Urfa Ünlü Şefleri Ağırlamaya Hazırlanıyor! MasterChef Urfa Başlıyor!

Urfa Ünlü Şefleri Ağırlamaya Hazırlanıyor! MasterChef Urfa Başlıyor!

Urfa üzerinde düzenlenecek olan yeni yemek yarışması için hazırlıklar başladı. MasterChef yarışmasının sevilen şefleri, turne olarak Urfa üzerinde bir yarışma organize ediyorlar. Bu organize ile birlikte insanlar da çok kolay bir şekilde yarışmaya katılabilecek.

TV8’de yayınlanan ve beğeniyle izlenen Masterchef’in ünlü şefleri Mehmet Yalçınkaya ile Somer Sivrioğlu, Şanlıurfa’da düzenlenecek olan Göbeklitepe Kültür ve Turizm Fuarına katılacak. Burada yeni yemek yarışmaları organize edilecek ve günlük olarak bir yarışma çalışması yapılacak. Hem yöresel yemeklerin hem de farklı lezzetlerin üzerine gidileceği yarışmada çok fazla şey söyleyebiliriz. Bu yüzden de yapılacak olan düzenlemeler ve çalışmaların tamamını kendi içinizde görebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Fuar Merkezinde düzenlenecek olan fuar 16-19 Aralık tarihleri arasında kapılarını açacak. Fuar kapsamında 18 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 14.00’te ise ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya ile Somer Sivrioğlu’nun jüri olarak katılacağı yöresel yemekler yarışması düzenlenecek. Bununla birlikte yeni ödüller de dağıtılacak. Gün içinde yapılacak olan yarışma için bizzat organizasyon ön plana çıkacak ve bu sayede turne keyfi de aynı şekilde ilerlemiş olacak.

Urfalı yemek severlerin evlerinde hazırlayıp getirecekleri yemekleri ünlü şeflerden oluşan jüri tarafından tadına bakılacak ve ilk 4 sıradaki yarışmacılara ödül verilecek.

Urfa yemek yarışmasına kimler katılabilir?

Urfa’nın zengin mutfağının unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini yeni nesle aktar ve tanıtmak amacıyla düzenlenecek olan yarışmaya katılabilmek için şu kriterleri taşımak gerekiyor:

Yarışmayla ilgili şartlar ise şu şekilde:

  • Aşçılık belgesi olmamak
  • Yöresel yemekle katılmak
  • Tek çeşit yemek (tatlı, yöresel yemek, salata, içecek vb.)
  • Yemeklerde kullanılan malzeme ve yemeğin yapılış tarifi sunulacak

 

Yarışmacıların bu konuda yaptığı bütün güncel düzenlemeler, özellikle ödül almak için çok önemli. Bu yüzden profesyonel bir lezzet ile karşılaşmak için zaman kaybetmeyin.

  • Birinci yarışmacıya 1 tam altın verilecek
  • İkinci yarışmacıya yarım altın verilecek
  • Üçüncü yarışmacıya çeyrek altın verilecek
  • Dördüncü yarışmacıya ise tencere seti hediye edilecek.

 

 

17 Aralık 2021 13:18:32 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir

13 Haziran haftası Zuhal Topal'la Yemekteyiz Esma kimdir? Esma Ateş Nereli ve kaç yaşında?

13 Haziran 2022 13:33:35

Ekranların sevilen yemek yarışması Zuhal Topal'la Yemekteyiz bu hafta da dolu dizgin geliyor. Birbirinden iddialı yarışmacıları ile bu hafta da adında..
Tamamını Oku >>

Damağınız şenlenecek mideniz bayram edecek. Tam kıvamında sütlaç tarifi. Yok böyle tarif!

27 Mayıs 2022 14:46:06

Tam kıvamında sütlaç tarifi ile evinizde lezzetli ve muhteşem bir sütlaç yapmaya hazır mısınız? Bu içeriğimizde tam tarif ve ölçüler ile lezzeli sütla..
Tamamını Oku >>

Sağlıklı Atıştırmalık Meyve Bar Vitamin-Meyve Bar

27 Mayıs 2022 11:31:07

Sağlıklı atıştırmalık seçimlerinde tercih edilen vitamin meyve barları vitamin içeriğinin yanı sıra lezzetli bir tercihtir. Vegan ya da vejetaryen bes..
Tamamını Oku >>