların bulunduğu Seda Sayan  ile yemekteyiz haftanın ilk yarışmacısı ile başlıyor hazır mısınız? Bu haftanın yarışmacısı kim? Mesleği nedir? Menüsü..
Devamı >>

03 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

5. Gün Yarışmacısı Zuhal Tuğrultekin 36 yaşında 4 çocuk annesi olan Zuhal hanım yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Misafir ağırlamayı seven Zuhal hanım misafirlere hazırladığı yemekleri çok beğenildiği için elinin lezzetine güvenip yarışmaya katılmış. Bu bir yarışma olduğu için sonuna kadar eleştire..
Devamı >>

13 Aralık 2019 Masterchef'te Kim Elendi?

Masterchef Türkiye Final? Masterchef Türkiye'de bu hafta kim elendi? Masterchef Türkiye'ye kim veda ediyor? İşte elenen isim. Masterchef Türkiye'de bu hafta son takım oyunu oynandı. Ve son takım oyununa girilirken artık yarışmada bireysel yarışmalar olacak. Takım oyunlarının son bulmasıyla yarışmacı..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?