Lezzet Düşkünleri 26 Mayıs Salı

Lezzet Düşkünleri 26 Mayıs Salı

26 Mayıs 2020 - 14:40

Ekranların yeni yemek yarışması olan Lezzet Düşkünleri 2. Bölüm Fragmanı yayınlandı. Gabriele Sponza'nın sunuculuğunu yaptığı program izleyiciler tarafından ilk bölümü yayınlandıktan sonra oldukça ilgi görmüş durumda. Program formatı gereği her hafta 5 yarışmacı çifti kendi hazırladıkları menüleri verilen süre çerçevesinde yetiştirip diğer yarışmacıların oylamalarına sunacaklar. Hazırladıkları menüler ile oylamaya tabi tutulacak yarışmacılar ayrıca sunucu Gabriele Sponza'nın belirlediği bir yemeğide yapmak zorundalar. Gabriele Sponza program boyunca her hafta 1 adet yemeği bütün yarışmacıların yapmasını isteyecek. Hafta içi yarışacak olan yarışmacıların hangi gün yarışacağı kur çekimi sonucunda belli oldu. Her haftanın sonunda bir çiftin veda edeceği yarışmada geri kalan dört yarışmacı ilk çektikleri kura sonucu çıkan günlerinde yarışmaya devam edecek. Yeni gelen yarışmacı çifti, elenen yarışmacıların gününde yarışacak. Haftanın ilk gününde ve yarışmanın ilk bölümünde yarışan yarışmacılar kendilerine verilen süre boyunca yemeklerini yetiştirip oylamaya tabii oldular. Yapılan oylama sonucunda birinci gün yarışmacıları Boğaçhan ve Taylan bey rakiplerinden toplamda 19 puan aldılar. Heyecanlı bir gün geçiren yarışmacılar haftanın ilk günü ve programda yarışan ilk yarışmacı olmanın heyecanını barındırsalarda menülerini eksiksiz bir şekilde tam zamanında yetiştirebildiler.

Haftanın 2. gününde de bizleri yine hareketli dakikaların beklediği kesin. Yayınlanan fragman sonrası ikinci gün yarışmacılarının tatlı tartışmalarına şahit olacağız. Evli bir çiftin yarıştığı 2. günde işte yayınlanan fragman.

26 Mayıs Lezzet Düşkünleri 2. Bölüm Fragmanı.

 

İkinci günde yarışacak yarışmacılar belli oldu. İşte haftanın ikinci gün yarışacak olan yarışmacıları ve menüleri.

Sibel Dögen Gedik(Şef)

Sibel hanım 35 yaşında ve Aydınlı. Yarışmaya eşiyle birlikte katılan yarışmacı hedefinin lezzetli yemeklerini tattırmak ve büyük ödülü almak olduğunu belirtiyor.

Yarışmacının Sosyal Medya Adresi:

https://www.instagram.com/sibeldogen/?hl=tr

Emre Gedik(Yardımcı Şef)

Emre bey 42 yaşında ve İstanbul'lu. Yarışma boyunca tartışmalardan uzak kalacağını belirten Emre bey yemeğini yapıp puanını almanın peşinde. Evde yemekleri eşinin yaptığını belirten yarışmacı işinden dolayı yemek yapmaya fırsat bulamadığını belirtiyor. Boş zamanlarında kendisinin yaptığını söyleyen Emre bey oldukça renkli bir karaktere sahip gibi görünüyor. 

Yarışmacının Sosyal Medya Adresi:

https://www.instagram.com/kidegerme/?hl=tr

Yarışmacıların Menüleri.

Yarışmacı çift program boyunca çeşitli aksilikler yaşadı. Parmağını kesen Sibel hanım muhallebisinn kıvamını bozdu. Muhallebisi olmayan yarışmacı ekstra nişasta istemesine rağmen sunucu şef sadece ilk istedikleri malzeme ile yapacaklarını yarışma sırasında ekstra malzeme verilmeyeceğini belirtti. Yarışmacılara verilen sürenin son  40 dakikasında ortaya henüz bir yemek çıkaramamaları yarışmacı çifti oldukça heyecanlandırdı. Umdukları gibi bir hazırlık süreci yaşamayan yarışmacılar artık yarışmadan keyif almaya bakıyorlar.

Yarışmacıların yemekleri yetiştirme heyecanı sürerken diğer rakiplerinden hazır haşlanmış nohut kullanmaları eleştiri aldı. Diğer yarışmacıları eleştirdiklerine pişman olan yarışmacı çifti bugün şefin verdiği özel tarif olan şambali tatlısını yetiştiremeyeceklerinden diğer yarışmacılara sunmama kararı aldılar.

Bugünkü programda yarışmacılar arasında gergin dakikalar yaşandı. Birinci gün yarışmacısının menüsündeki bir yemeğin başka bir yarışmacı ile aynı olmasından dolayı çıkan tartışmada yarışmacı Bogaçhan beyin kendisine tüyo verilmeyip Çarşamba günü yarışacak yarışmacıya tüyo verilmesi Boğaçhan beyi oldukça rahatsız etti. Sunucu şefin bu hareketini adaletsizlik olarak yorumlayan Boğaçhan bekleme alanını terk etti. Oluşan tartışma ortamına Gabriele Sponza'nın müdahalesi gecikmedi. Bogaçhan'ın adaletsizlik söylemlerine sunucu şef adaletsizlik yapmadığını Dünya geneli olan bir şey olduğunu söyledi. Söylediğinin aslında bir tüyo olmadığını ve yemeği etkilemediğini belirtti. Yapılan yemek olan beef wellingtonun iple bağlanmasını söylemesinin adalatesiz olmadığını ve sadece o yemekle alakalı olmadığı için Dünya standartlarında bu şekilde pişirildiğini yarışmacıya aktardı.

Yarışmacı çift bugün yemeklerini yetiştiremedi. Kendi menülerinden 5 yemek olmasına rağmen iki yemeği tam yapabilen yarışmacılar şefin özel tatlısını yetiştiremediler. Diğer yarışmacılar bu duruma oldukça ağır eleştiride bulunurken aç kaldıklarını söylediler.

Yarışmacılara Verilen Puanlar:

Selen      :1

Gizem     :1

Boğaçhan:2

Taylan     :1

Pınar       :1

Doğa       :1

Gökhan   :1

Burhan    :1

Toplam    :9

Şef Sibel Gedik ve eşi Emre Gedik bugün diğer yarışmacı arkadaşlarından toplam 9 puan aldı.

Programı canlı ve reklamsız bir şekilde sitemizden izleyebilirsiniz.

Lezzet Düşkünleri 2. Bölüm Canlı İzle!

 

Bu içerik 802 kez görüntülendi.

lezzetdüşkünleriizle
tv8 canlıizle
Gabriele Sponza kim?
lezzetdüşkünler
lezzetdüşkünleri 2.bölüm
lezzetdüşkünleri 26mayıs
sibeldögengedik
emregedik

Dikkatinizi Çekebilir

09 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

4. Gün Yarışmacısı Polina Kuvvetli Moldova'da doğup büyüyen Polina hanım 13 sendir Türkiye'de yaşıyor. Evlenip Türkiye ye yerleşmiş. 1 çocuk annesi. Türk mutfağının yemekleri severek yapan Polina bu haftanın nasıl geçeceğini merak ediyor. , MENÜ; Çorba: Domates çorbası Ara sıcak: Kıymalı börek A..
Devamı >>

Kavurma Nasıl Yapılmalı? Kavurma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurban bayramının gelmesi ile bir çok insanın merak ettiği önemli noktalardan bir tanesi olan kavurma tarifini sizler için yazımızda hazırladık. Kurban bayramında kesilen kurbanların hemen tüketilmesi amacıyla hazırladığımız  harika bir lezzet olan kavurma yapılış şekline göre lezzetini belirlemeniz..
Devamı >>

10 Mart Seda Sayan İle Yemekteyiz

Acun Ilıcalı'ya ait olan TV8 kanalında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Seda Sayan ile Yemekteyiz programı hız kesmeden devam ediyor. Birçok yarışmacıyı ağırlayan program oldukça çekişmeli geçerken aynı zamanda farklı tatları da izleyiciyle buluşturuyor. Programın sunuculuğunu S..
Devamı >>

5 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Haftaya çok konuşulacak bir bölümle başlayan Zuhal Topal'la Sofrada programında ikinci gün. Yarışmanın ilk gününde yaşanan olayların uzun süre konuşulacağı kesin görünüyor. Birinci gün yarışmacısı Hatice hanımın menüyü yetiştirememesi kayınvalideler tarafından olay konusu olmuştu. Dünkü yayınlanan b..
Devamı >>

11 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

3. Gün Yarışmacısı Özde Kaya Kayınvalide Necla Kaya 25 yaşında 1.5 yıllık evli olan Özde hanım aslen Sivaslı ve Sivas gelini. Kayın validesi ile arası çekişmeli. Kayın validesi Necla hanım aslen Ankaralı babası kebapçı olan Necla hanım gelinine çok güveniyor. MENÜ; Çorba Balık çorbası Arasıcak: Öll..
Devamı >>

14-17 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

1.Gün Yarışmacısı Sinem  Hükümdar Haftanın birinci günü yarışacak olan Sinem hanım 22 yasında aslen Karslı ve öğrenci. Yemek yapmayı seven yarışmacı elinin lezzetine güvendiği için yarışmaya katılmış. Kahkaha atmayı çok seven sinem hanım kahkahalarıyla yarışmacıları gereceğinden emin. 2.Gün Yarışma..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?