Arda'nın Ramazan Mutfağı 2 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem?

Arda'nın Ramazan Mutfağı 2 Mayıs 2020- Bugün Ne Pişirsem? 2 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Ramazan Ayı'nın 9. gününde Arda'nn Ramazan Mutfağı'nda bizleri bu sefer hafif bir menü bekliyor. Kanal D ekranlarında Pazar günleri hariç her gün saat 13:00 da ekranlarda olan program, haftanın altı günü boyunca izleyiciyi 'Bu Gün Ne Pişirsem?' sorusundan kurtaran Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda haftann son günü. Bir gün ağır sonraki gün hafif bir menü ile hafta boyu devam eden Arda , Ramazan'ın 8. günü olan bir önceki programda ağır bir menü hazırlamıştı. Başlangıcını zeytinyağlı biber dolması ile yapan Arda, ana yemek olarak kremalı patatesli köfte ve yanına tatlı olarak şekerli fıstıklı börek hazırlamıştı. Dünkü ağır menüden sonra bugün Arda'nın Ramazan Mutfağı'nda bizleri hafif bir menü bekliyor. Başlangıç olarak hafif menülerde kullandığı gibi çorba ile yapan Arda bugün lezzetle tüketeceğiniz harika bir menü hazırladı. Kahvaltılarımızda, böreklerimizde kullandığımız pastırmayı bugünkü menüde başlangıç olarak çorbamızda göreceğiz. Başlangıç olarak, pastırmalı tarhana çorbasıyla menüye başlayan Arda ana yemek olarak patlıcanlı sarma köfte tercih ediyor. Tatlı olarak Ramazan Ayı boyunca ilk defa bir kek tarifi verecek olan Arda, bu zamana kadar daha hiç kek yapmamıştı. Tahin pekmezli kek iftar sofralarınızın yanında çayınıza eşlik edecek en güzel tatlı gibi görünüyor.

Afiyet olsun.

Menü İçeriği

Pastırmalı Tarhana Çorbası Çorbalar

4 kişi

20 dk.

25 dk.

Tarhana çorbası en sağlıklı çorbalarımızdan biridir. Ayrıca ev de yapılan tarhananın lezzeti de bir başkadır. Bu sefer bildiğimiz tarhanayı pastırmalı haliyle deneyeceğiz. Bu nefis tarif her ana yemeğin yanına oldukça uyumlu olacaktır. Bildiğiniz tarhana çorbasını bu fark katılmış haliyle daha çok seveceksiniz. Bu çorb..
Pastırmalı Tarhana Çorbası Nasıl Yapılır?

Patlıcanlı Sarma Köfte Ana Yemek

5 kişi

25 dk.

35 dk.

Alışılmış tariflerin dışında olan patlıcanlı sarma köfte tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Hem görüntü olarak hem tat olarak gönlünüzde taht kuracak bu nefis tarife bayılacaksınız. Zaten közlenmiş patlıcan hepimizin bayıldığı bir lezzettir. Şimdi ise közlenmiş patlıcanı kıyma ile buluşmasını göreceğiz. Bu mükemmel tarifi..
Patlıcanlı Sarma Köfte Nasıl Yapılır?

Tahin Pekmezli Kek Tatlılar

6 kişi

20 dk.

40 dk.

Mis gibi ağızda dağılan tahinli pekmezli kek tarifi ile mutfaklarınıza misafir oluyoruz. Beş çayı saatlerinizin adeta vazgeçilmez bir lezzeti olacak bu nefis tarif... Ayrıca tahin ve pekmezin sağlık açısından ne kadar önemli bir ikili olduğunu biliyoruz. Bu kek tarifini tahin ve pekmez sevmeyen çocuklarınıza da yedireb..
Tahin Pekmezli Kek Nasıl Yapılır?

Bunları Denediniz mi?