Urfa Ünlü Şefleri Ağırlamaya Hazırlanıyor! MasterChef Urfa Başlıyor!

Urfa Ünlü Şefleri Ağırlamaya Hazırlanıyor! MasterChef Urfa Başlıyor!

Urfa üzerinde düzenlenecek olan yeni yemek yarışması için hazırlıklar başladı. MasterChef yarışmasının sevilen şefleri, turne olarak Urfa üzerinde bir yarışma organize ediyorlar. Bu organize ile birlikte insanlar da çok kolay bir şekilde yarışmaya katılabilecek.

TV8’de yayınlanan ve beğeniyle izlenen Masterchef’in ünlü şefleri Mehmet Yalçınkaya ile Somer Sivrioğlu, Şanlıurfa’da düzenlenecek olan Göbeklitepe Kültür ve Turizm Fuarına katılacak. Burada yeni yemek yarışmaları organize edilecek ve günlük olarak bir yarışma çalışması yapılacak. Hem yöresel yemeklerin hem de farklı lezzetlerin üzerine gidileceği yarışmada çok fazla şey söyleyebiliriz. Bu yüzden de yapılacak olan düzenlemeler ve çalışmaların tamamını kendi içinizde görebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek olan fuar 16-19 Aralık tarihleri arasında kapılarını açacak. Fuar kapsamında 18 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 14.00’te ise ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya ile Somer Sivrioğlu’nun jüri olarak katılacağı yöresel yemekler yarışması düzenlenecek. Bununla birlikte yeni ödüller de dağıtılacak. Gün içinde yapılacak olan yarışma için bizzat organizasyon ön plana çıkacak ve bu sayede turne keyfi de aynı şekilde ilerlemiş olacak.

Urfalı yemek severlerin evlerinde hazırlayıp getirecekleri yemekleri ünlü şeflerden oluşan jüri tarafından tadına bakılacak ve ilk 4 sıradaki yarışmacılara ödül verilecek.

Urfa yemek yarışmasına kimler katılabilir?

Urfa’nın zengin mutfağının unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini yeni nesle aktar ve tanıtmak amacıyla düzenlenecek olan yarışmaya katılabilmek için şu kriterleri taşımak gerekiyor:

Yarışmayla ilgili şartlar ise şu şekilde:

  • Aşçılık belgesi olmamak
  • Yöresel yemekle katılmak
  • Tek çeşit yemek (tatlı, yöresel yemek, salata, içecek vb.)
  • Yemeklerde kullanılan malzeme ve yemeğin yapılış tarifi sunulacak

 

Yarışmacıların bu konuda yaptığı bütün güncel düzenlemeler, özellikle ödül almak için çok önemli. Bu yüzden profesyonel bir lezzet ile karşılaşmak için zaman kaybetmeyin.

  • Birinci yarışmacıya 1 tam altın verilecek
  • İkinci yarışmacıya yarım altın verilecek
  • Üçüncü yarışmacıya çeyrek altın verilecek
  • Dördüncü yarışmacıya ise tencere seti hediye edilecek.

 

 

17 Aralık 2021 13:18:32 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

7 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

25 Şubat 2020 15:19:45

Bu haftanın ikinci gününde yarışacak olan ırmak hanım 26 yaşında 6 yıllık evli olan ırmak hanım 2 çocuk annesi kuralcı bir yapıya sahip bakalım bugün..
Tamamını Oku >>

08 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

25 Şubat 2020 15:19:45

3.Gün Yarışmacısı Sultan Yurtsever Haftanın üçüncü günü yarışacak olan Sultan hanım 40 yaşında ve 3 çocuk annesi. 16 yıllık evli oldukça da becerikli..
Tamamını Oku >>

20 Ocak Zuhal Topal'la Sofrada

25 Şubat 2020 15:20:16

Zuhal topalla sofrada yep yeni bir hafta başlıyor. Bu haftanın ilk yarışmacısı acaba kim? Bu hafta bizi neler bekliyor? Bir birinden renkli yarışmacıl..
Tamamını Oku >>