24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada

21 Nisan 2020 - 03:52

Zuhal Topal'la Sofrada geçirdiğimiz 4 gün boyunca pek çok olay yaşanırken final günü bizleri neler beklediğini yayın saatinde yazımızdan ulaşabilirsiniz. 4 gün boyunca gelin ve kayınvalideler arası gerginliklerin olduğu yarışmada dün yarışan yarışmacı Büşra Kara ana yemek sunumu nedeniyle çok eleştirilmiş ve yaptığı yemeklerden sadece bir tanesinin beğenilmesiyle yarışmada şuana kadarki en düşük puanı almış oldu. İlk gün yarışan yarışmacı Arife Dinli'nin ise yemeklerinin güzel olmasına rağmen Büşra hanımdan bir sonraki düşük puanlı yarışmacı olması yarışmada her gün eleştiri konusu oldu. Zuhal Topal'ın bile haksızlık yapıldığını söyledği yarışmada, şuanki en yüksek puana sahip olan yarışmacı 32 puan ile çarşamba günü yarışan Leyla Kaya olurken onu peşinden takip eden salı günü yarışmacısı Dilek Büke oldu.

Final günü yarışmacısına geçmeden önce son puan durumlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Büşra Kara:24

Arife Dinli:25

Dilek Büke:31

Leyla Kaya:32

Yarışmanın kazananı bugün yayınlanacak programda belli olacak.

5.Gün Yarışmacıları- Emine Işık ve Şükran Işık

Emine hanım 23 yaşında ve 9 aylık evli. Bu haftaki yarışmada en genç gelin ünvanına sahip olan yarışmacı mutfakta yeni olmasına rağmen elinin lezzetine güveniyor. Kayınvalide Şükran hanım ise aslen Vanlı. Heyecanlı ve temizlik takıntılı olan  Şükran hanım tam bir cacık sever. Yarışmada oldukça iddialı olan yarışmacılar şimdiden büyük ödüle talip gibi görünüyorlar.

Emine hanım yarışmadaki en genç ve en yeni evli olan yarışmacımız. Eşinin açık lise okuduğunu söyleyen yarışmacı kayınvalidesi ile çok iyi anlaşyor. Kayınvalidesi tarafından çok sevilen yarışmacı annesinden farkı olmadığını söylüyor. Çocuk için daha erken olduğunu söyleyen yarışmacı ilerleyen zamanlarda düşünülebilir diyor. Yarışmada yaşanan olayların çoğu kısmını bilen yarışmacı çok eğlendiğini belirtiyor. Gelin Emine hanımda Vanlı olması ile Van yöresine özgü yemekler yapılması bekleniyor. Yarışmacı Emine hanım kayınvalidelerin yemeklerde haksızlık yapıldığını söylerken kendi kayınvalidesininde aynı hatayı yaptığını ama sonradan pişman olduğunu belirtiyor.

 

MENÜSÜ;

Çorba: Misket Çorbası

Ara sıcak:  Yoğurtlu Karnabahar Kızartması, Milföylü Biber Sarma, Yaprak Sarma

Ana yemek: Sac Tava, Patlıcan Bohça

Pilav: Nohutlu Pirnç Pilavı

Salata: Çoban Salatası

Tatlı: Tahin ,Ceviz ve Dondurmalı Kabak Tatlısı

PUANLAR:

Yeter               :8
Filiz                 :6
Sinem             :3
Sevgi              :4
ZUHAL TOPAL: 7

Toplam           :28

 

Bu içerik 314 kez görüntülendi.

Dikkatinizi Çekebilir

5 Haziran Zuhal Topal'la Sofrada

Televizyon ekranlarının çok sevilen yemek programı Zuhal Topal'la Sofrada tüm heyecanıyla hafta içi hergün devam ediyor.  Haftanın her günü gelinler yemekler yapıp kaynanalarına sunuyor. Kaynanalar gelinleri değerlendiriyor. Tabi her kaynana kendi gelininin 15 bin tl kazanması için elinden geleni ya..
Devamı >>

02 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

4. Gün Yarışmacısı Emine Aranmış Haftanın dördüncü gününde yarışacak olan Emine hanım 42 yaşında 21 yıllık evli bu hafta yarışan gelinlerden en kıdemli olanı. 3 tane evladı olan emine hanım elinin lezzetine ve tecrübesine çok güveniyor. Büyük ödülü İzmire götüreceğinden emin. Kayın valide Sabahat h..
Devamı >>

18 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada programında yeni bir hafta başlıyor. Ramazan Ayı'nın ikinci haftası çekimleriyle ekranlarda olacak olan program her hafta olduğu gibi bu haftada dopdolu bölümleriyle ekranlarda olacak. Hafta içi her gün saat 16:00'da Fox Tv ekranlarında olan seyirciye bu hafta da eğlenceli dak..
Devamı >>

21 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

2.Gün Yarışmacısı Melek Dinçbul Haftanın ikinci gün yarışmacısı Melek Dinçbul 22 yaşında 4 yıllık evli ve iki çocuk annesi. Biraz sinirli biraz da sivri dilli Kayın valide Melek Dinçbul ise tam bir İstanbul hanım efendisi dinlemeyi konuşmayı çok seven kayın valide son söz benim diyor. MENÜSÜ; Çor..
Devamı >>

02-06 Mart Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'ın sunmakta olduğu Zuhal Topal'la Sofrada programının birbirinden renkli  yepyeni yarışmacılarıyla karşınızda. Bu hafta bizi neler bekliyor? Bu haftanın yarışmacıları kimler? Zuhal topalla sofrada yarışmasında bu hafta büyük ödülün sahibi kim olacak. İşte Zuhal topalla sofrada programını..
Devamı >>

30 Ocak Zuhal Topalla Sofrada

4.Gün Yarışmacısı Yaprak Atmaca Haftanın dördüncü günü yarışmacısı Yaprak Atmaca 26 yaşında 4 yıllık evli ve 2 çocuk annesi. Elinin lezzetine çok güveniyor biraz sivri dilli biraz da sinirli Kayın validesi Fatma Atmaca tam bir hanım ağa aşiretin gelini yemeklerde asla acıyı sevmiyor. MENÜSÜ; Çorba..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?