22 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

22 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

22 Mayıs 2020 - 13:31

Zuhal Topal'la Sofrada final günü geldi. Her hafta kayınvalideler ile gelinlerin puan tartışmalarının sürdüğü programda bu haftada boş geçilmedi. Eksik menülere yüksek puan verildiği tam menülere ise düşük puan verildiği Zuhal Topal'la Sofrada haftanın kazananı kim olacak. Zuhal Topal'la Sofrada bugün 16:00'da yayınlanacak kolaj bölümünden sonra saat 20:30'da Fox Anahaber bülteninden sonra final gecesi ekranlarda olacak. Ülkemizde yaşanan covid-19 salgını sonrası bir çok dizi ve programın yeni bölümlerinin yayınlanamaması sonrası oluşan boşluğu bu şekilde dolduran Fox tv Zuhal Topal'la Sofrada programının final yayınını haftalar önce cuma akşamına almıştı. Cuma akşamı yayına girecek olan Zuhal Topal'la Sofrada 410. Bölüm fragmanı yine hareketli görüyor. Yayınlanan fragmanda son gün yarışmacısının dişli olması dikkat çekerken yarışmacı gelin kayınvalideler ile tartışmaya girmekten çekinmeyecek gibi görünüyor. Fragmanda insanların kendisini bir kere göreceğini söyleyen yarışmacı kıyamet koparacağını belirtiyor. Zuhal Topal'ın bile ne olduğunu anlayamadığı 18-22 Mayıs haftasında final gününde de bizleri enteresan olaylar bekliyor.


Zuhal Topal'la Sofrada Final Gecesi Fragmanı.

Zuhal Topal'la Sofrada Bu Hafta Neler Yaşandı?
Haftanın birinci gününde yarışmacı koltuğunda Firdevs hanım ve kayınvalidesi Sevda hanım vardı. Firdevs hanım nişanlı olarak yarışmaya katıldı. 3 defa düğününü salgın hastalık sebebiyle erteleyen Firdevs hanım menüsünü tam bir şekilde hazırlayamadı. Salatası ve mezesi eksik olduğu halde süresinin bitmesine 20 dk kala sofra kurmaya giden yarışmacı gününde ağır kalarak kayınvalidelerin karşısına eksik bir menü ile çıktı. Eksik menüsüne kayınvalidelerden sadece bir tanesi 2 puan kullanırken bir diğer kayınvalide 5 puan vererek izleyiciyi şaşırttı. Diğer kayınvalidelerin de 5 puandan sonra beklenti içerisine girmesi ne sebep oldu. Tam menü ile çıktıklarında 5 puanın yukarısında puan bekleyen kayınvalideler yarı yolda kaldırlar. Haftanın iknci gününde 5 puan veren kayımvalide Halime hanım ve gelini Fatoş hanım yarışmacı koltuğunda yerlerini aldılar. Yarışmacını yaptığı yemekler sonrası değerlendirmede bulunan kayınvalideler Fatoş hanıma haftanın şuana kadar ki en yüksek puanını verdiler. Geçirdiğimiz dört gün boyunca ikinci gün yarışmacısı Fatoş hanım şuanda açık ara favori gibi görünüyor. Haftanın üçüncü gününe gelindiğinde programa yarışmacı gelinin ağlaması damga vurdu. Yaptığı yemeklere olumsuz eleştiriler alan yarışmacı eksik menüye 5 puan veren kayınvalide Halime hanımdan 3 puan alması sonucu sinir krizi geçirdi ve gözyaşlarına hakim olamadı. Kayınvalide Halime hanımın verdiği bu puan Zuhal Topal tarafından da eleştirilirken Halime hanımın bu tutumu her hafta görülen kendi gelini yüksek puan alınca diğer gelinlere düşük puan vermeye başlayan kayınvalideleri hatırlattı. 3. gün yarışmacısı Berivan hanım kayınvalidesi Ümmü hanıma aynı adaletsizliği kendisinin de yapması gerektiğini söylerken 4. günde yaşananları ve sonrasını az çok özetlemiş oldu. Haftanın 4 . gününe gelindiğinde yarışmacı olarak kendisinin gurme olduğunu iddia eden Hülya hanım ve gelini Esra hanım vardı. Bir önceki günden dolu gelen kayınvalide Ümmü hanım yapılan yemeklere sürekli olumsuz yorumlar yaptı. Yemeklerin sürekli eleştiri aldığı yarışmacı Esra hanım puanlama aşamasına geldiğinde ise olanlar oldu. Halime hanımdan 4 puan ve Ümmü hanımdan 3 puan alan kayınvalide kendi yaptığı adaletsizliği unutup diğer kayınvalideleri adaletsiz olmakla suçladı. Suçlamalar karşısında sessziliğini bozan Zuhal Topal ise kendisinin farklı davranmadığını aynı şeyleri kendisininde yaptığını söyleyerek yarışmacı kayınvalidenin tepkisini azalttı. Haftanın finalinde yaşananlar oldukça merak edilirken final gecesi yine bomba gibi olacak görünüyor. Haftada dört günü geride bıraktığımız final gününde işte bugün yarışacak olan isim.


Ferah Epik Ve Leyla Epik
Ferah hanım 30 yaşında ve 6 yıllık evli. 1 erkek çocuğa sahip olan yarışmacı İstanbul/Esenler'de bir güzellik merkezinde güzellik uzmanlığı yapıyor. Ferah hanımın eşinin adı Onur. Onur bey özel bir bankada güvenlik olarak çalışmakta. Kayınvalide Leyla hanım ise aşçılığı ile ön plana çıkıyor. 800 kişiye yemek hazırladığını söyleyen kayınvalide zeytinyağlılarda uzman olduğunu belirtiyor. Kendisine çok güvenen ikili haftanın en yüksek puanını alıp birinci olmanın peşinde.

MENÜSÜ;

Çorba: Brokoli Çorbası

Ara sıcak: Sebzeli Mantar Dolması, Yaprak Sarma, Yoğurt Soslu Mücver, Mini Biberli Ekmek

Ana yemek: Güveçte Arap Tava

Pilav: Domatesli Biberli Bulgur Pilavı

Salata: Mevsim Salata

Garnitür: Cacık

Tatlı: Kadayıflı Cevizli Muhallebi

Bugün yarışmacı yemeklerini tam yapıp kayınvalidelerin değerlendirmesine sundu. Yarışmaya dünde dolu gelen Ümmü hanım aynı performansı ile devam etti. Gelininin ağlaması üzerine kendi gelininin intikamını alan Ümmü hanım oluşan her durumu eleştirdi. Masanın durumundan başlayıp yemeğin sunumuna kadar her detaya dikkat eden Ümmü hanım adeta puan vermemek içi yer aradı.

PUANLAR:

Sevda          :8

Hülya          :7

Halime        :6

Ümmü         :4

Zuhal Topal:8

Toplam       :33

Yarışmanın kazanan ve büyük ödül 15.000 Tl'nin sahibi olan isim Ferah hanım olurken sıcakkanlı görüntüsü ile kendisini ön plana çıkaran daha sonra birden değişen Halime hanımın gelini Fatoş hanım ise yarışmada ikinci oldu. Halime hanımın izlediği taktik tutmadı. Yarışmacının menüsünün tam olması nedeniyle 1 ve 2 puan kullanma durumu oluşmadığından Halime hanım verebileceği en düşük puan olan 6 puanı vermek zorunda kaldı.

 

Bu içerik 1328 kez görüntülendi.

zuhal topal'la sofrada son bölüm kim kazandı
zuhal topal'la sofrada bugün kim kazandı
zuhal topal'la sofrada canlı
zuhal topal'la sofrada bugünkü geline kaç puan verdi
zuhal topal'la sofrada bu haftaki yarışmacılar

Dikkatinizi Çekebilir

29 Kasım Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topalla sofrada programında bu hafta kim birinci oldu? Zuhal topalla sofrada kim kazandı? 25-29 Kasım haftasının final günü neler yaşandı. Zuhal topalın sunduğu Zuhal Topalla sofrada yarışmasının bugün finalisti belli olacak. Bir birinden hırslı gelinler ve kayınvalideler bugün bir araya gelec..
Devamı >>

4 Haziran Zuhal Topal'la Sofrada

Televizyon ekranlarının çok sevilen yemek programı Zuhal Topal'la Sofrada tüm heyecanıyla hafta içi hergün devam ediyor.  Haftanın her günü gelinler yemekler yapıp kaynanalarına sunuyor. Kaynanalar gelinleri değerlendiriyor. Tabi her kaynana kendi gelininin 15 bin tl kazanması için elinden geleni ya..
Devamı >>

5 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

4. Gün Yarışmacıları Sultan Elibol kayınvalide Kezban Elibol Sultan 27 yaşında 5,5 yıllık evli 1 çocuk annesi.  Duygusal bir yapıya sahip.  Ve aslen Maraşlı.  Hamaratlığı ile bilinir. Kayınvalidesi Kezban hanım ise makyajsız gezmez sinirlenince trip atar. Sobasına tenceresine kadar  tokattan getire..
Devamı >>

28 Kasım Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'ın sunduğu Zuhal Topalla Sofrada programının 4. gün yarışmacısı Ümit Doğramacı ve kayınvalidesi Kerime Doğramacı kimdir? Ümit Doğramacı 28 yaşında 7 yıllık evli ve iki çocuk annesi planlı, sistemli ve yetenekli olması ile ön plana çıktığını düşünüyor. Kayınvalide  Kerime Doğramacı iste a..
Devamı >>

31 Aralık Zuhal Topal'la Sofrada

2.Gün Yarışmacısı Kevser Akkaya Şengül Haftanın ikinci gününde yarışacak olan Kevser hanım 26 yaşında 2,5 yıllık evli ve 1 çocuk annesi. Kevser hanım sessiz sakin bir yapıya sahip. Kayın valide Ayşe Şengül 20 senelik aşçı. Gelinlere kıyamıyor ve  eleştirmeyi de çok seviyor. Gelinine çok güvenen kay..
Devamı >>

27 Kasım Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'ın sunduğu Zuhal Topal'la sofrada programının 3. gün yarışmacıları gelin Çağla Mersinli ve kayınvalidesi Havva Mersinli.  Çağla Mersinli 29 yaşında iki çocuk annesi ve 8 yıllık evli. İnatçı dişli ve sinirli olması ile yarışmada dikkat çekmekte. Kayınvalide Havva hanım lokmasıyla meşhur o..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?