22 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

22 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

22 Mayıs 2020 - 13:31

Zuhal Topal'la Sofrada final günü geldi. Her hafta kayınvalideler ile gelinlerin puan tartışmalarının sürdüğü programda bu haftada boş geçilmedi. Eksik menülere yüksek puan verildiği tam menülere ise düşük puan verildiği Zuhal Topal'la Sofrada haftanın kazananı kim olacak. Zuhal Topal'la Sofrada bugün 16:00'da yayınlanacak kolaj bölümünden sonra saat 20:30'da Fox Anahaber bülteninden sonra final gecesi ekranlarda olacak. Ülkemizde yaşanan covid-19 salgını sonrası bir çok dizi ve programın yeni bölümlerinin yayınlanamaması sonrası oluşan boşluğu bu şekilde dolduran Fox tv Zuhal Topal'la Sofrada programının final yayınını haftalar önce cuma akşamına almıştı. Cuma akşamı yayına girecek olan Zuhal Topal'la Sofrada 410. Bölüm fragmanı yine hareketli görüyor. Yayınlanan fragmanda son gün yarışmacısının dişli olması dikkat çekerken yarışmacı gelin kayınvalideler ile tartışmaya girmekten çekinmeyecek gibi görünüyor. Fragmanda insanların kendisini bir kere göreceğini söyleyen yarışmacı kıyamet koparacağını belirtiyor. Zuhal Topal'ın bile ne olduğunu anlayamadığı 18-22 Mayıs haftasında final gününde de bizleri enteresan olaylar bekliyor.


Zuhal Topal'la Sofrada Final Gecesi Fragmanı.

Zuhal Topal'la Sofrada Bu Hafta Neler Yaşandı?
Haftanın birinci gününde yarışmacı koltuğunda Firdevs hanım ve kayınvalidesi Sevda hanım vardı. Firdevs hanım nişanlı olarak yarışmaya katıldı. 3 defa düğününü salgın hastalık sebebiyle erteleyen Firdevs hanım menüsünü tam bir şekilde hazırlayamadı. Salatası ve mezesi eksik olduğu halde süresinin bitmesine 20 dk kala sofra kurmaya giden yarışmacı gününde ağır kalarak kayınvalidelerin karşısına eksik bir menü ile çıktı. Eksik menüsüne kayınvalidelerden sadece bir tanesi 2 puan kullanırken bir diğer kayınvalide 5 puan vererek izleyiciyi şaşırttı. Diğer kayınvalidelerin de 5 puandan sonra beklenti içerisine girmesi ne sebep oldu. Tam menü ile çıktıklarında 5 puanın yukarısında puan bekleyen kayınvalideler yarı yolda kaldırlar. Haftanın iknci gününde 5 puan veren kayımvalide Halime hanım ve gelini Fatoş hanım yarışmacı koltuğunda yerlerini aldılar. Yarışmacını yaptığı yemekler sonrası değerlendirmede bulunan kayınvalideler Fatoş hanıma haftanın şuana kadar ki en yüksek puanını verdiler. Geçirdiğimiz dört gün boyunca ikinci gün yarışmacısı Fatoş hanım şuanda açık ara favori gibi görünüyor. Haftanın üçüncü gününe gelindiğinde programa yarışmacı gelinin ağlaması damga vurdu. Yaptığı yemeklere olumsuz eleştiriler alan yarışmacı eksik menüye 5 puan veren kayınvalide Halime hanımdan 3 puan alması sonucu sinir krizi geçirdi ve gözyaşlarına hakim olamadı. Kayınvalide Halime hanımın verdiği bu puan Zuhal Topal tarafından da eleştirilirken Halime hanımın bu tutumu her hafta görülen kendi gelini yüksek puan alınca diğer gelinlere düşük puan vermeye başlayan kayınvalideleri hatırlattı. 3. gün yarışmacısı Berivan hanım kayınvalidesi Ümmü hanıma aynı adaletsizliği kendisinin de yapması gerektiğini söylerken 4. günde yaşananları ve sonrasını az çok özetlemiş oldu. Haftanın 4 . gününe gelindiğinde yarışmacı olarak kendisinin gurme olduğunu iddia eden Hülya hanım ve gelini Esra hanım vardı. Bir önceki günden dolu gelen kayınvalide Ümmü hanım yapılan yemeklere sürekli olumsuz yorumlar yaptı. Yemeklerin sürekli eleştiri aldığı yarışmacı Esra hanım puanlama aşamasına geldiğinde ise olanlar oldu. Halime hanımdan 4 puan ve Ümmü hanımdan 3 puan alan kayınvalide kendi yaptığı adaletsizliği unutup diğer kayınvalideleri adaletsiz olmakla suçladı. Suçlamalar karşısında sessziliğini bozan Zuhal Topal ise kendisinin farklı davranmadığını aynı şeyleri kendisininde yaptığını söyleyerek yarışmacı kayınvalidenin tepkisini azalttı. Haftanın finalinde yaşananlar oldukça merak edilirken final gecesi yine bomba gibi olacak görünüyor. Haftada dört günü geride bıraktığımız final gününde işte bugün yarışacak olan isim.


Ferah Epik Ve Leyla Epik
Ferah hanım 30 yaşında ve 6 yıllık evli. 1 erkek çocuğa sahip olan yarışmacı İstanbul/Esenler'de bir güzellik merkezinde güzellik uzmanlığı yapıyor. Ferah hanımın eşinin adı Onur. Onur bey özel bir bankada güvenlik olarak çalışmakta. Kayınvalide Leyla hanım ise aşçılığı ile ön plana çıkıyor. 800 kişiye yemek hazırladığını söyleyen kayınvalide zeytinyağlılarda uzman olduğunu belirtiyor. Kendisine çok güvenen ikili haftanın en yüksek puanını alıp birinci olmanın peşinde.

MENÜSÜ;

Çorba: Brokoli Çorbası

Ara sıcak: Sebzeli Mantar Dolması, Yaprak Sarma, Yoğurt Soslu Mücver, Mini Biberli Ekmek

Ana yemek: Güveçte Arap Tava

Pilav: Domatesli Biberli Bulgur Pilavı

Salata: Mevsim Salata

Garnitür: Cacık

Tatlı: Kadayıflı Cevizli Muhallebi

Bugün yarışmacı yemeklerini tam yapıp kayınvalidelerin değerlendirmesine sundu. Yarışmaya dünde dolu gelen Ümmü hanım aynı performansı ile devam etti. Gelininin ağlaması üzerine kendi gelininin intikamını alan Ümmü hanım oluşan her durumu eleştirdi. Masanın durumundan başlayıp yemeğin sunumuna kadar her detaya dikkat eden Ümmü hanım adeta puan vermemek içi yer aradı.

PUANLAR:

Sevda          :8

Hülya          :7

Halime        :6

Ümmü         :4

Zuhal Topal:8

Toplam       :33

Yarışmanın kazanan ve büyük ödül 15.000 Tl'nin sahibi olan isim Ferah hanım olurken sıcakkanlı görüntüsü ile kendisini ön plana çıkaran daha sonra birden değişen Halime hanımın gelini Fatoş hanım ise yarışmada ikinci oldu. Halime hanımın izlediği taktik tutmadı. Yarışmacının menüsünün tam olması nedeniyle 1 ve 2 puan kullanma durumu oluşmadığından Halime hanım verebileceği en düşük puan olan 6 puanı vermek zorunda kaldı.

 

Bu içerik 1069 kez görüntülendi.

zuhal topal'la sofrada son bölüm kim kazandı
zuhal topal'la sofrada bugün kim kazandı
zuhal topal'la sofrada canlı
zuhal topal'la sofrada bugünkü geline kaç puan verdi
zuhal topal'la sofrada bu haftaki yarışmacılar

Dikkatinizi Çekebilir

23 Aralık Seda Sayan İle Yemekteyiz

Uygar bey 27 yaşında taksi şoförü. Kendine güvenen Uygar bey yemek nasıl yapılır göstermeye geliyorum diyor. Bu masada ki en güzel yemeği yapacağını söylüyor. Eleştirilmekten hoşlanmayan Uygar Bey kimsenin boş yorum yapmasını istemiyor. Evinin salonunda kupalarını sergileyen Uygar Bey bu noktaya ke..
Devamı >>

20-24 Ocak Seda Sayan İle Yemekteyiz

      1.Gün Yarışmacısı Yıldız Kamiloğlu Haftanın ilk yarışmacısı Yıldız Kamiloğlu 36 yaşında 3 çocuk annesi. Yemek yapmayı çok seven Yıldız hanım yemeklerinin lezzetine oldukça güveniyor. Boş vakitlerinde eşi ve çocuklarıyla vakit geçiyor, sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. 2.Gün Yar..
Devamı >>

19 Mayıs Arda'nın Mutfağı-Günün Menüsü

Ardanın Ramazan Mutfağı 48. Bölümde bizleri yine harika tarifler bekliyor. Bir önceki bölümde mercimekli karnıyarık ve bulgur pilavı yapan Arda Türkmen tatlı olarak seçiminde ise bal helvasını tercih etmişti. Arda Türkmen'in bugün hazırlayacağı menü Kadir Gecesi nedeniyle kandile özel bir menü olaca..
Devamı >>

29 Kasım Yemekteyiz Haftanın Finali

Yemekteyiz bu hafta kim birinci oldu? Yemekteyiz bu hafta kim kazandı? Yemekteyiz 25 - 29 Kasım haftasının final günü neler yaşandı. Seda Sayan'ın sunuculuğunu yaptığı  TV8 kanalının başarılı yapımı Yemekteyiz yarışmasında haftanın final günü yaşanıyor. 5 gün boyunca bir birinden renkli yarışmacılar..
Devamı >>

21 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

2.Gün Yarışmacısı Melek Dinçbul Haftanın ikinci gün yarışmacısı Melek Dinçbul 22 yaşında 4 yıllık evli ve iki çocuk annesi. Biraz sinirli biraz da sivri dilli Kayın valide Melek Dinçbul ise tam bir İstanbul hanım efendisi dinlemeyi konuşmayı çok seven kayın valide son söz benim diyor. MENÜSÜ; Çor..
Devamı >>

21 Nisan Zuhal Topalla Sofrada

Ülkemizde yaşanan korona virüs salgını nedeniyle bir çok dizi ve programın yeni bölüm yayınları geçici bir süreliğine durdurulmuş durumda. Yayını hale devam eden bazı program ve diziler rakiplerine oldukça fark atıyor. Zuhal Topal'la Sofrada programıda bu fark atanlardan bir tanesi olmuş durumda. Zu..
Devamı >>

Nasıl Buldunuz ?